تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: به اداره مهاجرت سوئد سه شنبه, ۲۷ام تیر, ۱۳۹۱

موضوع: پرونده سیما نظر علی زاده

                     sima nazaralizadeh   :۱۱-۲۸۶۴۹۷

purian tavangar dehghan :۱۱-۷۵۶۹۷۳ 

 

 نباید سیما را به جهنم جمهوری اسلامی دیپورت کنید

داستان زندگی سیما نظر علی زاده داستان زندگی هزاران زنی است که بدلیل مردسالاری و تحمیل بی حقوقی و بدلیل عدم رعایت فرهنگ ۱۴۰۰ ساله قرون وسطای در قوانین جمهوری اسلامی یا اعدام و سنگسار شدند و یا خودکشی کردند و یا بدست مردان خانواده کشته شده اند و برای همیشه چشم از این زندگی نابرابر و غیر انسانی بسته اند.

حتما اداره مهاجرت سوئد از اعدام صفیه زن ۲۸ ساله ای که در روز پنجشنبه ۱۲ جولای در شهر شیراز در ایران به جوخه اعدام سپرده شد بی خبر نیست. صفیه زنی بود که حکومت اسلامی برای وی پرونده سازی کرد و او را متهم به قتل نمود. قتلی که گفته می شود بدست پسر امام جمعه  صورت گرفته بود. درطول مدت بازداشت صفیه را بشدت مورد شکنجه قرار می دهند؛ ۱۷ نفر از مامورین و مقامات بلند پایه قوه قضائیه جمهوری اسلامی در شهر شیراز به وی تجاوز کرده و با زور شکنجه و تجاوز جنسی از او اعتراف گرفتند و او را کشان کشان به پای چوبه دار بردند و در حالی که بشدت می لرزید و نمی توانست خود را سرپا نگاه دارد در نهایت بی رحمی اعدام کردند. این یک نمونه از هزاران نمونه از بی حقوقی زن در جمهوری اسلامی است و سیما نظرعلی زاده که هم اکنون در بازداشتگاه اداره مهاجرت سوئد به همراه پسر ۲۱ ساله اش در خطر فوری اخراج قرار دارد نیز جز همین هزاران نمونه  از بی حقوقی نیمی از شهروندان ایران تحت عنوان زن میباشد. دیپورت سیما به ایران اشتباه  بسیار بزرگی برای اداره مهاجرت و دولت سوئد خواهد.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی با معیارهای پذیرش پناهندگان آشنایی کامل دارد و می داند که هرکس باید بطور شخصی دلایل پناهندگی خود را  اثبات کند. از نظرفدراسیون دلایل پناهندگی سیما نیز پر از مرارت و مشقت و بی حقوقی و پر از ترس و وحشت و آزار و شکنجه بوده است و در صورت بازگرداندن وی به ایران این احتمال وجود دارد که او نیز قربانی قوانین ظالمانه و رفتار و فرهنگ اسلامی و قوانین ضد زن و مردسالار در جمهوری اسلامی شود. سیما می گوید من از دست اعمال قدرت مردان و قوانین ضد زن در ایران فرار کردم تا جان و زندگی خودم و پسرم درامان بماند. اگر سیاست پناهنده پذیری دولت سوئد یک سیاست سخاوتمندانه وانسانی باشد باید با افتخار از درخواست پناهندگی سیما و کسان دیگری که به سرنوشت سیما دچار می شوند دفاع کند و درخواست آنها را با آغوش باز بپذیرد.

 

سیما دارای یک پسر ۲۱ ساله است و هم اکنون هردو در بازداشتگاه اداره مهاجرت در خطر اخراج به ایران بسر می برند. ای کاش مسئولین اداره مهاجرت می توانستند مصاحبه های سیما را با رسانه های فارسی زبان که از کشور سوئد تا آمریکا صورت گرفته است و همچنان ادامه دارد گوش می دادند و در جریان اشک های وی که بدلیل ترس از آینده خود و فرزندش جاری می شود قرار می گرفتند. سیما می گوید من دو بار ازدواج کردم و در هردو مورد سرکوب شدم، در هردو بشدت کتک خوردم و در موقعیت بسیار نابرابر و غیر انسانی قرار گرفتم و دچار آسیب های روحی و روانی شدم.

 

   اداره مهاجرت سوئد در شرایطی می خواهد سیما نظر علی زاده را به ایران دیپورت کند که فقر و بیکاری در ایران بیداد می کند٬ در شرایطی که جنایت و آدم کشی در ایران به اوج خود رسیده است.

درحال حاضرشرایط در ایران طوری است که حتی اگرسیما و پوریان توانگر در صورت بازگشت به ایران خطرجانی تهدیدشان نکند، این احتمال وجود دارد که بدلیل بیکاری و نداشتن سرپناه برای زندگی با شرایطی بسیار سخت مواجه شوند.

 

علاوه بر اینها سیما در ایران از دین اسلام به دین مسیحیت گرویده است. او می گوید مدتها بود به کلیساهای خانگی می رفتم ولی از زمانی که همسرش باخبر می شود از سوی وی مورد شدیدترین اذیت و آزار قرار می گیرد.سیما مدتها با رادیو آزادگان در شهر نورشوپینگ و خانم شکوه ارشادی و آقای داوود نوری از مخالفین جمهوری اسلامی و تشکل دیگری بنام (ما هستیم) همکاری می کرد. ان آی تی وی یکی از تلویزیونهای ماهواره ای درآمریکا که برای ایران برنامه پخش می کند با سیما مصاحبه کرده است. او با جزئیات شرایط زندگی و دلایل پناهندگی خود را در مصاحبه با این تلویزیون توضیح داد. دو هفته پیش رادیو همبستگی در شهر گوتنبرگ با سیما مصاحبه کرد. سیما در این برنامه بشدت گریه می کرد، بعد از این مصاحبه بسیاری از ایرانیان مقیم گوتنبرک با دفتر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در گوتنبرگ  تماس گرفتند و خواستار برگزاری تظاهرات در اعتراض به حکم اخراج سیما به ایران شدند.

 

 با توجه به توضیح نکات فوق فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از اداره مهاجرت سوئد می خواهد در درجه اول حکم اخراج وی را لغو کند و در درجه دوم بار دیگر پرونده پناهندگی وی را بنا به اتفاقات جدیدی که افتاده است مورد بررسی مجدد قرار بدهند.

 

با احترام

عبدالله اسدی

دبیر همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۱۵ جولای ۲۰۱۲

 

   

 

 

 

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ