تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: به اداره مهاجرت سوئد در مورد بازداشت صنعان اشرفى پناهجوی ایرانی در سوئد یکشنبه, ۸ام خرداد, ۱۳۹۰

صنعان اشرفی پناهجوی ایرانی روز پنجشنبه ۱۹ ماه مه  از سوی پلیس  استکهلم احضار  و در همانجا به قصد دیپورت به ایران بازداشت می شود. صنعان هم اکنون در بازداشتگاه اداره مهاجرت در شهر استکهلم   بسر می برد. صنعان اشرفی کسی است که قبلا بجرم فعالیت سیاسی در ایران زندانی بوده و برای اعتراف گیری مورد شکنجه قرار گرفته است. صنعان هنگام آزادی اش از زندان از سوی دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی مدام تحت نظر بوده و رفت و آمدش تحت کنترل بوده است. آثار شکنجه های داخل زندان بر روی بدن وی هنوز  قابل رویت است. تصاویری که نزد  صنعان وجود دارد حقیقت این موضوع را به خوبی اثبات می کند. 

صنعان اشرفی در سال ۲۰۰۸  بدلیل شرکت در یک تظاهرات از سوی پلیس ایران تحت تعقیب قرار می گیرد و سرانجام از ایران خارج می شود. حزب کمونیست کارگری – حکمتیست تائید کرده است که صنعان در ایران با این حزب ارتباط داشته است. صنعان هنگام ورود به سوئد با تشکیلات خارج کشور این حزب در سوئد ارتباط  تشکیلاتی گرفته و با آن شروع به فعالیت سیاسی – تشکیلاتی کرده است.

 

صنعان در سوئد فعالیت سیاسی داشته و در بسیاری از اجلاس و گردهمائی ها بر علیه رژیم ایران شرکت علنی و چشمگیری داشته است. تصاویر فعالیتهای سیاسی صنعان در پرونده وی در اداره مهاجرت سوئد موجود است. باین حال اداره مهاجرت در کمال بی توجهی، به درخواست پناهندگی وی پاسخ رد داده و پرونده صنعان را  جهت دستگیری و اخراج  به پلیس فرستاده است.

 

در دو  سال اخیر رژیم جمهوری اسامی شماری از فعالین سیاسی را تنها به اتهام عضویت آنها در سازمانها و نیروهای سیاسی در کردستان ایران به جوخه اعدام سپرده است. از این نظر فعالیتهای صنعان اشرفی و خانم مرضیه کمانگر از چشم جمهوری اسلامی دور نیست. با توجه به توضیح نکات فوق و شرایطی که صنعان اشرفی در آن قرار گرفته است. فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از اداره مهاجرت می خواهد که در اسرع وقت اجازه دهد صنعان اشرفی و خانم مرضیه کمانگر از بازداشگاه آزاد شوند و پرونده آنها مورد بررسی مجدد قرار گیرد. چرا که هیچ دلیل حقوقی و قانونی برای نگاهداری آنها در بازداشت وجود ندارد.

 

فدراسیون در نامه ها و بیانیه های دیگری به دیگر سازمانها و نهادهای مدافع حقوق پناهندگی از آنها خواسته است به حکم بازداشت و خطر دیپورت اشرفی و کمانگر اعتراض کنند. در همین رابطه روز دوشنبه ۳۰ ماه ژوئن ساعت ۱۴ در مقابل اداره مهاجرت در سولنا دست به اعتراض خواهیم زد.

 

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد

۲۹ ماه مه ۲۰۱۱

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ