تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: محمدرضا حامدی اصفهانی پناهنده ایرانی بدنبال یک آکسیون موفقیت آمیز و درپی اعتراض مسافرین هواپیما از خطر دیپورت به جمهوری اسلامی نجات یافت! سه شنبه, ۲۵ام بهمن, ۱۳۹۰

IMG_0012_290_x_218

روز ۱۴ فوریه ۲۰۱۲ قرار بود محمدرضا اصفهانی متقاضی پناهندگی سیاسی از ایران علیرغم خطر اعدام و زندان، به جمهوری اسلامی دیپورت شود. اما دیپورت این پناهجو با اعتراض برنامه ریزی شده از سوی فعالین حقوق پناهندگی و همچنین مسافران هواپیمای حامل وی متوقف شد. نزدیک به ۵۰ نفر از فعالین حقوق پناهندگی در فرودگاه آرلاندا گرد آمدند و تلاش خود را برای متوقف کردن این دیپورت شروع نمودند. معترضین قبل از پرواز در میان مسافرین هواپیما اعلامیه پخش کردند و عواقب ناگوار اخراج محمد رضا به ایران را برای آنها توضیح دادند. آنها همچنین از مسافرین خواستند که با اعتراض خود در هواپیما مانع از اجرای این دیپورت شوند. در همین حال مدافعین حقوق پناهندگی  در فرانکفورت، جایی که قرار بود این هواپیما قبل از پرواز به ایران در آنجا بنشیند، خود را آماده کرده بودند که وارد عمل شوند.

یکی از فعالین مدافع حقوق پناهندگی در استکهلم بنام Martin Wihlén با کمک مالی مدافعین پناهندگی درنروژ بلیطی تهیه کرده و سوارهواپیما می شود. او در هواپیما بپا می خیزید و برای مسافرین سخنرانی می کند و توضیح می دهد که در صورت اجرای دیپورت محمد رضا وی با چه خطراتی روبرو می شود. او از مسافرین می خواهد که با اعتراض خود اجازه ندهند این دیپورت صورت بگیرد. نیروی امنیتی مارتین را از هواپیما بیرون می برند و پلیس محمد رضا را به هواپیما می آورد. بدنبال ورود محد رضا به هواپیما مسافرین شروع به اعتراض می کنند. اعتراض آنقدر بالا می گیرد که خلبان دخالت می کند و نهایتا از پلیس همراه محمد رضا می خواهد که به اتفاق وی هواپیما را ترک کنند. بدین ترتیب دیپورت محمد رضا اصفهانی به ایران فعلا متوقف شده است.

موفقیت هایی مهمی نظیر جلوگیری از این دیپورت حاصل تلاش و همکاری سازمانهای متعدد مدافع حقوق پناهندگی  نظیر جنبش پناهندگی در استکهلم، حزب عدالتخواه سوسیالیست سوئد، میشن فری ایران، گروه آکسیون علیه اخراجها، سازمان سراسری پناهندگان- بیمرز و فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی و  دیگرانی است که متحدانه برای نجات پناهجویان می کوشند. فدراسیون از تلاش همه این نهادها و کلیه سازمانها و مردم شریفی که برای حق پناهجویان تلاش می کنند صمیمانه قدردانی می کند و این موفقیت را به آنها تبریک می گوید. مبارزه و اعتراض متحدانه ما طبعا تا توقف کردن قطعی همه اخراجها و گرفتن اجازه اقامت برای پناهندگان سیاسی که در کشورهای خود خطر اعدام و زندان آنها را تهدید می کند، ادامه خواهد یافت.

خاطر نشان کنیم که روز دوشنبه ۱۳ فوریه نیز به دعوت فدراسیون پناهندگان ایرانی در استکهلم تظاهراتی در اعتراض به اخراج پناهجویان در مقابل اداره مهاجرت سوئد در این شهر برگزار شد.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد

۱۴ فوریه ۲۰۱۲

 IMG_0013_290_x_218

IMG_0015_290_x_218

IMG_0016_290_x_218

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ