تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: دولت کانادا بودجه بهداشت و درمان پناهندگان را قطع میکند چهارشنبه, ۱ام شهریور, ۱۳۹۱

بر اساس مصوبه دولت فدرال کانادا از اول جولای ۲۰۱۲ هزینه های پزشکی پناهندگان  از آزمایش خون گرفته تا واکسیناسیون و آمبولانس و دارو و درمان قطع میشود.

در اعتراض به این تصمیم در روز ۱۸ جون در ۱۰ شهر کانادا تظاهرات انجام شد.  در این تظاهرات نمایندگان پزشکان معترض به این تصمیم، همراه پناهندگان و فعالین اجتماعی حضور داشتند. دولت میگوید “اگر سلامت پناهندگان خطری برای کانادائیان ایجاد کند هزینه آن را میپردازد”. “جسی کندی” وزیر مهاجرت فدرال میگوید با این تصمیم در طی ۵ سال ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جوئی میشود. ولی این وزیر توضیح نمیدهد که به بهانه حمایت از حقوق بشر بمباران لیبی و یا جنگ افغانستان چند ده میلیارد دلار هزینه براداشته و چه تعداد انسان بر اثر بمبارانها جان خود را از دست داده اند. هزینه درمان سالی ۲۰ میلیون دلار کجا و هزینه های میلیاردی حمله و آواره کردن مردم کجا. هدف دولت کانادا از قطع هزینه بهداشت و درمان پناهندگان،  پائین آوردن سطح  رفاه و تحمیل فقر به جامعه مهاجرین در کانادا است. این تصمیم دولت کانادا نشان دهنده توخالی بودن شعارهای انسان دوستی و حقوق بشری این دولت است.  پناهندگانی که با تمام خطرات سفر غیرقانونی، جان خود و افراد خانواده خود را به خطر انداخته اند تا خود را از دست دولتهای جنایتکار وسرزمینهای ناامن و فقر و تنگدستی خلاص و به نقطه نسبتا امنی در این کره خاکی برسند. در اینجا دیگر دولت کانادا حقوق بشر را فراموش میکند.

در اعتراض به این تصمیم دولت گروهی از حامیان پناهندگان در شهر وینی پگ پیگیر شکایت به دادگاه هستند تا مانع اجرای مصوبه دولت شوند. برای حما یت از پناهندگان، اعتراض خود نست به تصمیم دولت را به فعالین اجتماعی انتقال و نمایندگان مجلس فدرال را مورد سئول قراردهید.

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ