تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: اجازه ندهید فواد ولزی قربانی تصمیمات نادرست و سیاست غیر انسانی پناهندگی سوئد شود پنجشنبه, ۱۴ام مهر, ۱۳۹۰

 

شماره پرونده: ۶۱۲۳۸۲- ۱۰ 

متولد ۰۱ – ۰۷- ۱۹۷۵        فواد قرار است روز جمعه ۷ اکتبربه ایران دیپورت شود.

 

فواد در سال ۲۰۰۶ از اداره مهاجرت سوئد در خواست پناهندگی سیاسی کرده بود. وی در مصاحبه  خود با اداره مهاجرت دلایل پناهندگی خود را سیاسی و عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران عنوان کرده بود. فواد ولزی در طول پنج سال گذشته در سوئد بر علیه رژیم جمهوری اسلامی مبارزه کرده و در بسیاری از فعایتها و گردهماییهای ایرانیان شرکت فعال داشته است. وی می گوید من از سال ۲۰۰۳ در ایران عضو حزب دمکرات کردستان ایران بوده  و در پنج سال گذشته نیز در خارج از کشور بویژه در سوئد با این حزب فعالیت سیاسی – تشکیلاتی داشته ام. ولی با این حال دادگاه مهاجرت سوئد به درخواست پناهندگی فواد پاسخ رد داده و تصمیم به اخراج وی به ایران گرفته است.  

 

دلایل پناهندگی فواد روشن است. هم اکنون تصاویر بسیار زیادی که از فعالیت های سیاسی فواد در سایت ها و شبکه های اینترنتی دیده می شود صحت گفته ها و دلایل پناهندگی فواد و ترس موجه وی از بازگشت به ایران را به خوبی اثبات می کند. دادگاه مهاجرت سوئد باید بداند که اگر همه ما چشم از فعالیت های سیاسی تا به امروز فواد هم ببندیم  دستگاههای قضائی و امنیتی جمهوری اسلامی فقط بجرم فعالیت های مطبوعاتی فواد  که در روز چهارشنبه پنجم اکتبر ۲۰۱۱ صورت گرفته است وی را تا پای مجازات مرگ خواهند برد.

 

 برای مثال فواد در روز چهارشنبه با رادیو بخش فارسی صدای اسرائیل که برای ایران برنامه پخش می کند به مدت ۷ دقیقه گفت و گو کرد. فواد  در گفت گو با رادیوی صدای اسرائیل ابتدا نام و شهرت خود را معرفی کرد و گفت: من متولد شهر ارومیه هستم و در سال ۲۰۰۳ از حزب دمکرات کردستان ایران درخواست عضویت کردم و بعد از مدتی درهمین رابطه موقعیت امنیتیم به خطر افتاد و مجبور به خروج از ایران شدم و از کشور سوئد تقاضای پناهندگی سیاسی نمودم. فواد در ادامه صحبتهای خود با رادیو صدای اسرائیل ضمن توضیح  تاریخچه فعالیت سیاسی – تشکیلاتی  خود با  این حزب، گفت: دولت سوئد در شرایطی می خواهد من را به ایران دیپورت کند که جمهوری اسلامی زندانیان سیاسی را سخت مورد شکنجه ها قرار می دهد و آنها را به جوخه اعدام می سپارد.  

 

فواد به دنبال مصاحبه با رادیو صدی اسرائیل در همان روز با دو رادیوی دیگر فارسی زبان در شهر استکهلم به نامهای  رادیو امید و  رادیو شهروند مصاحبه کرد. فواد در مصاحبه با این دو رادیو نیز همان حرفهای که در دفاع از دلایل پناهندگی خود در رادیو  اسرائیل کرد در این دو رادیو نیز به گونه دیگری تکرار کرد.

 

 اگر دادگاه مهاجرت سوئد فعالیت های سیاسی فواد را نمی بیند و یا نمی خواهد ببیند مامورین امنیتی جمهوری اسلامی و روزنامه کیهان و سایت جام نیوز جمهوری اسلامی که هر از چند گاهی از پناهجویان ایرانی به عنوان یک مشت فرصت طلب و ضد انقلاب و خیانتکار به کشور نام می برند از مصاحبه های فواد ولزی و پناهجویان اعتصابی در میدان سرگل استکهلم به خوبی با خبر هستند و همه آنها را در زندان به فواد نشان می دهند. علاوه بر همه نکاتی که در این نامه به آن اشاره شد، حزب دمکرات هم در حدود ۲۰ روز پیش طی نامه ای به اداره مهاجرت سوئد عضویت فواد و تاریخچه فعالیت وی را با این حزب تائید کرده است. با توجه به توضیح نکات فوق فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از دادگاه مهاجرت سوئد می خواهد که در اسرع وقت حکم اخراج فواد را متوقف کند. در غیر این صورت هر اتفاقی که جان و زندگی فواد را بخطر بیاندازد مسئولیتش را به پای دادگاه مهاجرت سوئد می نویسیم. فدراسیون از همه سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی، و شخصیتها و احزاب مترقی می خواهد که به حکم اخراج فواد ولزی که قرار است روز جمعه ۷ اکتبر به ایران دیپورت شود اعتراض کنند.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد

۶ اکتبر ۲۰۱۱

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ