تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مارش۲۸اکتبر جمعه, ۱ام مهر, ۱۳۹۰

اطلاعیه شماره ۱

 

اکنون زمان آن رسیده است که با توجه به موج وسیع اخراج پناهجویان در سوئد، با توجه به نفی حق اولیه انسانهایی که برای گریز از زندان و شکنجه و اعدام و جنگ خواهان اخذ حق پناهندگی هستند،  نیرویمان را یکی کنیم و دست به یک حرکت هماهنگ و فراگیر بزنیم. ما نام چنین حرکتی را مارش دفاع از حق پناهندگی می گذاریم. ما بر آن هستیم که با کمک همه پناهجویان، مردم سوئد و کلیه سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی و همکاری کلیه نیروها و احزاب مترقی روز ٢٨ اکتبر در شهر استکهلم یک مارش بزرگ را سازمان دهیم . بعلاوه از همین امروز نیز بصورت کمپینی، برنامه های متفاوتی را در دفاع از حق پناهندگی و در تدارک این مارش در دستور کار خود فرار دهیم.

 

کمپین و مارش دفاع از حق پناهندگی، پاسخی به بازداشتهای وسیع پناهجویان و تحویل آنها به رژیمهای سرکوبگر و آدمکش است. کمپین و مارش دفاع از حق پناهندگی، جوابی است به سیاستهای دست راستی و غیر انسانی دولت سوئد که منجمله از پناهجویان قربانی می گیرد. این حرکتی است در ضدیت با راسیسم و نژادپرستی که خطری برای همه جامعه است. کمپین و مارش دفاع از حق پناهندگی، حرکتی است در دفاع از حق حیات و زندگی هزاران انسان که نیازمند کمک هستند. کمپین و مارش دفاع از حق پناهندگی، تلاش ما برای ایجاد همبستگی با انسانها بجای ایجاد کینه و نفرت علیه آنهاست. تلاش و مبارزه ما برای برقراری یک سیاست پناهنده پذیری انسانی است. اعمال اراده و رای ما برای تغییر فوری وضعیتی است که زندگی را برای هزاران پناهجو سیاه کرده است.

 

از نظرما  سیاست پناهنده پذیری دولت سوئد بسیار سخت و غیرقابل قبول است بطوری که در بسیاری از موارد با معیارهای انسانی در جامعه تناقض کامل دارد. فدراسیون بعنوان یک سازمان مترقی و مدافع حقوق پناهندگی در طول ۲۳ سال گذشه در سوئد و بسیاری از کشورهای اروپایی در جهت تحکیم و تثبیت بیشتر ارزشهای انسانی و ادغام مهاجران و پناهندگان در جامعه و اتخاذ یک سیاست انسانی در زمینه پذیرش پناهندگان مبارزه کرده است. در همین چند ماه پیش موفق شدیم به کمک بسیاری دیگر از مدافعین حقوق پناهندگی در سوئد مانع دیپورت ۱۱ پناهجو به ایران شویم. تلاش فدراسیون این است که درطول این کمپین دو ماهه نیز با جلب توجه افکار عمومی و تشکیل یک صف قدرتمند از مدافعین حقوق پناهندگی جلو دیپورت تک تک کسانی که اداره مهاجرت سوئد قصد اخراجشان را به ایران دارد بگیریم. نیروی ما همه پناهجویان، همه مردم شریف و انساندوست، همه نیروهای مترفی، کلیه سازمانها و نهادهای مدافع حقوق پناهندگی و حقوق انسانی است.

 

یک شرط  مهم برای موفقیت در این مبارزه این است که شمار هر چه بیشتری از شهروندان سوئد را در این امر دخیل کنیم. باید در تک تک کمپها و شهرها صدای اعتراض بحق مان را به گوش همگان برسانیم . همه باید بدانند که سیاستهای غیر انسانی دولت سوئد در زمینه پناهندگی چه عواقب مخاطره آمیزی برای پناهجویان داشته است. وقتی نرم های رعایت حقوق انسان اینچنین سقوط می کند هیچ شهروند دیگری هم احساس امنیت نمی کند. بنابراین  همه ما در این امر ذینفع هستیم و لازم است آستین بالا بزنیم  و سازمانده این حرکت بزرگ باشیم.

 

با ما تماس بگیرید. فورا و از همین امروز دست به کار شوید. پناهجویان اطرافتان را خبر کنید. نیروی همه آنها را از هر کشوری که آمده اند جمع کنید  تا به کمک هم این حرکت بزرگ را سازمان بدهیم و نور امید را به زندگی هزاران نفر بازگردانیم.

 

در اطلاعیه های بعدی جزئیات بیشتر مربوط به تدارک این مارش را به آگاهی خواهیم رساند.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – واحد سوئد

۱ سپتامبر ۲۰۱۱

تلفنهای تماس:

۰۷۰۶۷۲۰۵۲۵  اندیشه علی شاهی 

۰۷۳۷۱۷۸۸۱۹  عبدالله اسدی   

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ