تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: اطلاعیه شماره ۲: تحصن پناهجویان ایرانی در فرانکفورت وارد دومین هفته خود شد.یک پناهجو متحصن قبولی گرفت! جمعه, ۱۲ام آبان, ۱۳۹۱

در اطلاعیه شماره ۱ به اطلاع عموم رساندیم که  دراعتراض به وضعیت غیرانسانی شرایط پناهندگی، برای لغو دیپورت، بلاتکلیفی و….پناهجویان استان هسن در شهرفرانکفورت از روز شنبه  ۲۰ اکتبردست به تحصن خواهند زد.این تحصن روز شنبه ۲۰ اکتبر با سخنرانی حسن حسین زاده سخنگوی سابق پناهجویان متحصن در ورتسبورگ آغاز شد. رسانه ها و مدیای مختلفی از این حرکت اعتراضی پناهجویان گزارش و خبر تهیه کردند. در ادامه شهناز مرتب دبیر فدراسیون به همراه گروههای حمایت کننده از تحصن، در صحبتهایی بر ضرورت ادامه اعتراض و راههای رسیدن به خواستهای پناهجویان، برای شرکت کنندگان سخنرانی کردند.اینجا خلاصه گزارش یک هفته تحصن را به اطلاع میرسانیم.

در طول مدت یک هفته ای که از تحصن میگذرد اولین موفقیت بدست آمد. اواخر هفته گذشته یکی از پناهجویان متحصن به نام بهنام جواب قبولی گرفت. در جریان دادگاه بهنام که روز ۲۵ اکتبر در فرانکفورت برگزار گردید،مقامات دادگاه تائید کردند که اعتراض و مبارزه پناهجویان که در جریان می باشد، توجه ها را به مسائل و مشکلات پناهجویان ایرانی جلب کرده  و با توجه به این موضوع، در صورت  دیپورت به ایران، دستگیری و زندان پناهجویان را تهدید می کند در نتیجه شانس جواب مثبت گرفتن در دادگاهها خوب می باشد.

در طول یک هفته گذشته این تحصن با کمک و همکاری سه گروه آلمانی به نام های جوانان حزب سبزهای استان هسن، گروه “فرار و پناهندگی” و حزب پیراتن استان هسن و فدراسیون شروع و ادامه دارد.تیمی از گروههای اعلام شده هر روز در محل چادر برپایی تحصن حاضر شده و در سازماندهی و هدایت امورات روزمره فعالانه دخالت می کند.در طول همین مدت چندین جلسه و نشست با شرکت شهناز مرتب دبیر فدراسیون با گروههای حمایت کننده برگزارگردیده است. محورهای اصلی این نشستها تلاش برای گسترش اشکال ادامه داراعتراضی، ترسیم افق و چشم انداز حرکت جاری ، تدوین راههای به پیروزی رساندن این تحصن و نهایتا تحمیل خواستهای پناهجویان به دولت محلی استان هسن بوده است.

در یک هفته گذشته صدها نفراز مردم و گروههای مدافع حق پناهندگی، ضمن حضور در محل چادر

تحصن به اشکال و شیوه های مختلفی حمایت خود را از این مبارزه اعلام کرده اند. ابعاد کمک های مردمی، از تهیه ملزومات و امکانات زیستی، خوراکی، گرمایی تا کمک در کارهای روزانه تحصن، در نوع خود بسیار خوب بوده است.در طول این مدت چندین رسانه  از تلویزیون های محلی گرفته تا رادیوی استان هسن تا روزنامه سراسری فرانکفورت روندشاوو، گزارشاتی از این اعتراض تهیه و پخش کرده اند.در محموع انعکاس در مدیا خوب بوده است.

از اواخر هفته گذشته پلیس فرانکفورت در مورد برپایی چادر با محل خواب برای متحصنین مخالفت کرده و اعلام کرده است که پناهجویان اجازه ماندن و خوابیدن شب در چادر را ندارند. در همین رابطه فدراسیون و گروههای حمایت کننده در تلاش برای گرفتن اجازه خواب در چادر می باشند. در همین رابطه یک وکیل گرفته شده که قرار است  موضوع را از مجاری اداری و قانونی پیگیری نماید. اما علیرغم این کارشکنی های پلیس و شهرداری، پناهجویان متحصن به هر طریقی که شده شبها در محل برپایی چادر حضور یافته و تا صبح با حمایت حامیان این تحصن،شب را در محل برپایی چادر سر می کنند. با توجه به سرد شدن هوا وبارندگیها، از ساعت ۱۲ شب به بعد تعدادی از پناهجویان متحصن برای خوایبدن راهی خانه ها میشوند و یک تیم ۵ نفری در محل برپایی چادر تا صبح می ماند.پیگیریها برای گرفتن اجازه خواب در چادر ادامه دارد.در حال حاضر ۱۳ نفر بطور ثابت در تحصن بوده و تعدادی نیز روزانه برای چند ساعت در محل تحصن حضور پیدا می کنند.

در ادامه حمایتهای احزاب و سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی از متحصنین، ۵ هیات نمایندگی ازجنبش ۹۹ درصدیهای استان هسن، حزب سبزها،حزب چپ آلمان، تشکل پناهندگی “نوبورد” و دانشجویان دانشگاه ماربورگ با حضور درمحل چادرتحصن حمایت خود را ازاعتراضات پناهجویان اعلام کردند.از اوایل این هفته فدراسیون،مارکوس کونزل به عنوان وکیل فدراسیون و پناهجویان رسما کارش را در رابطه با موضوعات تحصن شروع کرد.

برای بهتر پیش بردن کار و فعالیتهای سازمانیافته تحصن و تدارک برنامه های آتی و اشکال اعتراضی، به فراخوان شهناز مرتب دبیر فدراسیون آلمان نشستی روزچهارشنبه ۳۱ اکتبر در دانشگاه فرانکفورت راس ساعت ۷ عصر برگزار میشود. در این نشست گروههای مختلف به همراه حمایت کنندگان از تحصن راههاو اقدامات بعدی، گسترش اعتراضات  و سازماندهی برنامه های آتی به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.از حمله این برنامه تدارک آکسیونهای مختلف و تظاهرات در آینده می باشد.همچنین  فدراسیون در حمایت ازاعتصاب و مبارزات پناهجویان در برلین در تدارک برگزاری یک تظاهرات در فرانکفورت می باشد.

 

همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی- واحد آلمان همه پناهجویان استان هسن و شهرهای اطراف، همه انسانهای مدافع حق پناهندگی و حقوق انسانی را فرا می خواند که ضمن حمایت از این اعتراضات، در این مبارزات شرکت نمایند.ازهمه پناهجویانی که به این شرایط غیرانسانی معترض هستند و خواهان به رسمیت شناختن حقوق پناهندگیشان هستند دعوت میکنیم به این مبارزه پیوسته و صف اعتراض و مبارزه گسترده را برای رسیدن به خواستهایشان، تقویت نمایند.بدون شک با اتحاد، همبستگی و فقط  با یک مبارزه متحد و محکم میتوان این شرایط غیرانسانی را تغییرداد.برای اطلاعات بیشتر در مورد انعکاس این تحصن به لینک های ضمیمه مراجعه شود.

 

 

همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی و احد آلمان

۳۱ اکتبر ۲۰۱۲

 

Tel: 015774650186

E-Mail:shahnaz1@t-online.de

 

http://www.mein-journal.de/events/35963/Protestcamp-des-B%C3%BCndnis-Fl%C3%BCchtlingsstreik-Hessen–Hauptwache-Frankfurt-am-Main-20.10.2012/

http://asylstrikeberlin.wordpress.com/2012/10/20/protestcamp-des-bundnis-fluchtlingsstreik-hessen-beginnt-am-20-10-an-der-hauptwache-frankfurt/

 

http://www.fr-online.de/frankfurt/fluechtlinge-hessen-fluechtlingscamp-an-der-hauptwache,1472798,20722424.html

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4804386912945&set=a.4804382232828.2193830.1394303218&type=1&theater

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ