تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: پاسخ عبدالله اسدی به دو نامه از ایران دوشنبه, ۲۶ام دی, ۱۳۹۰

 

جناب اسدی سلام

ابتدا نیاز میبینم از شما بدلیل هدایت هموطنان ایرانی تشکر کنم.

بدلیل اینکه میدانم شما پر مشغله هستید میروم سر اصل مطلب.

اینجانب سعید. ب. از سال ۱۳۸۵ جهت انجام خدمت به صورت قراردادی به استخدام نیروی انتظامی درآمدم. بعد از گذشت ۷ ماه آموزش توسط یکی از آشنایان وارد ستاد پلیس اطلاعات و امنیت عمومی …..شدم. بعد از گذشت ۴ سال بدلیل شکنجه نمودن مردم توسط همکاران و دیگر مشکلات تصمیم به قطع همکاری با اداره اطلاعات گرفتم که البته مانع بنده شده اند و تهدید نموده اند که دیگر نمیگذاریم در جای دیگری مشغول بکار شوی و اکنون با مسافرکشی با ماشین شخصی در حال گذران زندگی میباشم. حال چنانچه مقدور است راهنمایی کنید اگر بتوانم از ایران بصورت قانونی خارج شوم چگونه میتوانم به سوئد پناهنده شوم؟ به نظر شما اصلا امکان پذیرفتن من در سوئد امکان پذیر میباشد؟

با توجه به پول اندک بنده راهنمایی بفرمایید. حتی اگر جواب هم ندهید از اینکه توجه کردید سپاسگذارم.

بنده و همسرم منتظر جواب شما میمانیم.

از شما متشکرم.

——————————————————————–

دوست عزیز آقای سعید. ب سلام

امیدوارم حالتون خوب باشد.

توجه شما را به چند نکته جلب می کنم.

اولا: به قول خودتان الان شما از همه چیز کنار کشیده اید و دارید زندگی می کنید و ظاهرا هم کسی به شما کاری نداشته است.اگر شما به همین سادگی داستان زندگیتان را توضیح بدهید درخواست پناهندگی شما رد می شود. کسی که تقاضای پناهندگی می کند باید نشان دهد جان و زندگی اش در خطر بوده و مدتها بوده از سوی مراجع قضائی و امنیتی آن کشور تحت پیگرد قانونی بوده است. وضعیت پناهندگی تنها بواسطه تفکر ذهنی شما از ترس مورد بررسی قرار نمی گیرد، بلکه این ترس باید در چهارچوبی دیگر و تحت شرایطی بی طرف مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین مفهوم ترس موجه هم به صورت شخصی و هم در چهارچوبی بیطرف بررسی می شود و در تشخیص وجود ترس موجه  هر دو عامل درنظر گرفته می شود. بنابراین شما باید هنگام پناهندگی دارای دلایل کافی و قانع کننده باشید و باید داستان زندگیتان را طوری توضیح دهید که ادارات امور پناهندگی می خواهند.

دوما: من نمی دانم پول اندک شما چقدر است چون کار ما فرق می کند ما قاچاقچی نیستیم تا اگر پول کم به ما دادید شما را از نقطه آ به ب انتقال ندهیم.

و من نمی دانم شما به چه صورتی می خواهید از ایران خارج شوید. ولی می دانم اگرشما از طریق قاچاقچی خارج شوید باید هزینه زیادی بپردازید و اگر به طور قانونی از ایران خارج شوید خرج زیادی برای شما بر نمی دارد.

سوما: پذیرفته شدن شما به عنوان پناهنده ربط زیادی به قانونی و غیرقانونی خارج شدن شما از ایران ندارد ولی در هردو صورت این دلایل شماست که تعیین می کند به شما پناهندگی بدهند یا ندهند. اگر تصمیم به خروج از ایران گرفتید سعی کنید باما تماس بگیرید تا در این مورد راهنمائی بیشتری بگیرید. در ضمن جزوه ای که ضمیمه کرده ام را بخوانید تا با روش گفتگو با ادارات و مقامات امور پناهندگی آشنایی بیشتری پیدا کنید.

برایتان آرزوی موفقیت می کنم

عبدالله اسدی

———————————————————————–

جناب اسدی سلام مجدد،

بنده و همسرم از اینکه ما را راهنمایی کرده اید سپاسگذاریم.

ضمنا مشکلاتی را که هموطنان ما در آن کشور متحمل میشوند از طریق نشریه ای که ارسال کردید به دقت مطالعه نمودم و جای شگفتی ندارد که ما در ایران به لطف حکومت اسلامی از هیچکدام از اتفاقات دنیا خبر نداریم جز آنچه که به ما میگویند.

راهنمایی و هدایت شما موجب جسارت ما در مکاتبه بیشتر با شما میباشد.

 

  بسیار بسیار ممنونیم.

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ