تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: خطر دیپورت دو تن از اعضاء شورای نمایندگان انجمن حمایت از پناهجویان ایرانی به ایران جمعه, ۱۰ام تیر, ۱۳۹۰

 

امروز ۲۸/۶/۲۰۱۱ پلیس ترکیه(نوشهیر)  اعضاء هفت نفره شورای نمایندگان انجمن حمایت از پناهجویان ایرانی

تلفنی  به دفتر پلیس این شهر احضار کرد و در یک اقدام ناباورانه برگه دیپورت سید خدر میرسیدی و ساناز غلامحسینی ایزدی را امضاء و مابقی اعضاء انجمن را به شهرهای مرزی تبعید کرد.

سیدخدر میرسیدی، ساناز غلامحسینی ایزدی از اعضاء اصلی شورای نمایندگان انجمن حمایت از پناهجویان ایرانی از طرف پلیس شهر نوشهیر تهدید به دیپورت شده و تنها ۱۵ روز دیگر وقت دارند که خاک ترکیه را ترک نمایند.

سیدخدر میرسیدی(خبرنگار و نویسنده)، سیروان عنایتی(خبرنگار)، صلاح الدین عزیزیان(سخنگو)، آرش شریفی(روابط عمومی)،حمیدرضا ذوالقدر(مسوول امور مالی)، ساناز غلامحسینی ایزدی و ساسان مهری پس از مراجعه به دفتر پلیس شهر نوشهیر، با تهدید پلیس مواجه و به شهرهای مرزی کشور ترکیه تبعید شدند.

سیدخدر میرسیدی از فعالان سیاسی حزب دمکرات می باشد که درخواست پناهندگی خود را تقدیم کمیسایاری عالی پناهندگان کرده و بی هیچ پاسخی از طرف این سازمان پرونده وی بسته و تهدید به دیپورت شده است. ساناز غلامحسینی ایزدی از فعالان مذهبی، اجتماعی و مسیحی پس از سه سال انتظار پرونده وی از طرف کمیساریای عالی بسته و امروز توسط پلیس شهر نوشهیر تهدید به دیپورت شد و تنها پانزده روز اجازه اقامت در خاک ترکیه را دارند.  جای بسی شگفتی است که پلیس ترکیه به چه اجازه و حقی پناهجویی که به کمیساریای عالی پناهندگان پناه آورده را بایست دیپورت کند وقتی هنوز از طرف کمیساریای عالی هیچ گونه پاسخی نه دال بر قبولی و نه ردی آنها صادر نشده است. چنین اقدامی از طرف پلیس شهر نوشهیر حاکی از آن دارد که فعالان سیاسی حزب دمکرات و فعالان سیاسی پناهجو در ترکیه در خطر جدی قرار گرفته اند و نیاز به حمایت همه سازمان های حقوق بشری و رسانه های خبری برای اطلاع رسانی و جلوگیری از دیپورت آنها می باشد.

انجمن حمایت از پناهجویان ایرانی_ترکیه(نوشهیر) در فضای نابسامانی قدم به میدان نهاد و هدف اصلی این انجمن رسانه ای کردن مشکلات پناهجویان ایرانی، افغانی بوده است، همین امر سبب شده که امروز دو تن از اعضاِی شورای نمایندگان که از فعالان سیاسی بوده  بی هیچ پاسخی از طرف پلیس ترکیه و کمیساریای عالی پناهندگان، تهدید به دیپورت شده اند و تنها ۱۵ روز اجازه دارند که خاک ترکیه را ترک نمایند و باقی اعضاء انجمن حمایت از پناهجویان ایرانی_ترکیه(نوشهیر)  به شهرهای مرزی ترکیه تبعید شدند.

انجمن حمایت از پناهجویان ایرانی از تک تک سازمان های حقوق بشری و سازمان های مرتبط به امور پناهندگان می خواهد که از اقدام به دیپورت سیدخدر میرسیدی، ساناز غلامحسینی ایزدی  جلوگیری و چنین اقدامی را محکوم کنند…

روابط عمومی انجمن حمایت از پناهجویان ایرانی_ترکیه(نوشهیر)

تلفن تماس:۰۰۹۰۵۰۷۶۵۸۶۹۰۱

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ