تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه ب دانشیان و پاسخ به آن یکشنبه, ۱۳ام تیر, ۱۳۸۹

با سلام خدمت جناب آقای اسدی
در ابتدا از این که باز به ایمیل من جواب میدهید بسیار متشکرم.همان طور که میدانید از ایران برای شما تلفن زدن بسار خطرناک است و مجبورم برای شما ایمیل ارسال کنم.من در صحفه اصلی سایت به یک نفر از دوستان که میخواهند با ویزای شینگن به اروپابیایند و تقاضای پناهندگی بکنند را خواندم . ولی چند مورد مجهول باز برایم باقیمانده که میخواهم از شما خواهش بکنم در حد امکان برایم جواب دهید.

 ۱- مثلا من هم میخواهم از طریق ویزای شینگن آلمان به اروپا بیایم و از آنجا به سویس رفته و تقاضای پناهندگی بکنم. ولی از آنجا که کشورهای عضو شینگن با هم در ارتباط هستند با استفاده از یک سیستم خاص خودشان  اطلاعات و مشخصات تمام کسانی که از طریق ویزای شینگن به اروپا آمده اند در اختیار یکدیگر قرار میدهند استعلام می کنند سریع متوجه می شوند که فرد مورد نظر  از طریق ویزای شینگن به آنجا آمده است . مثلا فردی که از کشور آلمان ویزای شینگن گرفته اطلاعاتش و
 مشخصاتش  در ایتالیا و یا اسپانیا و یا حتی در سویس هم است….   . یعنی واضحتر توضیح دهم . من شنیدم مثل اینکه وقتی کسی ویزای شینگن میگیرد اطلاعاتش در دسترس تمام کشورهای اروپایی قرار میگیرد . و از این طریق خیلی راحت متوجه اوضاع میشود . اگر این طور است پس چطور می توانیم اثابت کنیم که جان ما در خطر بوده است که به این راحتی ویزا گرفته و به اروپا آمدیم . نظر شما در این مورد چه است؟
 
 ۲- و درثانی شما به خانم شمشاد فرمودید که مدارک از جمله کارت شناسایی وپاسپورتش را به همراه داشته باشد . سوال اینجاست اگر اداره مهاجرت پاسپورت را رویت کنند خیلی راحت متوجه این که فرد مورد نظر از طریق ویزای شینگن آمده است
 میشود. ؟  در این مورد باید چه کار بکنیم. ؟
۳- من شنیدم که اکثر کشورهایی که ویزای شینگن صادر میکنند اثر انگشت میگیرند.آیا این حرف صحت دارد؟
 از این که باز به ایمیل من با حوصله جواب میدهید تشکر فراوان دارم. در ضمن آقای اسدی اگر به ایمیل من سریع جواب دهید بسیار متشکر میشوم چون من این روزها ویزای شینگن را باید بگیرم و آگر آن موردهایی که در بالا اشاره کردم درست باشد گرفتن ویزا به نظر من چیز بی موردی می آید .
 مرسی . ب. دانشیان

…………………………………………………………………………………….

پاسخ به سوال ب دانشیان                                                                                                           

سلام دوست عزیز

 من در سایت خیلی واضح گفته ام شما دو موضوع را با هم قاطی کرده اید پناهجویان از طریق اثر انگشت ردیابی میشوند نه از طریق  ویزا، ویزای هر کدام از کشورهای حوزه شینگن تنها زمانی قابل ردیابی است که ادارات امور پناهندگی مشکوک شوند که مثلا شما از طریق ویزای اسپانیا به پرتغال رفته اید در چنین صورتی مشخصات شما را به پرتغال میدهند و به راحتی میفهمند که شما از طریق ویزای اسپانیا به پرتغال رفته اید اگرنه آنها برای ردیابی یک ویزا باید از۲۷ کشور محدوده شینگن بپرسند و این امکان پذیر نیست.

 

 مثال روشنتری بزنم. فرض کنیم یکی از بستگان نزدیک شما در دانمارک زندگی میکند وبرای شما ویزای دانمارک میفرستد وشما از طریق همان ویزا به آلمان میروید ودر آنجا تقاضای پناهندگی میکنید ودر مصاحبه از شما میپرسند آیا بستگانی در اروپا دارید شما هم در پاسخ به این سوال میگویید بله خواهرم در دانمارک زندگی میکند آنها مشخصات خواهرتان را میپرسند و از این طریق میفهمند که از طریق ویزای خواهرتان در کشور دانمارک به آلمان رفته اید و در این صورت شما را به همان کشور دانمارک که صادر کننده ویزای شما بوده بر میگردانند. الان این موضوع باید برای شما روشن باشد.

 

 پاسخ من به خانم شمشاد عین همین توضیحاتی است که برای شما دادم ولی شما چنانچه با ویزای دانمارک بیایید و بخواهید در دانمارک خود را معرفی کنید باید با همان پاسپورت که دارنده  ویزای دانمارک است خود را معرفی کنید اگرنه ویزای شما با توجه به اینکه سفارت دانمارک در ایران صادر شده است و مشخصات شما در اداره مهاجرت دانمارک ثبت شده به محض معرفی معلوم میشود که شما با ویزای آن کشور آمده اید به همین خاطر بهتر است چنانچه  شما با ویزای هر کشوری بیایید و قصد داشته باشید در همان کشور اعلام پناهندگی کنید با ویزا خود را معرفی کنید ولی باید دلایل بسیار قوی برای اعلام پناهندگی ات در همان کشور داشته باشید. پرسیده اید سفارت خانه همه کشورها هنگام صدور ویزا اثرانگشت میگیرند نه اینطور نیست تا آنجا که من خبر دارم فقط سفارت انگلیس و فرانسه از متقاضیان ویزا اثرانگشت میگیرند.                                                         

عبدالله اسدی                                                                                                                                      

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ