تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: یاداشت سردبیر نازنین صدیقی یازدهم ژوئیه روز جهانی علیه سنگسار جمعه, ۲۴ام تیر, ۱۳۹۰

nazi_fb12_190_x_268

یازدهم ژوئیه روز جهانی علیه سنگسار

۱۱ ژونیه از طرف کمیته بین المللی علیه سنگسار، روز جهانی علیه سنگسار اعلام شده است. انتخاب این روز یادآور سنگسار مریم ایوبی زنی ۳۱ ساله است که در حالیکه از فرط وحشت توانایی حرکت نداشت و بیهوش شده بود با برانکارد به سوی میدان سنگسار برده شد و سنگسار گردید. این جنایت در زندان اوین و در دوره ریاست جمهوری خاتمی صورت گرفت. کمپین گسترده جهانی برای جلوگیری از اجرای این حکم سازمان داده شده بود و فعالین این عرصه و مردم آزادیخواه در این کمپین حضور گسترده ای داشتند که متأسفانه موفق نشد و مریم ایوبی مادر دو کودک، بسیار سبعانه و وحشیانه سنگسار گردید. در شهر ما گوتنبرگ نیز فعالیتهای زیادی صورت گرفت؛ از برپایی چادر اطلاعاتی و جمع آوری امضا گرفته تا تظاهراتهای مختلف. این روز برای من از جمله روزهای دردناک به حساب میاید.

 

این روز گرچه هنوز از سوی سازمان ملل و بطور رسمی روز جهانی علیه سنگسار نام نگرفته است اما برای مردم شناخته شده میباشد چراکه سازمانهای مدافع حقوق بشری بسیاری در دنیا از آن حمایت کرده اند. سنگسار مجازات بسیار غیر انسانی و شنیعی است که از جمله مجازاتهایی بوده که در یونان باستان  رواج داشته و پس از آن نیز ریشه در ادیان ابراهیمی دارد. از این مجازات بطور مشخص در تورات نام برده شده و ادیان اسلام و مسیحیت نیز مصرانه به آن پایبند است. در قرن حاضر در برخی از کشورهای اسلامی مانند ایران، افغانستان، نیجیریه، سودان و عربستان این حکم اجرا میشود و ایران تنها کشوری است که بیشترین احکام سنگسار در آن اجرا و اعلام شده است که صد البته از جانوران اسلامی حاکم بر آن چیزی بیشتر از این انتظار نمیرود.

و اما یازدهم ژوئیه روز جهانی علیه سنگسار، در این روز سازمانهای مدافع حقوق بشری و مردم آزادیخواه در جای جای دنیا به خیابان آمده و به اشکال گوناگون نفرت عمیق خود را از این حکم ضد انسانی نشان داده و ابراز میدارند. مردم به میدان آمده و اعلام میدارند که تن و بدن هر انسانی و اینکه هر گونه رابطه ای با شخصی دیگر داشته باشد مربوط به خودش میباشد و کاملا در حیطه شخصی انسانها قرار دارد و هیچ قانونی و هیچ دایناسور اسلامی یا مسیحی یا یهودی حق دخالت در امور خصوصی مردم را ندارد. در این روز به خیابان بیاییم و یاد مریم ایوبی و دیگر انسانهایی را که چنان سبعانه و وحشیانه به ضربات سنگ کشته شدند گرامی میداریم و خواهان لغو احکام سنگسار و اعدام میشویم. یک صدا اعلام میداریم که سکینه محمدی آشتیانی زنی که با حکم سنگسار سالهاست در زندان بسر میبرد و هوتن کیان وکیل وی خواهیم شد. و اعلام میکنیم که همه حکومین به سنگسار در ایران و دیگر کشورهای جهان باید آزاد گردند.

به امید روزی که در هیچ کجای دنیا حکم سنگسار و اعدامی نباشد

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ