تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: پناهجویان ایرانی‌ متحصن در نروژ به مبارزه خود ادامه میدهند. چهارشنبه, ۱۵ام تیر, ۱۳۹۰

Panahjoian-oslo1_300_x_199

با وجود یورش پلیس به محل تحصن پناهجویان در شهر اسلو در تاریخ۳۰ ژوئن و اقدام  به جمع آوری و ضبط چادر و وسایل آنها در مرکز شهر اسلو،  پناهجویان همچنان به اشکال مختلف به مبارزه خود برای رسیدن به خواستهایشان ادامه میدهند.

یورش گسترده پلیس به آنها باعث شد که سمپاتی زیادی در میان سازمانها و نهادها و احزاب و جریانات مختلف به خواسته ها و اعتراض پناهجویان جلب شود و دررسانه های داخلی نروژ نیز انعکاس خبری وسیعی پیدا کند. با اینکه پلیس و کمون و کلیسا در شهر اسلو اجازه ندادند تحصن پناهجویان در جایی که از قبل تعیین کرده بودند ادامه پیدا کند، ولی پناهجویان به اشکال مختلف به مبارز خود ادامه می دهند.

 

اولین اقدام پناهجویان بعداز جمع کردن چادرها و امکاناتشان از سوی پلیس، این بود که توانستند برای جلوگیری از پراکندگی خود محلی را برای زندگی جمعی عمدتا در طول شب به طور موقت پیدا کنند.

 خوشبختانه پناهجویان در این کار موفق شدند و هرروز با پوشیدن تیشرت هایی که روی آنها نوشته شده اند ایران کشور ناامنی است و با حمل پلاکارد‌ها و پوستر‌های که در جهت افشای جنایات جمهوری اسلامی و سیاست سخت پناهنده پذیری دولت نروژ در قبال پذیرش پناهندگان ایرانی درست کرده اند در سطح شهر اسلو می چرخند و در مقابل سفارت جمهوری اسلامی و ادارات دولتی و دفاتر احزاب پارلمانی و دفتر روزنامه ها تجمع می کنند و توجه ها را به خود جلب می نمایند.این پناهجویان برروی یکی از پلاکاردهای خود نوشته اند ما را به کشور شکنجه دیپورت نکنید.

شهر ترو ندهایم

اما تحصن گروه دیگری از پناهجویان ایرانی در شهر تروند هایم همچنان با برپایی چادر و نسب شعار و پوستر و به نمایش گذاشتن آثار جنایت جمهوری اسلامی به تلاش خود برای جلب توجه افکار عمومی ادامه می دهند. خواسته های اصلی پناهجویان در نروژ این است که  دیپورت آنها به ایران فورا متوقف شود و به همه پناهجویان برمبنای شرایط وحشتناک حقوق بشر در ایران اجازه اقامت داده شود. فدراسیون با تمام توان از خواسته ها و اعتراض پناهجویان حمایت می‌کند و از همه مردم آزادیخواه در سراسر جهان از جمله ایرانیان و مخالفین جمهوری اسلامی در کشور نروژ میخواهد که به هر طریق ممکن با ارسال نامه‌های اعتراضی به مقامات دولت نروژ و شرکت در مبارزه پناهجویان، آنها را مورد حمایت قرار دهند. وهمچنین فدراسیون از کلیه پناهجویان ایرانی‌ در نروژ می‌خواهد که به تحصن و مبارزه پناهجویان در تروندهایم  و اسلو بپیوندند و یا در شهرها و کمپهای محل زندگی خود به همین شکل دست به مبارزه بزنند.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۶ ژوئیه ۲۰۱۱

 panahjoian-oslo2_290_x_193

panahjoian-oslo3_290_x_193

panahjoian-oslo4_290_x_193

panahjoian-oslo7_290_x_193

panahjoian-oslo6_290_x_193

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ