تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: به اداره مهاجرت سوئد موضوع: پرونده پناهندگی عزت دولت آبادی جمعه, ۲۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۱

به اداره مهاجرت سوئد

موضوع: پرونده پناهندگی عزت دولت آبادی

Ezzatollah Dolatabadi

Beteckning

۱۱۲۲۸۷۲۰

عزت دولت آبادی از فعالین کارگری در ایران بوده و در رشته گاز و نفت کار کرده است.او به اتفاق شمار دیگری از فعالین کارگری اقدام به تشکیل اتحادیه کارگران فلز کرده بود.اما دستگاههای قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی فعالیت این اتحادیه را  ممنوع می کنند و عزت و چند تن دیگر از مسئولین این اتحادیه را  دستگیر و زندانی می کنند. در همین ارتباط  تعدادی از همکاران وی دستگیر و مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می گیرند. عزت بعد از آزادیش از زندان به سوئد فرار می کند تا با سرنوشت بقیه فعالین کارگری در ایران دچار نشود.

 

عزت از زمانی که از کشور سوئد تقاضای پناهندگی کرده است، فعالانه و به اشکال مختلف در تلاش بوده تا در مورد نقض حقوق فعالین کارگری و ضرب و شتم آنها در ایران افشاگری کند و صدای بی حقوقی کارگران  را به افکارعمومی در سوئد برساند. اخیرا در همین رابطه واحد منطقه ای (ال.او) در استان استکهلم طی نامه ای به اداره مهاجرت سوئد از این اداره خواسته است اجازه دهد عزت در سوئد بماند تا از گزند رژیم ایران دور بماند.

 

گمان نمی شود اداره مهاجرت سوئد اطلاع کافی نداشته باشد که در دادگاههای ایران به متهمین حق دفاع از خود داده نمی شود و در بسیاری از موارد به  وکلای مدافع نیز حق دفاع از موکلین داده نمی شود و در صورت پافشاری بیشتر، آنها نیز تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند. در واقع در دستگاههای قضایی ایران اصل بر احکام الهی است. حق تشکل و اعتصاب و اعتراض کارگری مطلقا ممنوع است و هرنوع اعتراض کارگری با سرکوب و بازداشت و اخراج فعالین آنها از کار مواجه می شود. اعتراض کارگران در ایران در حالی صورت می گیرد که ۶ ماه به ۶ ماه حقوق ماهیانه آنها پرداخت نمی شود و حتی اجازه برگزاری مراسم روز اول ماه مه به آنها داده نمی شود و در بسیاری از موارد  فعالین کارگری را به آشوب طلبی و برهم زدن نظم عمومی متهم و برای آنها احکام شلاق و زندان صادر می کنند.

 

واحد منطقه ای اتحادیه کارگران سوئد (ال.او) در استان استکهلم به درست گفته است در جایی که شوراهای اسلامی هستند به هیچ اتحادیه ای کارگری اجازه فعالیت داده نمیشود و در همین ارتباط صدها فعال اتحادیه ای بدون هیچ محاکمه ای در زندان بسر می برند. عزت هم در صورت بازگشت به ایران سرنوشتی به مراتب بدتر آز آنها پیدا خواهد کرد. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، عزت  در سوئد به عنوان فعال سیاسی عرصه دفاع از حقوق کارگری شناخته می شود. او در سازماندهی اعتراضات متعدد علیه رژیم ایران نقش فعال و چشم گیری داشته است و در رادیوهای محلی در سوئد که به زبان فارسی برنامه پخش می کنند مدام صحبت کرده است و مدتهاست به طور ثابت با رادیو همبستگی در شهر استکهلم فعالیت وبا کارکنان این رادیو همکاری می کند.این فعالیت ها باعث شد تا عزت در میان ایرانیان خارج از کشور بویژه در شهراستکهلم به عنوان یک فعال کارگری بیش از پیش شناخته شود.برطبق قانون پذیرش پناهندگان در سوئد حتی اگر کلیه دلایل پناهندگی گذشته عزت نادیده گرفته شود، تنها بدلیل فعالیتهای سیاسی وی درسوئد علیه جمهوری اسلامی باید تحت حمایت بین المللی قرار بگیرد. به همین دلیل فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از اداره مهاجرت می خواهد که پرونده عزت را مجددا مورد بررسی قرار دهد و به او اجازه اقامت بدهد تا در سوئد بماند.

 

عبدالله اسدی دبیر

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۶۱-۰۵- ۲۰۱۲

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ