تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: خودکشی محمد رهسپار٬ تلنگری است بر جامعه برای اعتراض به شرایط غیر انسانی و رفتار راسیستی با پناهجویان چهارشنبه, ۱۲ام بهمن, ۱۳۹۰

 mina2

 نامه سرگشاده مینا احدی  به ایرانیان مقیم آلمان

 

دوستان گرامی !

 

در کشوری که همه ما ساکن هستیم٬ یک جوان ٣۰ ساله ٬ پدر یک کودک هفت ساله٬ خود را حلق آویز کرد٬ او از ترس اعدام در ایران به اینجا گریخته بود. رفتار توهین آمیز روزمره٬ به رسمیت نشناختن حق او بعنوان یک فراری از حکومت فاشیست اسلامی٬ سرگردانی و سر در گمی٬ زندگی در هایم پناهندگی که بنا به اذعان دکتر همان هایمی که محمد رهسپار ساکن آن بود٬ خود مسبب و عامل ناراحتی روحی است٬ همه و همه دست به دست هم داد و او را تا پای طناب دار برد. این سرنوشت تعداد زیادی از پناهجویان در هایم های پناهندگی آلمان و بویژه در استان بایرن است.

 

هم اکنون در آلمان صدها نفر پناهنده فراری از ایران زندگی میکنند و بسیاری از اینها بعد از حرکت انقلابی جوانان در سال ۱٣۸۸ به اینجا پناه آورده اند و همه آنها قربانی سیاست های ضد پناهندگی هستند.

 

اکنون بنظر من باید جنبید و مجموعه فعالیتهایی را در دستور گذاشت و باید به این نتیجه درست رسید که صدای تک تک ما به جایی نمیرسد. پلیس و قاضی و اداره خارجیان و دولت همه و همه در مقابل پناهجو و برای استرداد او به کشور مبدا تلاش میکنند. باید متحدانه ایستاد و از حق پناهندگی خود دفاع کرد. فراریان از دست حکومتی که معلول را در صندلی چرخدار اعدام میکند و هر چهار ساعت یک نفر را به چوبه دار می سپارد٬باید فورا به عنوان پناهنده سیاسی به رسمیت شناخته شوند. این حق انسانی آنها است. و باید متحدانه از حق خود دفاع کنند.

 

ما در آلمان و بعد از این واقعه دلخراش یعنی خودکشی محمد رهسپار٬ خود را برای یک تظاهرات بزرگ در روز ۱٣ ماه فوریه آماده میکنیم. سازمان جردانو برونو که یک نهاد آتیست و اومانیست مهم آلمانی است٬ با دادن یک بیانیه در روز گذشته از زبان سخنگوی معروف خود میکاییل اشمیت سالمون اعلام کرد که در این مبارزه در کنار پناهجویان است و رفتار و سیاست راسیستی علیه پناهجویان را محکوم کرد.

http://hpd.de/node/12808

 

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به محض شنیدن خبر خودکشی محمد رهسپار سه نماینده خود را به ورتسبرگ فرستاد و اکنون در کنار پناهجویان برای سازماندهی این میتینگ بزرگ تلاش میکند. مسئول این فدراسیون در آلمان شهناز مرتب با رادیو فردا مصاحبه کرد و اعلام کرد که ما در مقابل این رفتار و سیاست ضد پناهندگی به دور جدیدی از اعتراضات دامن خواهیم زد.

 

سازمان اکس مسلم در آلمان از وزارت داخله آلمان و یوآخیم هرمن وزیر داخله خواسته که در یک نشست حضوری با نمایندگان پناهندگان و نمایندگان سازمانهای سیاسی در مورد این موضوع و پناهندگی ایرانیان فراری از جهنم جمهوری اسلامی ایران به ما  پاسخ بدهد. ما خواهان یک کمیسیون برای بررسی علت این خودکشی و اتفاقات روز ۲۸ و ۲۹ ژانویه در رابطه با محمد رهسپار در هایم پناهندگی ورتسبرگ  هستیم.

 

زنان و مردان آزاده !

 

از همه شما ساکنین در آلمان٬ همه کسانی که از سالهای قبل در این کشور زندگی میکنید . همه کسانی که این دوران سخت را پشت سر گذاشته و اکنون شرایط بهتری دارید٬ دعوت میکنم که در این حرکت بزرگ اعتراضی حضور یابید. از این طریق هم همبستگی و همدردی خود را با خانواده محمد رهسپار اعلام کنید و هم از حق پناهندگی جوانانی دفاع کنید که بعد از قتل ندا و سهراب ها مجبور شدند به آلمان بگریزند و اکنون در بدترین شرایط و با توهین و تحقیرهای فراوان دست و پنجه نرم میکنند.

 

اگر هزاران نفر در روز ۱٣ فوریه به خیابان بیایند ٬ ما هم میتوانیم در مذاکره با وزیر داخله بایرن٬ از موضع قدرتمندتری وارد مذاکره شده و خواهان پذیرفته شدن پناهندگی تعداد بیشتری بشویم. تا کنون نهادهای حکومتی در استان بایرن به سوالات خبرنگاران پاسخ نداده و خود را مخفی کرده اند. با نیروی متحد و با آمدن به خیابان میتوان این سکوت را شکست و سیاست ضد پناهندگی را که در استان بایرن بیداد میکند را وادار به عقب نشینی کرد.

 

پناهجویان ساکن آلمان!

 

روز ۱٣ فوریه روز اعتراض به سیاست ضد پناهندگی در آلمان و روز رساندن صدای شما به گوش دنیا است. بیایید و در حضور رسانه های آلمانی و بین المللی بگویید : چرا آمده اید و از دست کدام حکومت فرار کرده اید. با در دست داشتن عکس اعدامیها٬  با در دست داشتن عکس ندا و سهراب و کشته شدگان اعتراضات ۸۸ ٬ با در دست داشتن عکس سکینه محمدی آشتیانی و زانیار و لقمان مرادی٬ محمد و عبدالله فتحی و سعید ملک پور و….. و….. به خیابان بیایید . این یک فرصت تاریخی است برای رساندن صدای خودتان به گوش دیگران. در این راهپیمایی نهادهای متعدد ایرانی و  آلمانی حضور خواهند یافت. از همه شما دعوت میکنم در این حرکت اعتراضی مهم حاضر باشید.

 

در آلمان باید یک دور جدید از اعتراض و مبارزه را در دفاع از حق پناهندگی دامن بزنیم. وعده ما روز ۱٣ فوریه دوشنبه ساعت یک بعد از ظهر ورتسبرگ شهری که در آن محمد رهسپار به زندگی خود پایان داد.  

 

مینا احدی

۱ فوریه ۲۰۱۲

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ