تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: بهنام آزاد:ضرب الاجل جمهوری اسلامی ایران به مهاجران افغانستان برای خروج از مازندران پنجشنبه, ۱۱ام خرداد, ۱۳۹۱

behnam_308_x_454_154_x_227

بهمن خواجه وند، بخشدار مرکزی نوشهر، اخیرا  اعلام کرد ه است که  “این شهر توریستی است که حضور افاغنه در این شهر به شدت ممنوع است “. اوهمچنین از دهیاران خواسته بود ” نسبت به شناسائی اتباع افغان به اتفاق فرماندهان پایگاه های بسیج اقدام کرده و گزارش فعالیت های خود را به واحد سیاسی فرمانداری نوشهر اعلام کنند”.

در روز اول اردیبهشت خبرگزاری مهر(یکی از خبرگزاری های رسمی جمهوری اسلامی ) به نقل از “تقی شفیعی”، مدیر دفتر اتباع و مهاجران استانداری خبری را منتشر کرده است : ” بر اساس مصوبه شورای تامین مازندران و تائید آن از سوی کار گروه کشوری ، مازندران به عنوان تنها استان ممنوع برای حضور اتباع مجاز و غیر مجاز افغانی شناخته شده است. این مصوبه الویت دار برای خروج اتباع خارجی در مازندران اجرائی شده و این قانون شامل تمامی افغان های مجرد، متاهل، دارای مجوز و غیر مجوزدار و دارای گذر نامه میشود”. این شخص در سخنانی این مصوبه را یک “فرصت طلائی” برای مازندران در راستای “پاکسازی” استان از “اتباع بیگانه” دانست و گفت: “تا کنون هزار ازدواج شرعی دختران مازندرانی با اتباع خارجی ثبت شده است که این دامادها نیز باید دست همسران خود را گرفته و از مازندران خارج شوند”.

 جمهوری اسلامی هر روزچهره منفور خود را بیشتر عیان می کند. اینبار با قانون غیر انسانی و ظالمانه علیه مردم افغانستان، مهرتائیدی بر خوی غیرانسانی خود زده است. مزدوران حکومت ایران با فرا فکنی، بی کفایتی خود درحل معضل بیکاری و ایجاد امنیت اجتماعی را با متهم کردن پناهندگان افغانستان می خواهند توجیح کند.

سیاست ایجاد دشمن فرضی یکی از ترفتدهای جمهوری اسلامی برای همراه کردن مردم با خود بوده است. هشت سال جنگ و مرگ و آورگی مردم ایران و عراق در همان ابتدای حیات نامیمون این حکومت جابر نمونه بارز این گفته است. مزدوران جمهوری اسلامی همیشه با فرا فکنی سعی کرده اند که مشکلات مردم را خارج از نظام نشان دهند و این سیاست غیر مسئولانه مردم ایران را در جهان به انزواع کشیده است. با نگاهی به مشکلات و آمار پناهندگان ایرانی در جهان متوجه عمق این فاجعه می شویم .

مردم ایران بعد از ماجرای جلوگیری ورود پناهندگان افغانستانی به پارک صفه اصفهان، کاملا” مخالفت خود را با سیاست های نژاد پرستانه جمهوری اسلامی اعلام کردند. و حال چندی از فضاحت پارک صفه اصفهان نگذشته است که این طرح غیرانسانی به اجرا گذاشته می شود. مزدور حکومت از این طرح بعنوان “فرصت طلائی برای پاکسازی یاد می کند” و وقاحت را تاجائی می رساند که حتی کسانی که اقامت و اجازه رسمی دارند و یا حتی ازدواج کرده اند را با خانواده شان تهدید به اخراج می کند .

باید از این آقایان پرسید که شما آیا  اجازه داده اید که صنعت توریستی بماند که حال برای حفظ آن تلاش می کنید؟ آیا انسانی که از کشور افغانستان طبق قانون مصوب خودتان وارد ایران شده است، نمی تواند توریست باشد و در مازندران و یا پارک صفه حضور داشته باشد؟ آیا مهاجران افغانستانی که اقامت گرفته اند و در ایران ازدواج کرده اند طبق همان قوانین ظالمانه خودتان شهروند ایرانی نیستند ؟

پس چگونه به خود اجازه می دهید با این ادبیات سخیف درباره پناهندگان افغانستان صحبت کنید. شماها که خود را حکومتی مردمی می دانید وخود را نماینده مردم منطقه معرفی می کنید. آیا اینان خارج از تعریف شما از انسان هستند. شرم و ننگ بر شما که ظلم جهالت را به نهایت رسانده اید.

وظیه همه انسانهای آزادیخواه ازهر جنس و دیدگاه سیاسی است که نسبت به چنین احکام ظالمانه عکس العمل نشان دهند ودرراه مبارزه برای نابودی چنین تفکری در تمام جهان بکشند.   

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ