تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: دیپورت محمد علی هدایی در داخل هواپیما متوقف گردید! شنبه, ۲۷ام اسفند, ۱۳۹۰

همان طور که در خبرهای قبلی به اطلاع رسانده بودیم روز جمعه ۱۶ مارس، پلیس سوئد محمدعلی هدایی را برای دیپورت به ایران از بازداشتگاه به فروداگاه آرلاندا انتقال داد و او را تا داخل هواپیما نیز برد. صبح روز پنجشنبه ۱۵ مارس به فراخوان فدراسیون واحد استکهلم و سازمانهای دیگری دراعتراض به حکم دیپورت محمدعلی هدایی، شماری از پناهجویان و مدافعین حقوق پناهندگی در مقابل اداره مهاجرت در شهر استکهلم دست به اعتراض زدند. همزمان سارا نخعی مسئول فدراسیون استکهلم  و رسول بناوند مسئول سازمان بیمرز در مورد وضعیت محمدعلی هدایی با یکی از مسئولین اداره مهاجرت صحبت کردند و به تصمیم این اداره اعتراض کردند.

 

 صبح روز جمعه نیز اندیشه علیشاهی از مسئولین فدراسیون استکهلم مستقیما با مسئول پرونده محمدعلی هدایی در دادگاه مهاجرت استکهلم صحبت کرد و خواستار متوقف کردن دیپورت وی به ایران شد. سارا نخعی نیز از مردم خواست که اعتراض را به داخل فرودگاه بکشانند تا مانع دیپورت وی به ایران شوند. بدنبال آن، عزت دوت آبادی از پناهجویان فعال به همراه چند نفر دیگر خود را به فرودگاه رساندند. مریم هدایی دختر محمد علی هدایی که سالهاست در سوئد زندگی می کند، بلیطی را برای همان پرواز خریداری کرد و خود را به داخل هواپیما رساند و اعتراض خود را به سیاست غیر انسانی دولت سوئد در برخورد به پناهندگان  به درون هواپیما کشاند. 

 

چند پلیس برای خارج کردن مریم هدایی وارد هواپیما شدند خلبان و مسافرین هواپیما دخالت کردند و فضای هواپیما متشنج شد. پرواز هواپیما حدود نیم ساعت به تاخیر افتاد. این اعتراضات باعث شد تا پلیس را مجبور کند محمدعلی هدایی را پیاده و به بازداشتگاه برگرداند.

 

دولت سوئد و اداره مهاجرت این کشور تصمیم گرفته اند همه پناهجویانی که به درخواست پناهندگیشان پاسخ رد می دهند به کشورهای خود برگرداند. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از همه پناهجویان و همه مدافعین حقوق پناهندگی و ایرانیان مقیم سوئد میخواهد که به هرشکلی که می توانند به سیاست پناهنده پذیری دولت سوئد اعتراض کنند و مانع دیپورت پناهجویان به ایران شوند. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در سوئد این موفقیت را به محمد علی هدایی و مریم هدایی و مدافعین حقوق پناهندگی تبریک و خسته نباشید می گوید.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی ــ سوئد

۱۶مارس ۲۰۱۲

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ