تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: اخراج سیما نظرعلی زاده و پوریان توانگر از سوئد به ایران متوقف شد و از بازداشتگاه اداره مهاجرت آزاد شدند سه شنبه, ۲۷ام تیر, ۱۳۹۱

این هم موفقیت دیگری شد برای پناهندگان و فعالین فدراسیون. هفته گذشته اداره مهاجرت هر دو  آنها را از بازداشتگاه شهر فلن به بازداشتگاه دیگری در استورپ در نزدیکی مالمو انتقال دادند تا مقدمات دیپورت آنها را فراهم کنند. سیما در حال انتقال تماس گرفت و خبراحتمال  دیپورت خود را به ایران با فدراسیون درمیان گذاشت و تقاضای کمک فوری کرد. صدای سیما بشدت گرفته بود و از ترس و شدت گریه نمی توانست حرف بزند.

 

متاسفانه وکیل سیما کوچکترین کاری برای وی انجام نداد و حاضر به همکاری با فدراسیون در این مورد هم نشد. فدراسیون مجبور شد کلیه اطلاعات در مورد پرونده سیما و پوریان را بصورت تماس  تلفنی و  یا ایمیل از خود سیما بگیرد. در فرصت کمی که  سیما داشت، فدراسیون در یک نامه سرگشاده به اداره مهاجرت تمام دلائل و شرایط خطرناکی که در صورت بازگشت سیما و پوریان به ایران متوجه آنها میشد با این اداره در میان گذارده و از آنها خواست که فورا سیما و پوریان را از بازداشتگاه آزاد و پرونده آنها را مجددا مورد بررسی قراربدهد. پس از گذشت ۴ ساعت از دریافت این نامه، اداره مهاجرت در تماسی با دفتر فدراسیون اعلام کرد که تصمیم گرفته تا زمان بررسی مجدد این پرونده حکم اخراج آنها را متوقف کند و اجازه می دهد از بازداشتگاه هم بطور موقت آزاد شوند.

 

در نامه  فدراسیون  به اداره مهاجرت، شرایط سخت و داستان  زندگی سیما در ایران را توضیح  داده بودیم. سیما در بازداشتگاه هنگامی که نامه فدراسیون را دریافت کرده بود در ایمیلی نوشته بود: “آقای اسدی درود برشما. وقتی این متن و می خونم گریم درمیاد برای اینکه شما کاملا صحبت های من و بازگو کردین و عین اینکه در موقعیت من قرار دارین نمی دونم با چه زبونی از شما تشکر کنم  فقط           اینقد می گم که اشکم و به جای تشکر پذیرا باشید. سپاس گذارم ازهمه مهرتون.”

 

بلی سیما به حق ناراحت بود چون او بعنوان یک زن نمی خواست بار دیگر به ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی  برگردد. چرا که او در سه دهه اخیر تجربه زندگی و زن بودن در جمهوری اسلامی و قوانین ضد زن و قرون وسطایی آن را با پوست و گوشت خود لمس  و از آن نفرت پیدا کرده بود. سیما از شنیدن متوقف شدن دیپورت خود به ایران بسیار خوشحال شد چون بار دیگر زندگی برای خود و فرزندش معنی پیدا کرد.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی این موفقیت را به سیما و پوریان و فعالین فدراسیون تبریک می گوید.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

هفدهم جولای ۲۰۱۲

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ