تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مصاحبه شهناز مرتب با خانم ماندانا از پناهجویان متحصن در ورتسبورگ آلمان چهارشنبه, ۲۲ام شهریور, ۱۳۹۱

 

 

 

mandana 1شهناز مرتب: لطفا خودتان را معرفی کنید و بگویید که از کی در آلمان هستید؟

ماندانا همت اسفه هستم از دوم سپتامبر ۲۰۱۲ در آلمان پناهنده هستم.

 

شهناز: چرا از ایران فرار کردید ؟

ایران کشوری است که یک انسان باید تمام رفتارهای انسانی خود را سرکوب و فراموش کند زیرا قوانین اسلامی در آن حاکم است و نه قوانین انسانی. من به خاطر داشتن رابطه با یک مرد که از نظر اسلام چنین رابطه ای نامشروع محسوب می شود و حکمش سنگسار است دستگیر شدم و بعد از نجات دادن جان خود به همراه دختر ۱۶ساله ام از کشور آلمان تقاضای پناهندگی  کردم.

 

 

شهناز: دوست دارم ببینم نظر شما بعوان یک زن در رابطه با قوانین اسلامی در ایران چیه؟

ماندانا: این قوانین را من از دیدگاه زنانه نگاه نمی کنم و به عنوان یک انسان باید بگویم که متحجر ترین حکومتی را که می شناسم حکومت اسلامی ست که الگوی دقیقی از اسلام هم اتفاقا می باشد و طبیعتا از هر مذهبی، بیشتر از این رفتارهای وحشیانه انتظار نمی رود خصوصا مذهبی مثل اسلام که مبنایش از صدر اسلام زن ستیزی بوده است و پیغمبرش خود را بر طبق آیات قران مجاز به همبستری با دختر ۷ ساله می داند.حکومت فعلی ایران هم که قوانین مجازات اسلامیش استخراج شده از چنین دینی می باشد تکلیفش روشن است که تا چه حد می تواند زنان را مورد تجاوز جسمی و فکری قرار دهد. من هم یکی از قربانیان دین، خصوصا دین اسلام و قوانین شریعه هستم.

 

 

وضعیت شما بعنوان یک متقاضی  پناهندگی  در آلمان چگونه است؟ اینکه آیا از نظر امنیتی محافظت میشوید چه تدابیری برای امنیت شما در نظر گرفته شده است؟

کشور آلمان نه تنها برای امنیت امثال من هیچ تدابیر امنیتی نمی اندیشد بلکه کلا برای فعالین سیاسی و مخالفین حکومت اسلامی هم هیچ تدابیری برای حفاظت در هر صورت باید بگویم که سیستم سرمایه همه جا حکومت می کند فقط با رنگ و لعابی دیگر. من در طول این یک سال که در کشور آلمان بوده ام با وجود اینکه دو ماه در خیابان در شهر وورتسبورگ علیه حکومت ایران و جنایت های این حکومت فاسد آخوندی مبارزه کردم جواب ردی از اداره مهاجرت این کشور دریافت نمودم و در حال حاضر پرونده ام در مرحله دادگاه و شکایت از این اداره می باشد.

 

 

شهناز:اگر به ایران برگردید چه سرنوشتی پیدا می کنید؟

همانطور که در بالا گفتم کشوری که همه چیز در آن ممنوع است و باید حتی جنسیت خود را که جزو طبیعت تو می باشد مخفی کنی و خود را زیر شریعت اسلامی تعریف کنی. بازگشت من به ایران با توجه به اینکه من رابطه ی نا مشروع در ایران داشته ام  یا منجر به سنگسار یا اعدام می شوم و یا اینکه همین بلا را خانواده خودم یا همسرم برسرمن خواهند آورد.  یعنی نه در خانواده خود امنیتی دارم و نه نزد حکومت کثیف و مذهبی مثل حکومت ایران.

 

 

 

خواست شما از دولت آلمان چیه؟

من از دولت آلمان اجازه زندگی می خواهم، حق برخورداری از یک زندگی  آزاد و برابرحق طبیعی هر انسانی است که در این کره خاکی زندگی می کند تا بتوانیم در سایه امنیت این کشور به زندگی خود ادامه دهیم

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ