تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: گزارش نوشتاری و تصویری از برگزاری چند حرکت اعتراضی مهم در دفاع از حقوق پناهندگان سوئد دوشنبه, ۱۴ام آذر, ۱۳۹۰

390836_2741353058629_1401517138_2874116_1492534130_n_320_x_240

روز ۳ دسامبر ۲۰۱۱ در چند شهر مختلف سوئد یک رشته  اعتراضات  در دفاع از حقوق پناهندگان، علیه دیپورت و اخراج آنها به کشورهای ناامنی نظیر جمهوری اسلانی و همچنین در اعتراض به راسیسم و خارجی ستیزی برگزار شد.

در استکهلم جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ نفر علیرغم باران شدید در Slussen در استکهلم اجتماع کردند و سپس به طرف محل پارلمان سوئد یک راهپیمایی انجام دادند. این حرکت اعتراضی از سوی شبکه “جنبش پناهندگی” که فدراسیون یکی از اعضای آن است سازماندهی شده بود. سخنرانان متعددی هر یک از زوایای مختلف، سیاست های غیر انسانی دولت سوئد در زمینه پناهندگی را مورد نقد قرار دادند و خواهان توقف اخراج پناهجویان و اتخاذ یک سیاست پناهنده پذیری انسانی شدند. تظاهرات کنندگان همچنین نفرت و بیزاری خود را از راسیسم به نمایش گذاشتند. فعالین و اعضای فدراسیون در این تظاهرات مشارکت فعالی داشتند و از جمله اطلاعیه سوئدی فدراسیون مربوط به این تظاهرات را در میان مردم پخش کردند.

در شهر بورس نیز شبکه جنبش پناهندگی با برگزای یک تظاهرات  شروع تازه ایی را آغاز کرد.  در تظاهرات روز ۳ دسامبر بورس نمایندگانی از شاخه جوانان حزب سوسیال دمکرات و حزب چپ سوئد و همچنین نماینده ای از سوی حزب سوسیالیست عدالتخواه سوئد سخنرانی کردند. امید صالحی نیز ازسوی فدراسیون سراسری پناهندگان ایران به ایراد سخنرانی پرداخت و از جمله گفت: “پلیس چنان با پناهجویان رفتار می کند که انگار سوئد در جنگ بسر می برد. رفتار پلیس سوئد با پناهجویان زمانی که با آنها مثل مجرمین برخورد می کند یادآور اعمال نازیستها در دهه ۳۰ است. “

روز ۳ دسامبر به ابتکار فدراسیون دانشجویان پزشکی سوئد (IFMSA) در شهرهای مالمو، گوتنبرگ، اپسالا و لین شوپینگ فراخوان به برگزاری اعتراضاتی داده شده بود. موضوع این اعتراضات “خدمات درمانی برای همه” و از جمله مهاجرین فاقد اوراق اقامت (Papperslösa) و یا پناهجویان بود. در سوئد مهاجرین “غیر قانونی” و پناهجویان گروههایی هستند که در مقایسه با سایر ساکنین کشور از کمترین خدمات درمانی برخوردارند و یا اصلا از آن محروم میباشند.

در تظاهرات شهر مالمو که به همین مناسبت برگزار شد منجمله فریده آرمان از سوی واحد فدراسیون در این شهر به سخنرانی پرداخت و از شرایط سخت پناهجویان و بویژه پناهجویان مخفی که باید بدون داشتن خدمات درمانی با بیمارهای جانکاه دست و پنجه نرم کنند، سخن گفت. سخنان وی از سوی دیگر سخنرانان مورد تاکید قرار گرفت.

اعتراضات روز ۳ دسامبر در کشور سوئد نشانه دور جدیدی از مبارزه برای احقاق حقوق پناهندگان و مشارکت بخشهای مختلف جامعه در این مبارزه با خواستهای انسانی است. فدراسیون سراسرپناهندگان  خود را بخشی از این مبارزه می داند و با تمام قوا برای لغو احکام دیپورت پناهندگان سیاسی، برخوداری پناهندگان از خدمات درمانی مشابه با سایر شهروندان، برخورداری از امکانات زیستی مناسب و داشتن اجازه کار برای پناهجویان  تلاش می کند.

برای امضای بیانیه مربوط به ” خدمات درمانی برای همه” می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.vardforpapperslosa.se/varduppropet.asp

Boras2-2011-12-03.jpg_360_x_270

P1010767_600_x_450_300_x_225
P1010760_600_x_450_300_x_225

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ