تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: صدها پناهجو در شهر باری ایتالیا دسٺ به تظاهرات زدند دوشنبه, ۲۵ام اردیبهشت, ۱۳۹۱

CIMG0834_290_x_218
بنا به گزارش پیمان امیری نماینده فدراسیون از کمپ کارا در شهر باری ایتالیا٬ امروز دهم ماه مه صدها پناهجوی این کمپ که در حومه شهر باری قرار دارد٬ در مقابل اداره امور پناهندگی این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان بررسی مجدد پرونده هائی که جواب منفی گرفته اند شدند.

 

بنا به این گزارش٬ کمپ کارا که نزدیک به ۱۵۰۰ نفر پناهنده را در خود جای داده حداکثر ظرفیت ۵۰۰ نفر دارد. شرایط بهداشتی اسفناک٬ وضعیت غذائی بشدت نامناسب٬ رفتار غیر انسانی مسئولین کمپ با پناهجویان و عدم رسیدگی به تقاضای پناهندگی به مدت طولانی و جواب های عمدتا منفی به متقاضیان از جمله مشکلات روزمره ساکنین این کمپ است که از ایران٬ افغانستان٬ ترکیه٬ عراق و پاکستان خود را به ایتالیا رسانده اند.

 

در تظاهرات امروز٬ مسئولین اداره امور پناهندگی با نمایندگان پناهجویان در ساختمان این اداره مذاکره کردند و قول دادند به پرونده حدود ۱۵ نفر از  پناهنجویانی که پاسخ منفی گرفته اند در اسرع وقت رسیدگی کنند. خبرنگاران روزنامه ها و کانال های تلویزیونی محلی و سراسری ایتالیا در جریان این تظاهرات٬ مصاحبه هائی با پیمان امیری درمورد شرایط زیستی در این کمپ و مسائل مربوط به اجازه اقامت ترتیب دادند و عصر روز پنجشنبه نیز کنفرانسی مطبوعاتی در یکی از دانشگاه های این شهر برگزار خواهد شد که پیمان امیری و یکی دیگر از نمایندگان پناهجویان از افغانستان به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهند داد. روز سه شنبه ۸ مه نیز پناهجویان در داخل کمپ علیه شرایط اسفبار زندگی در این کمپ دست به اعتراض زدند. جزئیات بیشتر از وضعیت کمپ باری و اعتراضات پناهجویان این کمپ را در اطلاعیه های بعدی به اطلاع خواهیم رساند.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی٬ حمایت قاطع خود را از خواست ها و مبارزات پناهجویان کمپ باری اعلام میکند و از هیڄ کمکی به این مبارزه دریغ نخواهد کرد.

 

همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی
CIMG0823_290_x_218

۱۰ مه ۲۰۱۲

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ