تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مصاحبه با کاریکاتوریست ساکن سوئد، حسین یزدانی پژوه سه شنبه, ۱ام آذر, ۱۳۹۰

Hosein_yazdani

حسین یزدانی پژوه، وبلاگ نویس جوان که بیش از یک سال از آمدنش به سوئد میگذرد مدتی است که اقدام به انتشار کاریکاتورهای خودش کرده است. کاریکاتورهای او در زمینه سیاسی و مذهبی، بر علیه سیاست های رژیم اسلامی است.

 

همبستگی: از چه زمانی کار نقاشی و خصوصا کاریکاتور را شروع کردید؟

حسین یزدانی پژوه: با درود به همه  خوانندگان نشریه همبستگی. من حدود یک سال است که رسما به کشیدن کاریکاتور روی آوردم و فضای آزاد سوئد، این فرصت رو به من داده که بتوانم خودم رو پیدا کنم. البته از کودکی به نقاشی علاقه داشتم گهگاهی نقاشی میکردم .

همبستگی: ازسوابق خودتان برای ما بگید؟

حسین یزدانی پژوه: من سابقه حرفه ای زیادی در زمینه کاریکاتور ندارم ولی به دلیل علاقه ی شدیدی که به فعالیت های گرافیکی داشتم. مدت کوتاهی که در یک روزنامه  اصلاح طلب در این زمینه کارآموزی کردم، توانستم توانائیهای خود را نشان دهم اما روزنامه مذکور خیلی زود توقیف شد و هیچ وقت این فرصت را پیدا نکردم که استعداد  توانائیهای خود را آنطور که باید بکار بگیرم.

 

همبستگی: ما تعدادی از کارهای شما را به عنوان نمونه در نشریه چاپ کرده ایم. راجع به این کاریکاتورها کمی توضیح دهید و  اینکه کارهایتان را کجا منتشر میکنید؟

حسین یزدانی پژوه: این کارها بیانگر خفقان سیاسی و مذهبی امروز ایران هستند. در این کارها سعی کردم نماد دیکتاتوری مذهبی را ترسیم کنم و نشان بدهم که حکومت مذهبی ایران چگونه باعث فلاکت و نابسمانی در ایران و کل منطقه میباشد. کارهای من علاوه بر این نشریه در وب سایت اکس مسلم هم انتشار پیدا کرده است. همچنین مقالات و کاریکاتور های من را میتوانید در وبلاگ شخصیم با آدرس زیر ببینید.

 

www.iranjavdan.blogfa.com

 

همبستگی: بعنوان حسن خطام این مصاحبه چه صحبتی برای خوانندگان همبستگی دارید.

حسین یزدانی پژوه: جمهوری اسلامی در ایران جو خفقان و وحشت زیادی را بوجود آورده و امکان انتقاد و مخالفت به اشکال گوناگون را از بین برده است. با سیستم ارعاب و دستگاه سرکوبش راه هر نوع انتقادی را بر مردم بسته است. هر صدای آزادیخواهی و حق طلبانه ای را به اشکال مختلف خفه میکند. حال که در خارج از ایران و در جو نسبتا آزادتری زندگی میکنیم؛ وظیفه ما این است که به هر وسیله ای از نوشتن و قلم فرسائی کردن  گرفته تا نقاشی و شعر و شرکت در اعتراضات توده ای صدای مردم ایران باشیم، صدای زندانیان سیاسی باشیم، صدای زن و جوان ایرانی باشیم و بکوشیم که هر چه بیشتر این حکومت را به جوامعی که در آن زندگی میکنیم بشناسانیم. از شما تشکر میکنم که این فرصت را در اختیارم گذاشتید.

Hosseins_drawing_1_270_x_370

Hosseins_drawing_2_270_x_249

Hosseins_drawing_3_300_x_206

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ