تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: محمدامین کمانگر: مسافی دیگر علیه بساط جنایات نظام اسلامی ایران و مسئلۀ پناهندگی! پنجشنبه, ۱۶ام آذر, ۱۳۹۱

m.Kamangar

امروز رأس ساعت ۲ بعد از ظهر در متینگی در مرکز شهر فرانکفورت  جنایات نظام  فاشیستی اسلامی ایران بار دیگر در میان تعدادی از دانش آموزان دختر و پسر آلمانی  که امساال دیپلم می گیرند به تصویر کشیده شد.

گزارشی از این واقعه، چند روز پیش دو نفر ازمعلمین شهر فرانکورت به دبیر فدراسیون پناهندگان ایرانی شهناز مرتب زنگ زده و قرار ملاقاتی را برای امروز در همین ساعت تعیین می کنند.

تعداد ۴۳ نفر از دانش آموزان دختر و پسر از استانهای  مختلفِ آلمان  به فرانکفورت آمده  بودند . یکی از مسائلی که  برای این جمع مهم بود مسئله حقوق بشر  و مسئله پناهجویی در آلمان که آنهم به حقوق بشر بر می گردد بود. آنها می خواستند ببینند که اساسا چرا حکومت ایران مخالف حقوق بشر است؟ چرا بیشتر زنان و جوان از ایران فرار می کنند؟ و دولت ایران و آلمان چه رابطه هایی باهم دارند؟

ما در ساعت ۲ بعد از ظهر در میان جمعی از جوانان دختر و پسر قرار گرفتیم،  که انسان بودن، انسانیت و حقوق انسان در جامعه انسانی امروز، برایشان مسئله بوده و مسئله است. این جوانان  به خواندن روزنامه ها و گوش کردن به اخبار اکتفا نکرده اند.آمده بودند تا ببینند، تا بشنوند، تا بیشتر بدانند و از زبان انسانهایی  این مسئله را بشنوند که انسانهای عادی نیستند، انسانهای سیاسی هستند که از ترس جان مملکت را رها کرده اند و سالیان سال است که فعالین  این عرصه از کار هستند.

یکی از معلمین بلند گو را گرفت و فدراسیون را معرفی کرد و شهناز مرتب به عنوان دبیر این ارگان که مدتهاست در این عرصه کار می کند  را هم معرفی کرد و سپس در رابطه با اعتراضات اخیر پناهجویان و تحصن آنان توضیحات کوتاهی داد و سپس خواهش کرد که در این زمینه برای این محصلین مشتاق صحبت کند

 

شهناز مرتب بعد از خوش آمد گویی به این جوانان، خوشحالی خود در میان این جمع را اعلام  داشت و گفت من از دیدنِ شماها بسیار خوشحال هستم و همچنین از صمیم قلب به وجود شماها  جوانان افتخار می کنم. افتخا ر به اینکه  شما جوانانِ عزیز به مسائلی علاقه نشان داده اید که ما هم  به مدت سی سال   در جبهۀ انسانیت برای به پراتیک در آوردنِ این مسائل  داریم می جنگیم. بعد از آن گذرا  به پروندۀ  جنایات  ۳۳ سالۀ حکومت اسلامی ایران از کشتارهای  علنی  در خیابانها و کارخانه ها و مراکز عمومی، تا تجاوز و شکنجه در زندانها اشاره کرد. بعد توضیح داد  حالا شما عزیزان باید بدانید  که پناهجویان ایرانی چرا از ایران فرار می کنند و در جستجوی مکان امنی برای زندگی و ادامه مبارزه علیه جانیان اسلامی ایران هستند.  شماها کما بیش در اخبارها گوش می کنید   در  اینجا هم،  چگونه  روزگار را در سخت ترین شرایط سپری می نمایند و دولت آلمان چه بر خوردی با آنها می کند که بحث سه هفتگی  چادر پناهجویان در همین مرکز شهر را شنیدید. امّا رابطۀ دولت آلمان با ایران در چه سطحی است؟  بهترین رابطه ها را با هم دارند و این روابط حسنه سایه بر تمام جنایاتی انداخته که حکومت ایران در جلو چشم دولت مردانِ آلمان انجام می دهند. این  رابطه ها رابطه های میلیاردی پول است که  باهم دارند. اگر کشورهای غربی بگذارند حکومت اسلامی ایران یک هفته  دوام نمی آورد توسط انقلاب مردم سر نگون می شود. این سخنان در میان کف زدنِ جوانان به پایان رسید.

بعد مسئله سوال و جواب…………و

زنده باد انسانیت، زنده باد همبستگی بین المللی .

محمدامین کمانگر    ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ