تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: اطلاعیه شماره۲ مارش پناهجویان از ورتسبورگ به برلین پنجمین روز را پشت سر گذاشت! در مسیر عبور از چندین شهر، تجمع و برنامه های اعتراضی برگزارگردید چهارشنبه, ۲۲ام شهریور, ۱۳۹۱

در پنجمین روز از مارش اعتراضی پناهجویان ملیت های مختلف در اعتراض به سیاستهای غیر انسانی پناهندگی دولت المان، روز چهارشنبه ۱۲ سپتامبرپناهجویان و مدافعان حقوق پناهندگی، ایالت بایرن را ترک کرده و وارد ایالت تورینگین شدند. در طول این پنج روز کاروان راهپیمایان از شهر ورتسبورگ شروع شد ودر مسیرحرکت خود شهرهای دیپباخ، شواینفورت، مونراشتات، بدنیوشاتات عبور کرده و امروز عصری به شهر بد نیو اشتات، که مرز سابق آلمان شرقی با آلمان غربی بود،وارد شده و با برپایی تجمع و سخنرانی فعالین و دست اندرکاران این حرکت اعتراضی، شب را در این شهر اقامت خواهند داشت.

همزمان با این حرکت اعتراضی اتوبوس اعتراضی از شمال آلمان راه افتاده و قرار است در اواسط ماه اکتبر این دوحرکت در برلین به هم ملحق بشوند.در مسیر حرکت اتوبوس اعتراضی نیزبرنامه های تجمع و سخنرانی در دفاع از حق پناهندگی برگزار میشود.در همین رابطه روز دوشنبه ۱۰ سپتامبر اتوبوس اعتراضی در محل فرودگاه فرانکفورت که مرکز دیپورت و اخراج بسیاری از پناهجویان در سالهای اخیر بوده، توقف کرده و متینگ اعتراضی برگزار کردند.بعد از این برنامه اتوبوس به طرف شهر ماینر راهش را ادامه داد.قرار است در مسیر حرکت اتوبوس از شهرهای مختلف پناهجویان به این کاروان اعتراضی پیوسته و به طرف برلین حرکت نمایند.

اعتراضات و مبارزات پناهجویان از ۱۹ مارس در شهر ورتسبورگ شروع شد. در ادامه خود با حمایتهای احزاب و سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی،در چندین شهر ایالت بایرن آلمان تبدیل به جنبش اعتراضی گسترده در دفاع از حق پناهندگی و برعلیه سیاستهای غیر انسانی پناهندگی دولت آلمان گردید. ورتسبورگ نقطه اوج این حرکت مبارزاتی موفق پناهجویان بود. از روز ۸ سپتامبر و در ادامه این اعتراضات پناهجویان، فعالین و سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی سازماندهی مارش به طرف برلین را آغاز کردند.خواستهای اصلی پناهجویان لغو قانون ممنوعیت تردد، توقف فوری اخراج ها،برچیدن فوری هایمهای پناهندگی می باشد.

 

همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی واحد آلمان ضمن اعلام حمایت کامل خود از اعتراضات و مبارزات پناهجویان و خواستهایشان، همه پناهجویان ایرانی و انسانهای مدافع حق پناهندگی را فرا می خواند که به این حرکت اعتراضی پیوسته و صف متحد اعتراض و مبارزه در دفاع از حق و حقوق مسلم انسانی و پناهندگی را تقویت نمایند. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی واحد آلمان جزیی از این جنبش اعتراضی بوده و برای رسیدن به خواستها و مطالبات برحق این مبارزات از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

 

زنده باد اتحاد و همبستگی مبارزات پناهجویان!

 

همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی واحد آلمان

۱۲ سپتامبر ۲۰۱۲

 

اخبار و گزارشات رسانه ها و سایت های مرتبط با  این حرکت اعتراضی را اینجا بخوانید.

http://www.facebook.com/GUStreik

http://www.facebook.com/Resistanceofrefugee

http://refugeebusprotest.wordpress.com/

http://www.fluechtlingsrat-bayern.de/beitrag/items/nach-100km-fussmarsch-fluechtlingsprotestzug-verlaesst-bayern.html

http://thevoiceforum.org/node/2725

http://www.mainpost.de/regional/franken/Asylprotest-Nicht-als-Versammlung-gemeldet;art1727,7015875

 

—————————————————————————————————————————-

اطلاعیه های کمیته هماهنگی اعتصابات پناهجویان در آلمان ضمیمه می باشد.

اولین اطلاعیه مطبوعاتی راه پیمایی اعتراضی به سمت برلین

حرکت اعتراضی پناهحویان از ورتسبورگ به سمت برلین آغاز شد.

طبق برنامه اعلام شده توسط کمیته هماهنگی، روز ۸ سپتامبر ۲۰۱۲، پناهجویان به همراه معترضان از سراسر آلمان در محل اسقرار چادر شهر ورتسبورگ گرد هم آمدند و تظاهرات اعتراضی خود را آغاز کردند.جمعیت حاضر در تظاهرات که تعدادشان به بیش از ۴۰۰ نفر می رسید، شعاری هایی نظیر “هیچ انسانی غیر قانونی نیست” ، “دیپورت را متوقف کنید!” محدوده تردد را برچینید” سر دادند و در مسیر طراحی شده توسط کارگروه لجستیک که به سمت خروجی شهر هدایت می شد، راه خود را ادامه می دادند.گفتنی است حضور فعال معترضان و رسانه ها در مسیر تظاهرات، مانع از هرگونه اقدام از طرف پلیس به منظور بازداشت پناهجویانی که از محدوده تردد خود خارج شده بودند گشت و تظاهرات در انتها، در “رئال پارک پلاتز” شهر ورتسبورگ به پایان رسید.
با اتمام تظاهرات ، راهپیمایی به سمت برلین وارد فاز اجرایی خود شد.یک گروه هفتاد نفره متشکل از پناهجویان معترض و فعالین حوزه پناهجویی مسیر پیاده روی را به سمت شهر بیتباخ به فاصله ۲۴ کیلومتری از شهر ورتسبورگ اغاز نموده است و گروه دیگر مسیر اتوبوسی را شروع کرده و فاصله شهرورتسبورگ-فرانکفورت را در این روز خواهد پیمود.

کمیته هماهنگی اعتصابات پناهجویان در آلمان

۸ سپتامبر ۲۰۱۲

http://refugeebusprotest.wordpress.com/

 

دومین اطلاعیه مطبوعاتی گروه اتوبوسی “اعتراض پناهجویان تا برلین

یکشنبه مورخ ۹ سپتامبر، تیم اتوبوسی “حرکت اعتراضی تا برلین” در شهر فرانکفورت فعالیت خود را آغاز کرد.جلساتی برای اطلاع رسانی و دعوت از پناهجویان و فعالین محلی این حوزه برای پیوستن به حرکت اعتراضی پناهجویان و به صورت کلی، فعالیت شبکه ای سازمانیافته برای تحقق مطالبات پناهجویان و مهاجران برگزار شد.
جلسه گفتگو با پناهجویان فردا ادامه نیز ادامه خواهد یافت و پس از آن تیم به همراه گروه های فعال محلی، تظاهراتی در فرودگاه فرانکفورت بر علیه اخراج غیر انسانی( دیپورت) انجام خواهد شد و تیم اتوبوسی فرانکفورت را به مقصد ویسبادن ترک خواهد کرد.
اشاره ای مختصر به گروه های فعال در فعالیت های انجام شده امروز به شرح زیر است

no border Frankfurt

Action allianence

Rhein-main

Youth without borders

New democratic group

منبع گزارش

http://refugeebusprotest.wordpress.com/

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ