تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مصاحبه بهمن مرادیان پی با یک زن در مورد بی حقوقی و فرودستی زنان در ایران سه شنبه, ۱۶ام اسفند, ۱۳۹۰

 

در دفاع از حقوق زنان با یکی از افرادی که در دل اجتماع ایران بوده و مورد بی قانونی قرار گرفته است مصاحبه کردیم، گفتگو کردیم، هم مسیر شدیم و در ارتباط با این نابسامانی ها و برخوردهای ابری با زنان چند دقیقه ای با رعنا همراه گشتیم  .

مصاحبه کننده بهمن مرادیان پی

بهمن: به نظر شما زنان در اجتماع امروز در چه جایگاهی قرار دارند ؟

رعنا :در بسیاری از کشورهای دنیا ، زن جایگاه مناسبی ندارد و این باعث تاسف جوامع مدرن است. برخورد خارگونه با قشر زنان، خود یکی از نقاط ضعف جوامع است !

بهمن :به نظر شما زنان ، چه نقشی در خاورمیانه دارند ؟

رعنا :برای شخص خودم حقوق زنان در کشور ایران و جوامع عرب مهم تر است ، زیرا در این جوامع ارتجاع زده است که زن به عنوان یک کالا است ! زن تنها برای خوش گذراندن و ارضای امیال جنسی کاربرد دارد ، که این درنوع خود یک ننگ تمام عیار است.

بهمن :به نظر شما حقوق زنان در تاریخ  ، خوب ادا شده است ؟

رعنا : بنده به عنوان یکی از کوچکترین موج های جوامع زنان ، به این موضوع واقف هستم که ما را در پاره و یا تمام تاریخ زیر فشار قرار داده اند! حقوق زن در جوامع عقب افتاده و مکتبی ، معنایی جز پاراگراف نویسی ندارد ! قانون را نوشته اند و عمل به آن قانون ، در واقع خار کردن زنان است ، زیرا در دست نویس هایی به اسم مثلا قانون  ، یک زن ، نصف یک مرد ارزش دارد و این عمل به قانون ،  یعنی خار شمردن منزلت زن.

بهمن : به نظر شما بزرگترین ضربه به جوامع زنان چیست ؟

رعنا : به نظر من بزرگترین ضربه نداشتن دانش و خود آگاهی است ! بزرگترین ضربه ای که خود زنان ، به اجتماع زنان می زند ، ندانستن حقوق خود است ! این خود یک بدیهی است ، که اگر شما به حقوقت واقف نباشی ، میدان را از دست می دهی ! عدم ادراک از سمت خودی ها (جامعه ی زنان) ، خود یک باخت است و می تواند بسیار مخرب ظاهر شود  و عدم رعایت حریم یکدیگر و تجاوز به نظرات و باورها از سوی خودی ها ، یک نمره ی منفی است و به جرات می تواند گفت : که هر یک برجستگی  منفی ، صد ها خصوصیت مثبت و پل را تخریب می کند.

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ