تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: دفتر فدراسیون سراسری پناهنگان ایرانى در وانکور به یاری زن پناهجوى ایرانى شتافت! سه شنبه, ۱۹ام مهر, ۱۳۹۰

عصر پنجشنبه ۶ اکتبر دفتر فدراسیون پناهندگان ایرانى در ونکور در جریان موقعیت خطیر یک زن پناهجوى ایرانى قرار گرفت.
موضوع از این قرار بود که در تاریخ اول اکتبر مریم فرمانی سیار همراه با فرزند ١۰ ساله اش وارد فرودگاه ونکور شده و تقاضاى پناهندگى میکند. مقامات امیگریشن کانادا بخاطر همراه نداشتن مدارک شناسایى فورا این مادر و فرزند را از هم جدا کرده و مادر را به بازداشتگاه میبرند.  فرزند ١۰ ساله او را هم به یک خانواده ناشناس میسپارند. این مساله مادر را دچار پریشانحالى نموده و کار به جایى میرسد که مجبور میشوند وى را به صورت اورژانش به بیمارستان منتقل کنند.
 
یکى از فعالین قدیمى فدراسیون این زن ایرانى را دستبند به دست و در حالى که پایش هم در زنجیر بوده در بیمارستان میبیند و فورا دفتر فدراسیون را در جریان قرار میدهد.
 
فهیمه صادقى دبیر و مسعود ارژنگ از فعالین فدراسیون همراه با شمارى از دیگر اعضاى فدراسیون فورا خود را به بیمارستان رسانده و ماجرا را از مسولین بیمارستان جویا میشوند.
مسولین بیمارستان بنا به دستور امیگریشن مانع از ملاقات مسولین فدراسیون با مریم فرمانی سیار میشوند.
 
مسولین فدراسیون فورا میدیا را در جریان گذاشته و از آنها میخواهند که به محل مراجعه کنند.
خبرنگار تلویزیون سراسرى کانادا به این درخاست پاسخ مثبت داده و با فهیمه صادقى و دیگر مسولین فدراسیون در مورد کیس مریم فرمانی سیار مصاحبه کرده و این جریان را در ٢ نوبت از تلویزیون سى بى سى پخش میکنند.
 
اعتراض فهیمه صادقى و دفتر فدراسیون به اداره امیگریشن کانادا به خاطر جدا کردن این مادر از فرزندش و همچنین رفتار خشن و ناشایست مسولین این اداره با این پناهجوى زن بود.
 
فعالین فدراسیون بلافاصله جلسه اضطرارى فراخوانده و تصمیم گرفتند که با گرفتن وکیل و برپایى حرکت اعتراضى در مقابل اداره مهاجرت مساله را پیگیرى نموده ودر درجه اول به جدایى این مادر و فرزند خاتمه دهند.  طبعا هدف دفتر فدراسیون فشار به امیگریشن براى آزادى این زن پناهجو و قبول درخواست پناهندگى وى میباشد.
 
٩ اکتبر ٢۰١١
عباس ماندگار
غرب کانادا  
 
 
 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ