تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: فدراسیون گوتنبرگ: در اعتراض ضدراسیستی شب کریستال وسیعا شرکت کنید! سه شنبه, ۱۶ام آبان, ۱۳۹۱

kristallnatten2

 

“شب شیشه های شکسته” که در فاصله ۹ تا ۱۰ نوامبر ۱۹۳۸ روی داد، نامی است که بر نخستین هجوم گسترده نازیها به یهودیان آلمان نهاده شده است.

 

در شب بین نهم و دهم نوامبر ۱۹۳۸ مغازه های یهودیان و بیش از ۲۰۰ کنیسه و مراکز اجتماعی آنان هدف حمله نازیستها  قرار گرفت و بسیاری از آنها به آتش کشیده شد و فقط در آن شب به تنهایی ۹۲ یهودی به قتل رسیدند و همزمان نازیستها حدود ۳۰هزار نفر یهودی را بدون هیچ اتهامی به بازداشتگاههای ویژه منتقل ساختند.

 

این شب٬ شب کرسیتال نامیده شد زیرا شیشه های خرد شده مغازه های یهودیان که بر روی پیاده روها پراکنده گردیده بود آنقدر زیاد بود که در نور شب مانند بلوری می درخشید .

 

 

هر ساله در گرامیدداشت یاد قربانیان حمله وحشیانه نازیستها اعتراضات متعددی در ۹ نوامبر صورت می گیرد. در همین رابطه برای روز جمعه ۹ نوامبر تظاهراتی از سوی چند سازمان و نهاد ضد راسیستی و احزاب و جریانات سیاسی  در شهر گوتنبرگ برگزار می شود.

 

زمان: جمعه ۹ نوامبر، ابتدا در یوتاپلاتسن تجمع می کنند و ساعت ۵:۳۰ به طرف میدان گوستاو آدولف حرکت می کنند. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی همه پناهجویان و شهروندان مقیم گوتنبرگ را به شرکت گسترده در این تظاهرات فرا می خواند

 

همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

اول نوامبر ۲۰۱۲

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ