تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مهشید هوشمست:ملت ایران وحشت زده از قحطی و جنگ سه شنبه, ۱۶ام اسفند, ۱۳۹۰

Mahshid_Houshmast_150_x_176

التهاب  بازار ارز در حال حاضر تحت تاثیر قرار دادن بازارهای دیگر است حتی زمزمه هایی در مورد کمیاب شدن برخی کالاهای  دیگر در بازار است. بعد از تحریم نفت صحبت از افزایش %۲۰ قیمت آب در سال ۹۱، افزایش ۴ برابری قیمت گوشت و بالا رفتن قیمت نان، حالا دیگر مردم با در دست داشتن ۱۰۰۰ تومان فقظ می توانند ۱ قرص نان برای خانواده تهیه کنند. آقای عسگر اولادی که صاحب نفوذ در وزارت بازرگانی است اعلام کرد نرخ واقعی تورم در ایران %۴۰ است. او چندی پیش اعلام کرد واردات با قیمت بالای دلار باعث قحطی در ایران خواهد شد. از آن طرف آقای احمدی نژاد در مصاحبه تلویزیونی خود با کمال وقاحت اعلام میکند: “که به جرئت میگویم تنها کشوری در کره زمین که هیچ خانواده گرسنه ندارد ایران است.” فحشا و خود فروشی از سر فقر بیداد میکند. دیگر فحشا در ایران به سن ۱۲- ۱۳ سال رسیده است. مطمئنا آقای احمدی نژاد یا احتیاج به دکتر چشم دارد یا صد در صد کور شده است.

دراقتصاد ایران در حال حاضر پول به تنهایی برای مردم کافی نیست. قابلیت پول به کالا مهم است. در حال حاضر مشکل کمبود گوشت و گرانی آن است بعدها این تبدیل به کمبود کالاهای مصرفی دیگر هم میشود مخصوصا” بخشی از کالاها که بصورت واردات بخشی از نیاز بازار را تامین میکند.این نمادی است از کاهش ارزش پول رسمی کشور و بدنبال آن شدت گرفتن بحران اقتصادی که شامل همه بخشها شده است.

مردم کوچه و بازار شدیدا در نگرانی قحطی و جنگ به سر میبرند. مقامات امنیتی اسرائیل هشدار داده اند که در سال جدید میلادی حوادث غیر عادی دیگری در ایران رخ خواهد داد. از آن طرف میان ایران و امریکا بر سر بستن تنگه هرمز که محل عبور حدود یک چهارم نفت خام جهان است هم مجادله بسیار است.

عربستان هم در این بل بشو از آب گل آلود ماهی گرفته، شاهزاده بن ولید بن طلال رئیس شرکت سهامی عربستان گفته است: “این یک پیام بسیار تند و قوی به رژیم تهران است که با موضوع بستن تنگه هرمز اقتصاد جهان را تهدید نکند اگر مجبور شویم ما استخراج نفت خود را افزایش میدهیم و کلیه کمبود نفت را جبران خواهیم کرد.” از آن طرف امریکا و انگلیس در پی اعلام تهدید به بستن تنگه هرمز واکنش تندی از خود نشان دادند. امریکا اعلام کرده مهمترین راهی که برای شفافیت پیامها وجود دارد اینست که نشان بدهیم ما آماده ایم، ما قوی هستیم و ما در آن بخش از دنیا حضورمان را حفظ خواهیم کرد. بریتانیا هم اعلام کرده که توانایی آن را دارد تا در شرایط اضطراری واکنشی را که مناسب و لازم میداند از خود بروز دهد. دولت استرالیا هم اعلام کرده که به تحریمهای نفتی اتحادیه اروپا علیه رژیم تهران می پیوندد و خرید نفت از جمهوری اسلامی را تحریم میکند.

ایران روزانه ۲ میلیون بشکه نفت صادر میکند که این میزان ایران را در میان بزرگترین صادر کنندگان نفت جهان در رتبه چهارم قرار داده است ولی ظاهرا بعد از تحریم ۲۰ درصد نفت خام ایران پس از۶  ماه خریداری ندارد. آن زمانی که نفت را میفروختند مردم دخلشان به خرجشان نمی رسید و پول نفت فقط به جیب آقایان مملکتی میرفت و حسابهای میلیاردی و خانه های آنچنانی در خارج ازکشور رو میشد وای به حال زمانی که نفت هم نفروشند.

مردم ایران قربانیان حکومت ظلم اند. ولی نباید نشست و نقش قربانی را بازی کرد. نباید این را سرنوشت محتوم خود خواند و مردم نیز چنین نپنداشته اند. مردم ایران با حضور میلیونی خود در خیابانها در تابستان ۸۸ نشان دادند که این رژیم جنایتکار و ضد انسان را نمیپذیرند. ایران در حال جوش و خروش است و این آرامش قبل از طوفان است. طوفانی که رژیم آدمخواران اسلامی را از ریشه برخواهد کند.

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ