تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: اطلاعیه شماره ۳مارش اعتراضی پناهجویان از ورتسبورگ تا برلین وارد سیزدهمین روز خود شد! جمعه, ۳۱ام شهریور, ۱۳۹۱

مارش اعتراضی پناهجویان ملیتهای مختلف که از ۸ سپتامبرازشهر ورتسبورگ به طرف برلین آغاز شده است، امروزجمعه ۲۱ سپتامبرسیزدهمین روز خود را پشت سر گذاشت. این مارش به دنبال اعتراضات گسترده پناهجویان در ایالت بایرن آلمان، بویژه ورتسبورگ در طول ۶ ماه گذشته آغاز گشته است.بدنبال اعتراضات بزرگ و ادامه آن در ورتسبورگ، تعداد زیادی از احزاب، سازمانها و گروههای مدافع حقوق پناهندگی در همراهی با فعالین جنبش پناهندگی از شهرورتسبورگ و سایر شهرهای بایرن، در ادامه اعتراضاتشان بر علیه قوانین ضد انسانی پناهندگی، مارش به طرف برلین را سازمان داده اند.

پناهجویان خواهان ممنوعیت دیپورت، برچیدن کمپهای پناهندگی و لغو قانون ضد انسانی ممنوعیت تردد برای پناهجویان می باشند. در طول نزدیک به دو هفته ای که از آغاز مارش به برلین میگذرد، راهپیمایان و حمایت کنندگان آنها در چندین شهر در مسیر حرکت به برلین، متینگ و تظاهرات برگزار کرده اند که انعکاس وسیعی در مدیای آلمانی زبان داشته است. در ادامه این مارش اعتراضی پناهجویان در این هفته وارد  ایالت تورینگن شده اند.پناهجویان معترض با برپایی متینگ اعتراضی روز سه شنبه ۱۸ سپتامبر در برابر پارلمان ایالت تورینگن در شهرارفورت و کنفرانس مطبوعاتی، یک بار دیگر ضمن گزارش آخرین وضعیت اعتراضات پناهجویان، بر خواستهای برحق خود تاکید کردند. سخنرانان مختلفی در باره اهیمت مبارزات جاری و پیوستن تعداد هر چه بیشتری از پناهجویان به این مارش اعتراضی اشاره کرده و اعلام کردند که مارش به برلین با قدرت ادامه خواهد داشت.

 

در ادامه این متینگ اعتراضی تعداد ۹ نفر از باندهای راسیست و نازیست آلمانی که از مدتی پیش برعلیه این اعتراضات پناهجویان اطلاعیه داده بودند، به متینگ شهر ارفورت حمله کرده و قصد برهم زدن میتنگ را داشتند که با مقاومت  پناهجویان معترض روبرو شده و ناچار به ترک محل شدند. در واکنش به این تحرکات “ان پی دی” احزاب سیاسی و اتحادیه های کارگری،ضمن محکوم کردن این حمله فراخوان تظاهرات در محل پارلمان در ارفورت را داده اند. لازم به توضیح است که حزب دست راستی “ان پی دی” آلمان از احزابی است که از آغاز اعتراضات پناهجویان در چند ماه گذشته به تبلیغات بشدت راسیستی و ضد انسانی برعلیه این اعتراضات و فعالین و سازماندهندگان آن دست زده است.

همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی واحد آلمان تقلاههای جریانات نئونازی و راسیست آلمانی از جمله حزب دست راستی “ان پی دی” در حمله به تجمع پناهجویان در شهر ارفورت را بشدت محکوم کرده  و از همه احزاب، سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی انتظار دارد این تحرکات دار و دسته های راسیست و فاشیست را قاطعانه محکوم نمایند. فدراسیون ضمن اعلام حمایت کامل خود از اعتراضات و خواستهای پناهجویان، همه پناهجویان ایرانی و انسانهای مدافع حق پناهندگی را فرا می خواند که به این حرکت اعتراضی پیوسته و صف متحد اعتراض و مبارزه در دفاع از حق و حقوق مسلم انسانی و پناهندگی را تقویت نمایند. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی واحد آلمان جزئی از این جنبش اعتراضی بوده و برای رسیدن به خواستها و مطالبات برحق این مبارزات از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

 

همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی واحد آلمان

۲۱ سپتامبر ۲۰۱۲

شبکه های خبری آلمان و مدیا گزارشات متعددی از این مارش اعتراضی تهیه و مخابر ه کرده اند که در ادامه لینک این گزارشات را ملاحظه می کنید.

 

http://thevoiceforum.org/node/2745

http://thevoiceforum.org/node/2752/

http://www.thueringer-allgemeine.de/web/zgt/leben/blaulicht/detail/-/specific/Neonazis-und-Fluechtlinge-pruegeln-sich-bei-Demo-vor-Landtag-in-Erfurt-822054256

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ