تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: دیپورت فواد ولزی به ایران متوقف شد وی قرار بود روز جمعه ۷ اکتبر از سوئد به ایران دیپورت شود جمعه, ۱۵ام مهر, ۱۳۹۰

 

فواد در سال ۲۰۰۶ از اداره مهاجرت سوئد در خواست پناهندگی سیاسی کرده بود. دادگاه مهاجرت سود به درخواست پناهندگی وی پاسخ رد و رای به اخراج وی داده بود. یک ماه پیش پلیس سوئد فواد را به قصد دیپورت به ایران بازداشت کرد. فواد در مصاحبه خود با اداره مهاجرت سوئد دلایل پناهندگی خود را سیاسی و عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران عنوان کرده بود.

 

در طول مدت بازداشت فواد فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی و مشین فری ایران تلاش زیادی برای متوقف کردن حکم اخراج فواد به عمل آوردند. با این حال دادهگاه مهاجرت سود تصمیم گرفته بود فواد را به ایران باز گرداند. ولی شمار زیادی از سازمانها و شخصیت های مدافع حقوق پناهندگی هم تصمیم گرفتند این اجازه را از دادگاه مهاجرت سوئد سلب کنند. در همین رابطه روز پنجشنبه ششم اکتبر شمار زیادی از پناهجویان و مدافعین حقوق پناهندگی در مقابل اداره مهاجرت در شهر استکهلم تجمع کرده و خواستار توقف حکم دیپورت فواد به ایران شدند.

 

برای متوقف کردن حکم اخراج فواد تصاویر بسیار زیادی که از فعالیت های سیاسی فواد در سایت ها و شبکه های اینترنتی دیده می شد صحت گفته ها و دلایل پناهندگی فواد و ترس وی از بازگشت به ایران را به خوبی اثبات می کرد. گفتیم: دادگاه مهاجرت سوئد باید بداند که اگر همه ما هم چشم از فعالیت های سیاسی فواد ببندیم  دستگاه های قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی فعالیت های مطبوعاتی فواد را دنبال می کنند. وی در روز چهارشنبه پنجم اکتبر ۲۰۱۱ با رادیو رادیو صدای اسرائیل مصاحبه کرده است و همین کافی است  تا جمهوری اسلامی وی را تا پای مجازات مرگ  ببرد. فواد گفته بود در شرایطی  دولت سوئد می خواهد من را به ایران دیپورت کند که جمهوری اسلامی زندانیان سیاسی را سخت مورد شکنجه قرار می دهد و آنها را به جوخه اعدام می سپارد.  

 

به دادگاه مهاجرت سوئد اعلام کردیم که اگر شما نمی بینید ما مدافعان حقوق پناهندگی می بینیم که فواد دارد با رسانه های مختلف مصاحبه می کند و از تاریخچه فعالیت سیاسی خود علیه جمهوری اسلامی صحبت می کند و شما برطبق مفاد کنوانسیون ژنو که سوئد هم یکی از امضاء کنندگان آن است حق ندارید وی را به جنایتکاران جمهوری اسلامی تحویل دهید.

 

 به دادگاه مهاجرت سوئد گفتیم که: مامورین امنیتی جمهوری اسلامی و روزنامه کیهان و سایت جام نیوز جمهوری اسلامی که هرازچندگاهی از پناهجویان ایرانی به عنوان یک مشت فرصت طلب و ضد انقلاب و خیانتکار به کشور نام می برند، فعالیت های سیاسی فواد و پناهجویان اعتصابی در میدان سرگل استکهلم را دنبال می کنند و در کمین اخراج آنها نشسته اند. به همین دلیل باید  در اسرع وقت  حکم اخراج فواد ولزی متوقف شود درغیر این صورت هر اتفاقی که جان و زندگی فواد را بخطر بیاندازد مسئولیتش را به پای دادگاه مهاجرت سوئد می نویسیم. خوشبختانه روز پنجشنبه ششم اکتبر دادگاه مهاجرت حکم اخراج فواد را متوقف کرد و از بازداشت آزاد شد. فدراسیون این موفقیت را به فواد ولزی و همه کسانی که دنبال کار وی بودند تبریک و خسته نباشید می گوید.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد

 ۷ اکتبر ۲۰۱۱

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ