تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه مینا احدی در مورد تحصن پناهجویان در ورتسبرگ آلمان سه شنبه, ۱ام فروردین, ۱۳۹۱

mina2

تحصن پناهجویان در ورتسبرگ آلمان شایسته بیشترین پشتیبانی است!

حمایت جنبش اشغال(۹۹درصدیها) از تحصن پناهجویان در ورتسبرگ

 

اسم هایم ورتسبرگ در اذهان عمومی در آلمان با خودکشی محمد رهسپار پناهجوی ایرانی عجین شده است. متاسفانه این پناه جو در هایم پناهندگی شهر ورتسبرگ و در اعتراض به رفتار غیر انسانی دولت آلمان به زندگی خود پایان داد. این واقعه با اعتراضات و در عین حال با مباحثات زیادی در رسانه ها همراه شد.

 

از روز ۱۹ ماه مارس پناهجویان ایرانی در مرکز شهر ورتسبرگ با برپایی یک چادر و یک نمایشگاه عکس از جنایات حکومت اسلامی ایران٬ به اعتراض علیه سیاستهای ضد پناهندگی دولت آلمان دست زده و اعلام کرده اند که فراریان از جهنم جمهوری اسلامی فراریان از دست یک حکومت فاشیست انسانکش و جنایتکار باید فورا در آلمان به عنوان پناهنده سیاسی به رسمیت شناخته شوند.

 

این حرکت فورا در رسانه های آلمانی منعکس شد و تلویزیون و روزنامه های استان بایرن و برخی رسانه های دیگر با انتشار عکس و گزارش در مورد این حرکت و خواستهای پناهجویان٬ مطالب زیادی را منتشر کردند.  یک روز از تحصن گذشته و موج همبستگی مردم٬ انعکاس این حرکت در رسانه ها٬ و زمینه بسیار مثبت برای گسترش حرکت٬  امیدواری بزرگی برای پناهجویان معترض فراهم کرده است. مردم از پناهجویانی که با عکسهایی از جنایات حکومت اسلامی آنجا ایستاده و به دیگران توضیح میدهند که اصلا چرا پناهنده شده اند٬ مردم به این پناهجویان که میگویند در ایران همه چیز قدغن است و هر یک داستان طولانی از دستگیری و شکنجه و تهدید به اعدام و… را د رپرونده خود دارند٬ سمپاتی نشان میدهند و آنها را در آغوش میگیرند. اینرا از بیست و چهار ساعت گذشته ٬ پناهجویان متحصن می بینند که چه دستهایی برای ابراز همبستگی بسوی آنها دراز شده است. تعدادی کیسه خواب برای آنها میاورند٬ تعدادی تخت برای خوابیدن٬ تعدادی غذا و وسایل گرما و….. مردم با دیدن این چادر و با دیدن این اعتراض به سیاستهای دولت آلمان و علیه جنایات حکومت انسان ستیز اسلامی به یاری این پناهجویان می ایند٬ به آنها لبخند میزنندو میگویند ما را در کنار خود بدانید.

 

یک واقعه از نظر من سمبلیک و جالب ٬ اینست که ۹۹ در صدیها و طرفداران جنبش اشغال به یاری این پناهجویان شتافته و هم اکنون دو چادر در کنار آنها زده شده که متعلق به جنبش ۹۹ درصدیها است . آنها به پناهجویان گفته اند که ما از امروز اینجا تجمع میکنیم و مطمئن باشید این چادرها زیاد و زیادتر خواهد شد. این یک واقعه مهم سمبلیک و بسیار زیبا است که باید به استقبال آن رفت و باید متحدانه با پیشبرد این مبارزه نشان دهیم که معضل و مشکل همه ما مردم ٬ همه ما ۹۹ در صدیها  از یک درصدیها است و ما مردم ایران و آلمان و اسپانیا و امریکا و …در کنار هم بر علیه دولتها و بر علیه یک در صدیها هستیم.

 

امروز بیست مارس پناهجویان هایم کارلسروهه با ارسال یک پیام همبستگی به این متحصنین گفتند ما را در کنار خود بدانید. این تحصن زمینه گسترش و زمینه دامن زدن به یک حرکت گسترده اعتراضی در سراسر آلمان به وضعیت بد هایمهای پناهندگی به رفتار راسیستی با پناهجویان در پروسه رسیدگی به درخواست پناهندگی آنها٬ به دیپورت پناهجویان و به پروسه کشدار و طولانی رسیدگی به درخواست پناهندگی و در یک کلام به سیاست ضد انسانی پناهندگی در آلمان را دارد.

 

پناهندگی حق انسانی افراد است. فراریان از دست دولتهای دیکتاتور و فراریان از دست حکومت انسان ستیز و زن ستیزاسلامی باید فورا به عنوان پناهنده سیاسی به رسمیت شناخته شوند.

 

به حرکت اعتراضی پناهجویان در ورتسبرگ بپیوندید از این حرکت بهر طریق ممکن دفاع کنید.

مردم شهر ورتسبرگ و دفاع ۹۹ در صدیها از این حرکت نشان میدهد که دنیا به چپ چرخیده و اعتراض به سیاستهای ضد انسانی با استقبال عمومی روبرو میشود برای پناهجویان متحصن آرزوی

موفقیت میکنم.

 

مینا احدی

۲۰ مارس ۲۰۱۲

  Mina Ahadi
International Committee against Execution
International Committee against Stoning
Email: minaahadi@aol.com
Tel: 0049 (0) 1775692413
http://notonemoreexecution.org
http://stopstonningnow.com/wpress/

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ