تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: خطر دیپورت ایمان پیرداده از ترکیه به ایران متوقف شد شنبه, ۲۱ام بهمن, ۱۳۹۱

همانطور که قبلا به اطلاع رسانده بودیم روز جمعه ۱۸ ژانویه ۲۰۱۳ ایمان پیرداده یکی از فعالین سیاسی مخالف رژیم ایران که به قصد درخواست پناهندگی از یکی از کشورهای اروپای از ایران خارج شده بود در فرودگاه آتاترک در استامبول از سوی پلیس مرزی این کشور دستگیر و بازداشت گردید.

برطبق اطلاعاتی که به دفتر مرکزی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی رسیده بود، پلیس ترکیه تصمیم گرفته بود ایمان پیرداده را به ایران دیپورت کند. ایمان از هنگامی که بازداشت شده در تلاش بوده تا با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در آنکارا تماس بگیرد و از این سازمان درخواست پناهندگی کند. اما پلیس از تماس و درخواست پناهندگی وی از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل جلوگیری به عمل آورده و به او اعلام کرده بود باید ایمان به ایران دیپورت شود.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به محض دریافت این خبر، به تاریخ ۱۸ ژانویه طی نامه ای از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و وزارت کشورترکیه خواست که بدلیل خطر مجازات وی از سوی دستگاه قضائی جمهوری اسلامی حکم اخراج وی فورا باید متوقف شود. فدراسیون در آن نامه مشخصا از دفتر سازمان ملل در ترکیه خواست بنا به مسئولیت و اختیاراتی که در قبال جان و زندگی پناهندگان دارد در اسرع وقت برای جلوگیری از استرداد پیمان پیرداده به ایران اقدام کند. لازم به ذکر است که نامه سرگشاده فدراسیون همزمان برای دفتر مرکزی کمیساریای عالی پناهندگان  سازمان ملل در ژنو وبسیاری از سازمانهای مدافع حقوق پناهندگان در سطح بین المللی و بیش از ۳۰ رسانه خبری در ترکیه ارسال شد.

خوشبختانه روز پنجشنبه هفتم فوریه ایمان نامه دفتر UNHCR (یوان) را دریافت کرد و با دریافت این نامه حکم اخراج وی متوقف شد و از این سازمان درخواست پناهندگی سیاسی کرد. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی این موفقیت را به ایمان پیرداده و همسرش حدیث بیراوند و فعالین فدراسیون تبریک می گوید.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۸ فوریه ۲۰۱۳

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ