تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: اقدام به خودکشی یک پناهجوی ایرانی در کشور نروژ اقدام به خودکشی راه چاره نیست. دوشنبه, ۲۵ام اردیبهشت, ۱۳۹۱

روز دوشنبه، ۷  ماه مه ۲۰۱۲ یک پناهجوی ایرانی‌ به نام حجت افسرده در یک کمپ پناهندگی در شهر موس کشور نروژ خود را به طناب دار آویخت و اقدام به خود کشی کرد. خوشبختانه جان این پناهجو با کمک دوستانش که خود را به محل واقعهٔ رسانده بودند نجات یافت. حجت افسرده هم اکنون در بیمارستانی در شهر فردریکستات نروژ بستری و تحت مداوا قرار دارد.این پناهجو بیش از ۳ سال است در یک کمپ‌ پناهندگی در نروژ، که از کمترین استانداردهای زندگی برخوردار است به سر میبرد.

 

 حجت افسرده میگوید هدف او از اقدام به خود کشی اعتراض به سیاست‌های غیرانسانی اداره مهاجرت و دولت نروژ‌ در برخورد به پناهندگان بوده است. حجت گفته است: دولت و اداره خارجیان نروژ در برخورد به او و دیگر پناهجویان بسیار بی توجه  بوده. حجت می گوید قصد داشتم با خود کشی صدای پناهجویان فراری از جهنم جمهوری اسلامی را به گوش مردم نروژ و همه جهان برسانم.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی‌ برای حجت افسرده آرزوی بهبودی دارد و ضمن محکوم کردن سیاست‌های غیرانسانی‌ و پناهنده پذیری  دولت نروژ و همه کشورهای به اصطلاح پناهنده پذیر اعلام میدارد که راه مبارزه برای حق پناهندگی خود کشی نیست، و اقدام به خود کشی نه تنها دردی را دوا نمی کند درد بیشتری را به  همه درد ها اضافه خواهد کرد. پذیرفته شدن به عنوان پناهنده حق بلا منازع همه کسانی است که از جهنم رژیم اسلامی فراّر کرده اند.این حق را باید با متشکل شدن و مبارزه متحدانه بگیریم.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی سالهاست به پناهجویان  راه و چاره نشان می دهد و همه پناهجویان  را به مبارزه متحدانه فرا می خواند. در این چند سال با مبارزه  متخدانه موفقیت های زیادی را به دست آورده ا یم. نمونه آخر آن مبارزه متحدانه پناهجویان در شهر ورتسبورگ آلمان است.

.

فدراسیون بار دیگر برای حجت افسرده آرزو ی سلامتی  می کند و از همه پناهجویان ایرانی در نروژ میخواهد که برای مبارزه‌ ای متحد و متشکل به فدراسیون پناهندگان ایرانی‌ بپیوندید. واحد‌های فدراسیون را تشکیل دهید و با قدرت مبارزه برای حق انسانی‌ خود را به پیش ببرید. ما با شما همراه خواهیم بود.

 

همبستگی‌-فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۱۴ ماه مه ۲۰۱۲

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ