تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: نامه تشکر مرضیه کمانگر دوشنبه, ۳۰ام خرداد, ۱۳۹۰

marziyehh

رفقا و دوستان عزیز و مهربانم!

ما پیروز شدیم.

این پیروزی نه‌ تنها به‌ آزادی من انجامید بلکه‌ قدمی بود در عقب نشینی به‌ سیاستهای جدید دولتهای اروپائی که‌ در تلاشند که‌ تصویری دروغین از رژیم جمهوری اعدام  ایران برای منافع اقتصادی خویش دهند .

من در اینجا از صمیم قلبم عمیق ترین و صمیمانه‌ ترین قدردانیها و سپاس گذاریهای خود را به‌ تمام احزاب ، سازمانها، تشکلها و افراد آزادی خواه‌ و برابری طلب که‌ با تلاش شبانه‌روزی خود آزادی من را مۆیثر ساختن تقدیم میدارم.

روزی که‌ تاریخ پروازم را به‌ من دادن.مرگ را با تمام وجودم احساس کردم. خود را در زندان مخوف اوین دیدم. که‌ شلاق، شکنجه‌ ، خون و اعدام را تقسیم می کردند.

کتاب نامهای فرزاد کمانگر که‌ در زندان نوشته‌ بود با خود داشتم. آن را دوره‌ کردم و باور کردم که‌ فرزاد نمرده‌ است. آرزوهای فرزاد زنده‌ است. مرگ پرنده‌ پایان پرواز نیست.

خودم را برای مرگی سرافراز آماده کردم و دیگر از مرگ نمی هراسیدم. پایان زندگیم را قبل از به‌ چنگال جنایت کاران اسلامی افتادن تعیین کردم.

روز جمعه‌ ساعت ۹:۳۰ پلیس برای دادن اطلاعات و چون و چرای پروازم به‌ ایران که‌ سه‌شنبه‌ ۲۱ یونی بود فراخواند. وقتی پلیس را دیدم حالم به‌ هم خورد،  سرم گیج رفت و در حال بی هوش شدن بودم چون قاتلم را جلو خود می دیدم.

یکی از کارکنان کمپ گفت، مرضیه‌ آرام بگیر فاکسی از دادگاه‌ رسیده‌ است. چهره‌ پلیس به‌ هم خورد از چیزی ناراحت بود چون میدید نقشه‌اش دارد بر آب میرود ولی من بی خبر بودم.

لحظه‌های سخت و طولانی بود. برگه‌ کاغذی به‌ پلیس داده‌ شد نگاهی عمیق به‌ ان انداخت و گفت تو آزاد هستید.

باور کردنی نبود .گفتم من! و او گفت بله‌ تو و من دوباره‌ تکرار کردم و اوهمان جواب را داد. پریدم و پلیس را در آغوش گرفتم پلیس‌ گفت ،من چرا؟ ،من چرا؟  من که‌ این تصمیم را نگرفته‌ام.

این پلیس آمده‌ بود و مرا برای به‌ کام مرگ فرستادن آماده‌ میکرد. ولی در مقابل من شادی خود را با او تقسیم کردم. به‌ فکر فرو رفتم و در دنیای خیالاتم  یافتم که پلیس سوئد با چشمان آبئ و بئ ریش با سپاه پاسداران با چشمان  سیا و با ریش فرقی نمی کرد هر دو با وجود مکانهای متفاوت اما دارای هدفی مشترک و آنهم فرستادن آدمها به کام مرگ. و دریافتم که دنیای ما خیلی متفاوت است. دنیای من خیلی مهربانتر از دنیای پلیس است.

 بار دیگر عمیق ترین قدر دانیهایم را تقدیم شما می کنم و شادی خود را با شما عزیزانم تقسیم می کنم، که‌ این غیر ممکن را ممکن کردید.      با آرزی شادی برای همگی                                         مرضیه‌ کمانگر    ۱۸ ۰۶ ۲۰۱۱        

 

 

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ