تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: ۱۰میلیون انسان در آستانه مرگ قرار دارند بازگشت قحطی به شاخ آفریقا یکشنبه, ۲۶ام تیر, ۱۳۹۰

ghahhh

این کودکان به دلیل بدترین خشکسالی ۶۰ سال اخیر و افزایش قیمت مواد خوراکی مجبور به ترک منازل خود شده‌اند. این امر خانواده‌های زیادی را در افریقا تحت تاثیر قرار داده و اکنون هشت تا ۱۰ میلیون انسان به دلیل قحطی در خطر مرگ قرار دارند.

 

یک روزنامه غربی با اشاره به وضعیت موجود در شاخ آفریقا از بازگشت قحطی به این منطقه و در خطر مرگ بودن هشت تا ۱۰ میلون انسان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایندپیندنت در گزارش خود می‌نویسد: در شمال افریقا در صحنه‌ای که تا کنون هیچ دوربین تلویزیونی آن را ضبط و پخش نکرده گرسنگی در حال گسترده شدن است. در این منطقه از جهان ده‌ها هزار کودک مجبورند هفته‌ها راه بروند تا خود را به کمپ‌های پناهندگان که اکنون لبریز از پناه جویان هستند برسانند.

ایندیپندنت می‌نویسد: این کودکان به دلیل بدترین خشکسالی ۶۰ سال اخیر و افزایش قیمت مواد خوراکی مجبور به ترک منازل خود شده‌اند. این امر خانواده‌های زیادی را در افریقا تحت تاثیر قرار داده و اکنون هشت تا ۱۰ میلیون انسان به دلیل قحطی در خطر مرگ قرار دارند.

 

این کودکان گرسنه که از والدین خود جدا شده‌اند، به کمپ‌هایی واقع در شمال کنیا می‌روند. هم اکنون این کمپ‌ها روزانه یک هزار و ۲۰۰ کودک را پذیرش می‌کنند و در حالی که ظرفیت آنها ۹۰ هزار نفر است جمعیتی بالغ بر ۳۷۰ هزار نفر در آن حضور دارند.

اغلب این کودکان از اتیوپی و سومالی به اردوگاه‌ها می‌آیند و در هنگام ورود علاوه بر آنکه گرسنه هستند به دلیل پیمودن مسافت‌های طولانی با پای پیاده به بیماریهای مختلفی نیز دچار شده‌اند.

این در حالی است که در سال گذشته میلادی و در پی گستردگی قحطی و گرسنگی در غرب آفریقا، سازمان‌های امدادی فعال در این منطقه، بودجه‌ای ۱۰ میلیون دلاری برای مقابله با این فاجعه بشری خواستار شدند.

 ghatiii

در همین رابطه «ممدو بیتیه» مدیر موسسه خیریه آکسفام (سازمان بین المللی امدادرسانی) در منطقه غرب آفریقا اعلام کرد: مردم در بخش‌هایی از چاد و نیجر برای یافتن دانه و غلات، زمین را می‌کنند، برای سیرکردن شکم خود برگ گیاهان، درختان و حتی غذای دام می‌خورند، ۹۰۰ هزار کودک به سوء تغذیه مبتلا شده‌اند که احتمال ابتلای این کودکان به انواع بیماری‌ها و همچنین مرگ آنها وجود دارد.

این مقام آکسفام تاکید کرد: «اوضاع فعلی نشان دهنده وخامت جدی وضع مردم منطقه غرب آفریقاست و احتمالا بدتر از پنج سال پیش خواهد شد اما این بار دست کم فرصت برای واکنش به موقع و جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی گسترده وجود دارد”.
 
این گزارش جدید موجب شد تا بار دیگر تصویری که یک عکاس اهل آفریقای جنوبی از یک کودک در حال مرگ در سودان به دلیل گرسنگی تهیه کرد بود در اذهان زنده شود.
 
این عکاس «کوین کارتر» نام داشت و یک ماه پس از ثبت این عکس به دلیل افسردگی ناشی از آن دست به خودکشی زد و به زندگی خود پایان داد.
 
کوین کارتر، عکاس این عکس، برای عکاسی از قحطی زدگان کشور سودان به آنجا رفته بود که در پشت تعدادی درخت صدای زمزمه واری شنید. وقتی به جستجوی آن پرداخت دختر لاغری را دید که تلاش می‌کرد تا خود را به مرکز غذا رسانی برساند.
 

 

 
در همین هنگام یک لاشخور در نزدیکی او به زمین نشست. او در حالیکه به دقت طوری رفتار می‌کرد که پرنده نترسد، خود را در شرایطی قرار داد تا بهترین تصویر را ثبت کند. او بعد‌ها اظهار کرد که ۲۰ دقیقه در همانجا منتظر ماند تا عکسی بگیرد که در آن لاشخور پرهایش را گشوده باشد، اما این اتفاق هرگز نیافتاد. پس از گرفتن عکسهایش پرنده را فراری داد و همچنان می‌دید که دختر بچه به تقلایش ادامه می‌دهد.
 
دختر او می‌گوید: پدر پس از آن ماجرا دچار افسردگی شد، و همیشه می‌گفت که دلش می‌خواهد مرا در آغوشش بفشارد.

ggggg

این خبر از رادیو فردا است.

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ