تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه ای دیگر به اداره مهاجرت اداره مهاجرت سوئد میخواهد نوید میرپورزاده را به کجا بفرستد؟ چهارشنبه, ۲۶ام مرداد, ۱۳۹۰

 navid-mirpourzadeh-mfi

نوید اهل ایران و از متقاضیان پناهندگی از کشور  سوئد است قرار است روز جمعه ۱۹ اوت او را به ایران بازگردانند. نوید یک فعال سیاسی است و از هنگام درخواست پناهندگی اش در سوئد بر علیه جنایت جمهوری اسلامی در ایران مبارزه کرده است. بسیاری از ایرانیان و پناهجویان ایرانی در سوئد اساسا نوید را از طریق فعالیتهای سیاسی وی می شناسند. با این وجود اداره مهاجرت میخواهد نوید را صاف و ساده، تحویل جمهوری اسلامی بدهد. این اداره معتقد است که فعالیتهای سیاسی نوید در حدی نیست که دولت ایران علاقه ای به دستگیری و بازداشت وی داشته باشد.

 

نویسندگان روزنامه جام نیوز  و کیهان شریعتمداری و ارتش سایبری و گشتیهای جمهوری اسلامی در اینترنت کارشان همین است. از این نظر فعالیتهای سیاسی نوید برای رژیم ایران آشناست همانطور که از پیمان نجفی نام برده بودند و  در کمین بازگشت وی به ایران نشسته بودند، در کمین نوید هم نشسته اند. روزنامه جام نیوز جمهوری اسلامی چاپ روز جمعه ۱۲ اوت علیه پناهجویان ایرانی دست به تهدید و ناسزاگویی زده بود و از آنها بعنوان عده ای فرصت طلب و دروغگو و خیانتکار به کشور و نوکر کشورهای غربی نام برده بود. بهتر است که اداره مهاجرت خوب دقت نماید تا نگرانی فدراسیون و پناهجویان ایرانی و سازمانهای مدافع حقوق پناهندگی را درک کرده و دست از سر پناهجویان ایرانی بردارد.

روزنامه جام نیوز نوشته است:

“مدتی است عده ای فرصت طلب به بهانه فتنه ۸۸ و مبارزه با جمهوری اسلامی، با ادعای خطرناک بودن حضورشان درایران و احتمال اعدام آنها[!] به کشورهای غربی فرار کرده و تلاش می کنند از آنها پناهندگی سیاسی بگیرند.”

 این روزنامه در ادامه نفرت پراکنی خود برعلیه پناهجویان ایرانی نوشته است:
“گرچه در مواردی این حربه موفق بوده و عده ای توانسته اند با خیانت به کشور و مطرح کردن دروغهایی علیه جمهوری اسلامی پناهندگی بگیرند و به نوکری برای غربیها بدل شوند ولی در مواردی هم غربیها فریب این نمایش ها را نخورده و با پناهندگی این افرد مخالفت کرده اند.”

 

 این روز نامه در بخش دیگری از اظهار نظر خود نوشته است:
“در جدیدترین مورد از این مخالفت ها، فردی به نام پیمان نجفی که مدعی است از اسلام بریده و خود را یارسانی(گروهی کرد) می خواند، به دنبال دریافت پناهندگی از کشور سوئد است.بهانه اصلی نجفی احتمال اعدام وی درایران بخاطر ارتداد است.”

 

جملات بالا بخشهایی از اظهار نظر روزنامه جام نیوز جمهوری اسلامی است. اینها نشان می دهد که جمهوری اسلامی فعالیت سیاسی پناهجویان را کاملا زیر نظر دارد.

 

لازم به یادآوری است که در ماه مه سال جاری هم روزنامه کیهان جمهوری اسلامی برعلیه پناهجویان متحصن در سوئد عینا با همین ادبیات به پناهجویان حمله کرده بود. با این حال اداره مهاجرت هنوز شک دارد که فعالیتهای سیاسی نوید میرپورزاده برای رژیم ایران مهم باشد. این هم لینک روزنامه جام نیوز است خوب است که اداره مهاجرت در جریان مضمون و محتوای این روزنامه و حساسیت جمهوری اسلامی نسبت به فعالیت های سیاسی پناهجویان ایرانی قرار گیرد تا به دلایل پناهندگی آنها منصفانه تر برخورد کند.

http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=10275#Title=%0A%09%09%09%09%09وقتی حنای فرصت طلبان رنگ می بازد!%0A%09%09%09%09

 

نوید میرپورزاده فعال فدراسیون و نهادی است به اسم برای ایرانی آزادکه در دو سال اخیر در شهرهای “اوربرو”  و “لیندسبری” سازمانده چندین اعتراض مهم بر علیه رژیم ایران بوده است. وی خود دارای یک وبلاگ شخصی و سیاسی است که در صورت مراجعه به آن با فعالیتهای سیاسی نوید آشنایی بیشتری پیدا می کنید. برای شناخت بیشتر به این لینک ها مراجعه کنید. ۱ (دیکتاتور سیاه)   ۲ برای ایران آزاد(mission free iran)

 

 ویدئو کلیپهای زیادی از فعالیتهای سیاسی نوید در فیسبوک و دنیای اینترنت دیده می شود. پناهجویان ایرانی و غیر ایرانی در منطقه اوربرو و لیندسبری از نوید بعنوان رهبر مبارزات خود علیه جمهوری اسلامی نام می برند. در همین رابطه روز جمعه ۱۲ اوت در مقابل اداره مهاجرت در شهر لیندسبری تجمع کردند و با در دست گرفتن عکس هایی از نوید به بازداشت و حکم اخراج وی اعتراض کردند.

 

 یکی از دوستان نوید میرپورزاده در مطلبی در توصیف شخصیت نوید یادآوری کرده است که یکی از برادران نوید به نام “حمید میرپورزاده” به جرم فعالیت های سیاسی در نیشکر هفت تپه که یک مجتمع کارگری است در سال ۱۳۷۹ توسط جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده و در سال ۱۳۸۰ نیز جنازه وی را تحویل خانواده اش داده بودند. آیا همین فاکت برای اداره مهاجرت سوئد کافی نیست تا به دلایل پناهندگی نوید باور داشته باشد؟ آیا این دلایل نیز نشان نمی دهد که نوید میرپورزاده یکی از مخالفین سرسخت جمهوری اسلامی در ایران باشد؟ آیا از نظر این اداره همه این فعالیتها هنوز نوید را در موقعیت Sur Place قرار نداده است اگر نه، چه چیز دیگری می تواند وی را در این موقعیت قرار دهد؟

 فدراسیون فکر نمی کند که اداره مهاجرت سوئد نسبت  به بدتر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران بی اطلاع باشد. ولی از آنجایی که سیاست پناهنده پذیری این اداره را آقای توبیاس بیلستروم  وزیر مهاجرت این کشور تعیین می کند معلوم نیست درآینده چه بلایی برسر پناهنده و مهاجر در این کشور میاید. وی در تازه ترین گفتگوی تلویزیونی خود بسیار ماهرانه در پاسخ به خبرنگار گفته است: “مردم سوئد راضی به پذیرش پناهندگان بیشتری نیستند.” آقای وزیر خیلی صاف و ساده در آن مصاحبه دارد مردم بومی سوئد را در مقابل پناهنده و مهاجر قرار می دهد. مصاحبه اخیر توبیاس بیلستروم نه تنها در جهت پیشرفت و تعالی جامعه نیست. بلکه در جهت تیره و تار کردن ارزشهای انسانی در جامعه سوئد است. حزب  دموکراتهای  سوئد هم همین را می گویند چه فرقی میان گفته های این دو وجود دارد؟ متاسفانه آقای بیلستروم با این حرف ها نه تنها دارد به سیاستهای موجود در مورد پذیرش پناهندگان پشت پا می زند بلکه با طرح این حرفها میخواهد بار بحران و بیکارسازیها را به گردن پناهنده و مهاجر بیاندازد تا از این نظر مردم سوئد را نسبت به عدم پذیرش بیشتر پناهندگان تحت تاثیر قرار داده و تحریک نماید.

 

 فدراسیون سعی می کند بحث خود را در مورد مصاحبه تلویزیونی  آقای توبیاس بیلستروم و آسیبهایی که در یک سال اخیر به ۱۱ پناهجویی ایرانی در اثر بازداشت و صدور حکم اخراج به آنها وارد کرده است به یک شکایت نامه دیگر به دادگاه عالی سوئد درفرصتی دیگر موکول کند و در این نامه بیشتر به موضوع حکم اخراج نوید میرپورزاده بپردازد. همانطور که در بالا اشاره شد فدراسیون می تواند با هزار و یک دلیل ثابت کند که جمهوری اسلامی نوید را می شناسد و می داند با چه سازمانهایی فعالیت می کند. می داند که با پیمان نجفی هر دو در چه بازداشتگاهی در انتظار اخراج به  ایران بسر می برند. چون روزنامه جام نیوز پیمان را به عنوان دروغگو معرفی کرد و چه بسا فردا هم نوید را چنین معرفی کند. چون در این مدت تصاویر فعالیتها و عکسها و ویدئو کلیپ های هر دو و مطالب و نوشته های هر دو در سایت ها و رسانه های مختلفی  دست به دست می چرخید و انعکاس پیدا می کرد و در همین دوره بازداشت، نوید به طور مرتب با رسانه های مختلف مصاحبه کرده، مطلب نوشته و هر آنچه از دستش برآمده علیه رژیم اسلامی در ایران گفته و نوشته است. با این حال چگونه است که اداره مهاجرت هنوز که هنوز است نوید را در بازداشتگاه به قصد اخراج به ایران نگاه داشته است؟ نوید نه تنها نباید به ایران بازگردانده شود بلکه لازم است در اسرع وقت از بازداشت آزاد شده و بر مبنای موقعیت جدید به وی اجازه  زندگی و حق پناهندگی در سوئد داده شود.

اخراج پی در پی پناهجویان ایرانی از سوئد در حالی صورت می گیرد که درایران تبعیض و برخوردهای نژادپرستانه شکل رسمی و  قانونی به خود گرفته است به طوری که اقلیتهای مذهبی  اجازه هیچ نوع فعالیتی را ندارند. روی برگرداندن از مذهب اسلام و گرویدن به دین دیگری محاربه با خدا محسوب می شود. آمار اعدام ها روز به روز افزایش می آبد، دستگیری و بازداشت جوانان و محاکمات بی رویه  وغیر عادلانه همچنان رو به افزایش است. بنابراین فدراسیون در پایان این نامه به عنوان فاکت توجه اداره مهاجرت را به دو  لینک تصویری دیگر  از فعالیتهای سیاسی نوید علیه جمهوری اسلامی جلب می کند. با توجه به توضیح نکات فوق در مورد شرایط جدید پناهندگی نوید این ریسک وجود دارد که در صورت بازگرداندن وی به ایران از سوی مراجع قضایی جمهوری اسلامی با مجازات سنگین مواجه شود. به همین دلیل فدراسیون بار دیگر از اداره امور مهاجرت سوئد می خواهد در اسرع وقت او را از بازداشتگاه آزاد کند تا نوید و بسیاری دیگر از این بابت خیالشان راحت شود.

http://oghazyan.com/archives/3329

 

http://youtu.be/p128rDPQ-RA

 

http://cgtaddsea.wordpress.com/2011/08/09/suede-halte-aux-expulsions-dopposants-iraniens/

 

عبدالله اسدی دبیر

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۱۷اوت ۲۰۱۱

—————————————————————————————————

Nytt öppet brev till Migrationsverket

 

Vad tänker Migrationsverket skicka Navid till?

 

Beteckning 112408 447  född  ۸۰۰۳۲۱

Navid MirPourzadeh är iranskt medborgare och asylsökande, men Migrationsverket överväger att skicka tillbaka vederbörande på fredag 19/8-2011. Navid är en politiskt aktiv person som har kämpat mot islamska styret och dess brott sedan han ansökte om asyl. Otaliga människor känner Navid genom hans politiska engagemang. Trots det överväger Migrationsverket att, utan vidare, överlämna honom till Islamska republiken i Iran. Migrationsverket hävdar att Navids politiska engagemang inte är en sådan karaktär att myndigheterna i Iran vill arrestera honom.

 

Journalisterna på ”Jam News”, Shariat-Madaris ”Keyhan” dess cyber-militär, och regimens internet spioner har just detta som yrke. Och just därför är Navids politiska engagemang vida känd för myndigheterna i Iran, och på samma sätt som de låg i bakhåll för att fånga Peyman Najafi sitter de i samma bakhåll för Navid. ”Jam News” ägnade en artikel, publicerad 12/8-2011, åt att smutskasta asylsökande och kallade dem för förrädare, opportunister, lögnare och västs lakejer. Det vore bättre om Migrationsverket kunde se mer allvarligt på det för att kunna förstå förbundets och andra människorättsorganisationers oro.

 

”Jam News” skriver i den nämnda artikeln:

”Sedan en tid tillbaka finns det ett gäng opportunister, vilka ligger bakom ”konspiration2009”, som hävdar att deras säkerhet är hotade i Iran och att de t.o.m. riskerar avrättning varefter de behöver ansöka om asyl i väst.”

Samma tidning fortsätter i samma antagonistiska anda:

”Trots att ett sådant svepskäl har visat sig vara effektiv i vissa fall och hjälpt vissa att få asyl, genom att sprida lögner om islamska republiken och vara förrädare och omvandlat dem till västs lakejer, men även väst har synat deras lögner i många fall och avslagit deras begäran om asyl.”

Tidningen fortsätter:

”Det senaste fallet är en person som kallar sig för Peyman Najafi och säger sig har konverterat från Islam och kallar sig för Yarsani (en kurdisk grupp), och söker asyl i Sverige. Najafi framlägger risken för att bli avrättad som främsta skäl för att få asyl i Sverige.”

Det ovannämnda är endast en del av det som finns enbart tidningen ”Jam News” och visar klart och tydligt på att islamska republiken håller ett vakande öga över asylsökande i Sverige.

Det är viktigt att påminna att iranska tidningen ”Keyhan” använde sig senast i maj månad det här året för att, genom samma vokabulär, smutskasta iranska asylsökande i Sverige. Trots detta misstänker Migrationsverket att Navids politiska engagemang skulle vara vida känd för myndigheterna i Iran.

Nedan finns länken till artikeln i ”Jam News”, och det vore bra om Migrationsverket studerade detta mer noggrann i syfte att behandla ärenden från asylsökande med större hänsynstagande.

http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=10275#Title=%0A%09%09%09%09%09وقتی حنای فرصت طلبان رنگ می بازد!%0A%09%09%09%09

Navid är en aktiv person inom förbundet, vilket har under de senaste två åren arrangerat viktiga protestaktioner mot islamska republiken i städer som Örebro och Lindsberg. Navid bloggar även om sitt politiska engagemang och om Migrationsverket läser hans blogg kommer verket att få sig djupare insikt om Navid. Här följer några viktiga länk till bl.a.

  • Svarta diktatorn
  • Mission free Iran

 

Utöver dessa finns det massor med videoklipp med Navid i Facebook och internet. Iranska asylsökande i Örebro och Lindsberg nämner Navid som ”ledare” för sin kamp mot islamska republiken i Iran. Och på grund av det höll dem en demonstration, med bilder på Navid, utanför Migrationsverket i Lindsberg i protest mot Navids avvissning.

En nära vän till Navid berättar att Navids bror Hamid-Mir Pourzadeh arresterades, av iranska underrättelsetjänsten, 2000 i ett arbetarområde i Neyshekar-Hafttapeh och att ett år senare, 2001, kunde hans familj återfå hans kropp. Räcker inte det faktumet för Migrationsverket för att tro på Navids behov av skydd? Är det inte bevis nog för att Navid är en ihärdig motståndare till islamska republiken i Iran? Tycker inte Migrationsverket att Navid borde omfattas av SurPlus? Om inte vad mer behövs?

 

IFRS tror inte att det är just brist på insikt, från Migrationsverkets sida, om att mänskliga rättigheters situation i Iran. Men eftersom det är Tobias Bilström som leder verket är det oklart vilken framtid asylsökande kommer att gå till mötes. Vederbörande påtalade på ett skickligt sätt i en av sina senaste tv-intervjuer att: ”svenskar är inte villiga till ta emot fler asylsökande”. Migrationsministern håller, helt sonika, på att polarisera den inhemska befolkningen mot asylsökande. Billströms senaste intervju är inte bara ett hinder för samhällsutvecklingen, utan även ett led för att försämra människovärdet i Sverige. Sverigedemokraterna hävdar också samma principer, och frågan är vad som är skillnaden mellan Billström och Sverigedemokraterna?

Olyckligt nog bryter inte Billström enbart mot principerna kring rätten till asyl, utan försöker också att fresta allmänheten att tro att asylsökande är ansvariga för arbetslöshet och ekonomisk kris.

IFRS lämnar diskussionen om Billströms TV-intervju och skador som 11 asylsökande under det senaste året har fått utstå på grund av arresteringar och avvisningar, till ett annat tillfälle genom att anmäla Billström till HD och ägnar detta brev till Navid-Mir Pourzadeh.

 

Som det påpekades ovan kan IFRS påvisa med tusen bevis att islamska republiken känner väldigt väl till Navid och vilka organisationer Navid samarbetar med. Och att myndigheterna vet på vilket förvar både Navid och Peyman sitter och väntar på att bli avvisade till Iran.

”Jam News” målade Peyman som lögnare och västs lakej, och vi måste vänta på att Navid kommer att behandlas på samma sätt. Eftersom det finns många bilder, videoklipp och artiklar från både som har setts och hörts av många. Även på förvaret har Navid intervjuats i flera radiostationer och skrivit och publicerat en del mot islamska regimen. Hur kan då Migrationsverket behålla Navid i förvar i väntan på att skicka till Iran.

IFRS tycker att Navid skall inte bara släppas ur förvar utan även att hans rätt till asyl skall erkännas.

Pågående avvisningar till Iran sker samtidigt som diskriminering och rasism har fått djurdisk legitimitet, som exempelvis religiösa minoriteter som inte åtnjuter några som helst rättigheter.  Att konvertera från islam uppfattas som kätteri. Statistiken om avrättade ökar dagligen, arrestering av unga och orättfärdiga och orättvisa rättegångar mot dessa ungdomar ökar också varje dag.

Därför ämnar förbundet rikta Migrationsverkets uppmärksamhet mot två klipp från Navids aktiviteter.

På grund av det ovannämnda finns det en överhängande risk att vid en avvisning till Iran kommer Navid att förföljas av iranska staten. Därför efterlyser förbundet Navids frigivning för då kan många känns sig lugnade.

 

http://oghazyan.com/archives/3329

 

http://youtu.be/p128rDPQ-RA

http://cgtaddsea.wordpress.com/2011/08/09/suede-halte-aux-expulsions-dopposants-iraniens/

 

Abdoulah Assadi

Ordförande –för ( IFRS)         ۲۰۱۱-۰۸-۱۷

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ