تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه بابک از ایران و پاسخ به آن چهارشنبه, ۳۰ام تیر, ۱۳۸۹

سلام رفیق عبدالله

 مرسی از راهنماییهای که به من دادید. من وضعیت درست وحسابی ندارم. اینجا شرایط خیلی بد است برای همین خروج با درصد شانس پایین هم بنظرم بدردم میخوره. گفتید که دوشنبه جواب میدید. منتظر جواب میمونم.

اگه میشه به این سوالها جواب بدید:

۱ – خروج قاچاقی ازایران(علیرغم توحش وضدیتی که دراین سیستم علیه انسان وجود داره، بردگی، مبادله انسان،  تولید کالایی…) چه قدر شانس دارم که پایم به یک کشور اتحادیه اروپا برسه؟

۲  – من دنبال پناهندگی و فرار از ایران در جهت پیدا کردن شرایط مناسبتر زندگی نیستم، فقط میخوام به عنوان یک مارکسیست بتونم کارم رو انجام بدم.  حضور در کشوری مثل ترکیه میتونه این شانس رو بهم بده تا بیام اروپای غربی؟

  ۳ – کلا شرایط یک دانشجوی فنی از دانشگاه معتبر ایران رو در مقایسه با وضعیت پناهندگی و آوارگی نسبی چطور میبنی. ارزش داره که همچین ریسکی کنم؟

 ۴  – اگر بتونم به دوبی برم فدراسیون میتونه اونجا کاری کنه؟

مرسی

 

سلام بابک عزیز

متأسفانه فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی قدرت انتقال کسی را از ایران به خارج ندارد و اساسا کاری که یک قاچاقچی با پول کلان جهت انتقال افراد از نقطه ای به نقطه دیگر از جهان انجام میدهد با کاری که فدراسیون انجام میدهد کاملا متفاوت است. اینکه شما چقدر شانس دارید هیچکس نمیداند. بستگی به این دارد که حرکت شما چقدر با برنامه باشد. آنچه ما روزانه شاهد آن هستیم این است که روزانه دهها نفر از ایران به اروپا منتقل میشوند و در کشورهای پناهنده پذیر تقاضای پناهندگی میکنند. یکی از طریق قاچاقچی خارج میشود، نفر دیگر از طریق دعوتنامه. ویزای فامیلی کشور را ترک میکند، دیگری به ترکیه میاید و از دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تقاضای پناهندگی میکند و از این طریق بعد از مدتهای طولانی به کشور سوم منتقل میگردد.

به نظر من هیچکس نباید بی گدار  خود را به آب بزند. باید معلوم باشد پولی که به همراه دارید برای یک دوره طولانی در شرایطی مثل ترکیه کفایت میکند یا نه. باید اطمینان خاطر داشته باشید هزینه ای که بابت انتقال خود پرداخت میکنید به هدر نرود.

شما پرسیده اید: “چقدر شانس دارم تا پایم به اروپای مرکزی برسد؟” بابک عزیز لازم است به شما بگویم که رسیدن شما به اروپای مرکزی پایان کار نیست؛ تازه با رسیدن شما به کشورهای غربی اصل مشکلات شروع میشود چون به آسانی به هر کسی اقامت نمیدهند. شما باید با دلایل بسیار قوی پا در پروسه پناهندگی بگذارید.

من به همراه این نامه اسنادی را برای شما میفرستم تا نظر شما را به پروسه آن و نحوه درخواست پناهندگی جلب کنم. سعی کنید مراحل مختلف پناهدگی خود را با فدراسیون در میان بگذارید تا از راهنمایی بیشتری در مورد مسائل پناهندگی برخوردار گردید.

برایتان آینده بسیار خوبی آرزو میکنم در ضمن من از طریق تلفن نکات بیشتری را برای دوست شما توضیح دادم امیدوارم که توضیحات من در تصمیم گیری و روند حرکت شما موثر باشد.

عبدالله اسدی

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ