تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: دومین تظاهرات بزرگ مردم ورتسبورگ در حمایت از پناهجویان ایرانی شنبه, ۱۲ام فروردین, ۱۳۹۱

alman_1

روز پنجشنبه ۲۹ مارس به فراخوان فعالین جنبش ۹۹ درصدیهای ورتسبورگ تظاهراتی با شرکت صدها نفر از مردم این شهر در حمات از تحصن و مبارزات پناهجویان ایرانی برگزار شد. قبل از شروع تظاهرات، مردم در برابر چادر محل برگزاری تحصن تجمع کرده و با پناهجویان متحصن به بحث و گفتگو پرداختند و در ساعت ۶ بعد از ظهر با در دست داشتن پلاکاردهایی که بری روی آنها خواستهای پناهجویان نوشته شده بود، به طرف مرکز شهر به راه افتادند. شعارهای تظاهرات به این شرح بود: حق پناهندگی حق انسانی است، سیاست دولت محلی بایرن مبنی بر عدم قبولی پناهجویان ایرانی عین راسیسم است، زنده باد همبستگی جهانی. در مسیر راهپیمایی صد ها نفر از مردمی که شاهد این تظاهرات بودند می ایستادند و با این تظاهرات ابراز همبستگی میکردند.

 

تظاهرات کنندگان سپس در محل چادر متحصنین جمع شدند و به صحبتهای سخنرانان گوش دادند. تعدادی از فعالین ۹۹ درصدیها در سخنرانی های کوتاه خود ضمن حمایت قاطع ازخواستهای پناهجویان، ازدولت بایرن خواستند که فورا به خواستهای پناهجویان ایرانی، بویژه خواست پذیرفته شدن به عنوان پناهنده سیاسی رسیدگی کند. در ادامه حسن حسین زاده سخنگوی متخصنین ضمن قدردانی از حمایت مردم اعلام کرد که اعتراض پناهجویان بدون حمایت گرم مردم آزاده ورتسبورگ نمیتوانست ادامه یابد. سپس شهنار مرتب دبیر فدراسیون واحد آلمان ضمن قدردانی از حمایت بی دریغ مردم ورتسبورگ از پناهجویان ایرانی تاکید کرد که مبارزه پناهجویان تا رسیدن به مطالباتشان ادامه خواهد داشت. شهناز مرتب همچنین از پناهجویان خواست به اعتصاب غذای خود پایان دهند.بدنبال این تظاهرات از طرف صلیب سرخ چادر بزرگی با امکانات بیشترتخت،بخاری های برقی وسائل و تجهیزات خواب نصب شد

 

لازم به یادآوری است که روز ۲۵ مارس نیز تظاهراتی با شرکت بیش از ۵۰۰ نفر از مردم این شهر به فراخوان فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در این شهر برگزار شد. حمایت مردم ورتسبورگ از پناهجویان صحنه هائی از یک همبستگی عمیق انسانی را علیه دولت آلمان به نمایش گذاشته است. هرروز ابعاد این حمایت ها گسترده تر میشود و مردم بیشتری با مراجعه به چادر متحصنین، کمک مالی، امضای پتیشن و شرکت در تظاهرات و به اشکال دیگر، پناهجویان را مورد حمایت قرار میدهند.

 

همبستگی- فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد آلمان

۲۹ مارس ۲۰۱۲

—————————————————————————————————————-

آدرس های تماس:

شهناز مرتب، دبیر فدراسیون پناهندگان ایرانی در آلمان:

Tel: 015774650186

حسن حسین زاده، سخنگوی اعتراض پناهجویان ورتسبورگ

Tel: 17677009092

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ