تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مدافعین حقوق پناهندگی در سوئد دیپورت علی آذری را به ایران متوقف کردند. یکشنبه, ۲۱ام اسفند, ۱۳۹۰

aliii

علی آذری ۳ سال پیش از کشور سوئد درخواست پناهندگی کرده بود اما اداره مهاجرت به تقاضای پناهندگی علی پاسخ رد داده و پرونده  وی را در اختیار پلیس قرار داده بود. علی آذری در حدود ۱۱ روز پیش توسط پلیس بازداشت و قرار شد روز جمعه ۹ مارس به ایران دیپورت شود. همانطور که در اطلاعیه قبلی اعلام کرده بودیم به علی اعلام کرده بودند آماده باشد روز جمعه ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه اورا از بازداشتگاه اداره مهاجرت به طرف فرودگاه خواهند برد.

جمعه صبح زود تلفن فدراسیون به صدا درآمد؛ علی آذری بود. به عبدالله اسدی گفت که پلیس طی تماس تلفنی به وی ابلاغ کرده: ” که برنامه بازگشت  شما تغییر کرده و باید آماده باشید که همین الان شما را به فرودگاه ببریم.” از طریق رادیوهای محلی و تماسهای تلفنی، مردم را در جریان تغییر ساعت انتقال علی به فرودگاه با خبر کردیم. ساعت ۹:۳۰ اولین تیم از معترضین و مدافعین حقوق پناهندگی به مقابل بازداشتگاه رسیدند و علی را به همراه پلیس در حال پائین آمدن از پله های بازداشتگاه مشاهده کردند. پلیس در دو نوبت تمام توان خود را به کار بست تا علی را از میان معترضین رد نماید ولی هربار با مقاومت محکم و شجاعانه فعالین روبرو و مجبور به بازگرداندن علی به بازداشتگاه شد. اتومبیلهای پلیس یکی پس از دیگری از راه میرسید و هر لحظه به تعدادشان افزوده میشد اما تمام راههای منتهی به بازداشتگاه تحت کنترل فعالین بود. درمسیر اصلی بازداشتگاه سدی محکم در مقابل هجوم  پلیس ایجاد شده  بود.هرجا فکر می کردیم ممکن است از پس هجوم پلیس برنیاییم به وسیله ماشین های شخصی خود، راه پلیس را  مسدود می کردیم. میان فعالین و پلیس جنگ و گریز سختی در گرفته بود ساعت های سختی  را به این شکل گزراندیم. هدف پلیس این بود از هر طریقی شده علی آذری را به پروازی که برای وی در نظر گرفته بودند برسانند. پرواز هوا پیما ۲:۳۰ دقیقه صورت می گرفت تلاش فعالین هم این بود این مقاومت را تا ساعت پرواز هواپیما ادامه دهیم و مقاومت فعالین با تمام توان ادامه داشت. بالاخره هوابیما پرواز کرد و علی آذری در داخل بازداشتگاه ماندگار شد و اداره مهاجرت مجبور شد ساعت ۲:۴۰ دقیقه حکم اخراج علی را متوقف کند. سعی می کنیم که گزارش مفصلتری در این مورد تهیه تا آن را به عنوان یک تجربه دیگر به ثبت برسانیم.

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در سوئد این موفقیت را به همه پناهجویان و مدافعین حقوق پناهندگی بویژه آنهای که در این حرکت نقش بسیارفعالی ایفا کردند تبریک و خسته نباشید می گوید.

زنده باد مبارزه متحدانه

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد
alio
alo
ali_a
aaa

۱۰ مارس ۲۰۱۲

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ