تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مارش دفاع از حق پناهندگی ٢٨ اکتبر در استکهلم پنجشنبه, ۲۸ام مهر, ۱۳۹۰

شماره ۳

 مارش دفاع از حق پناهندگی، پاسخی است به بازداشتهای وسیع پناهجویان و تحویل آنها به جمهوری اسلامی. مارش ۲۸ اکتبرحرکتی است در دفاع از حق حیات و زندگی هزاران پناهجوی نیازمند کمک.

 

از همه پناهجویان در سوئد خواسته می شود به منظور تدارک برگزاری تظاهرات ۲۸ اکتبر دراستکهلم و ایجاد شرایطی بهتر برای شرکت وسیع مردم در آن، در هر شهر و کمپی که هستید دورهم جمع شوید با هم مشورت کنید وهر ابتکاری که دارید برای برگزاری هرچه بهتر این تظاهرات بکار بگیرید.

 

 مشکلات و موانع سفرتان را به استکهلم با ما درمیان بگذارید تا هرچه زودتر برای رفع موانع اقدامات لازم صورت بگیرد. توجه داشته باشید که برای برگزاری این تظاهرات فعالیت های زیادی در جریان است. تابحال تعداد زیادی از شهرها وکمپ های پناهندگی برای شرکت در این تظاهرات اعلام آمادگی کرده اند. برای مثال تا این لحظه در شهرهای مالمو، گوتنبرگ، وینگ اوکر، ویکشو، بروس، لین شوپینگ، و اپسالا اعلام آمادگی کرده اند. در شهراستکهلم  درحدود ۱۱ تشکل مدافع حقوق پناهندگی و احزاب و شخصیت های سیاسی و هنری در سه جلسه مشترک به این کمپین پیوسته و مردم را  به شرکت گسترده در تظاهرات ۲۸ اکتبر دعوت کرده اند. گفته می شود در شهر استکهلم ضم ضمه شرکت وسیع مردم در تظاهرات ۲۸ اکتبر بسیارزیاد است. 

 

فراخوان ما برای شرکت در این تظاهرات به خیل عظیم انسانهای شریف و آزادیخواه سوئد، ایرانیان مدافع حقوق پناهندگی و سازمانها و نهادهای انساندوست است.ما خوستار برسمیت شناختن خواسته ها و مطالبات زیر هستیم.

 

۱- پذیرش پناهجویان ایرانی و لغو هرنوع اخراج به ایران

 

۲- افزایش فوری هزینه های پرداختی به پناهجویان بر اساس حد اقلهای زندگی در سوئد

۳- توجه کافی به موقعیت پناهجویان بر مبنای شرایط حاکم بر ایران به عنوان کشوری ناامن و ناقض حقوق بشر.

۴- ایجاد یک شرایط انسانی برای پناهجویان جهت برخورداری از حداقل امکانات اجتماعی

۵- در ماهای مارس، آوریل، و مای  سال جاری بیش ۷۰ تن از پناهجویان ایرانی در گوتنبرگ و در ماه سپتامبر سال جاری حدود ۲۵ تن از پناهجویان کرد ایران در میدان سرگل در استکهلم دراعتراض به نقض حقوق پناهندگیشان از سوی اداره مهاجرت دست به تحصن و اعتصاب غذا زدند. اداره مهاجرت در هردو مورد قول داد پرونده تک تک آنها را  بر مبنای شریط جدید  مورد بررسی مجدد قرار دهد. ولی با این وجود این اداره تاکنون کوچکترین اقدامی دراین مورد نکرده و به تعهدی که داده بود عمل نکرده است. این هم یکی دیگر از خواسته های تظاهرات ۲۸ اکتبر است که از اداره مهاجرت خواسته می شود در این مورد هم به تعهدات خود عمل کند.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی همه پناهجویان و مدافعان حقوق پناهندگی و مردم انسان دوست  را به شرکت وسیع در این تظاهرات فرا می خواند.

 

تلفنهای ۰۷۳۷۱۷۸۸۱۹ عبدالله اسدی

 

  ۰۷۰۶۷۲۰۵۲۵ اندیشه علی شاهی

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد سوئد

۱۴ اکتبر ۲۰۱۱

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ