تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: مرضیه کمانگر و صنعان اشرافی دو فعال سیاسی٬ در خطر دیپورت هستند! شنبه, ۷ام خرداد, ۱۳۹۰

دوشنبه ٣۰ ماه مه ساعت ١۴

مقابل اداره مهاجرت استکلهم

 Solna; Pyramidvägen 2

 

مرضیه کمانگر فعال سیاسی سرشناس٬ عضو تشکیلات مخفی کومله در کردستان٬ خبرنگار تلویزیون کومله و صنعان اشرفی فعال سیاسی باسابقه. زندانی سیاسی و عضو حزب حکمتیست٬ یکی از فعالین اعتصابات عمومی کردستان در سال ۲۰۰۶ در معرض خطر دیپورت هستند. آنها توسط پلیس دستگیر و در بازداشتگاه اداره مهاجرت زندانی هستند. بازداشت این دو فعال سیاسی موجب اعتراضات وسیعی  در سطح بین المللی گردیده است.

 

به دنبال دستگیری و بازداشت مرضیه و صنعان، تلاش بی وقفه ای برای آزادی آنان از سوی سازمانها و نهادهای مدافع حقوق پناهندگی شروع شده است. این تلاشها باید اداره مهاجرت سوئد را متوجه کند که تصمیم به اخراج مرضیه و صنعان دو فعال سیاسی به ایران با معیارهای پذیرش پناهندگان در سوئد هم کاملا در تناقض قرار می گیرد. چرا که فعالیتهای سیاسی و سازمانی آنها برای دستگاههای قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی کاملا آشناست و در صورت بازپس فرستادن آنها به ایران و خطراتی که متوجه آنها خواهد شد، قبل ازهر چیز اداره مهاجرت است که از سوی وجدانهای بیدار به عنوان شریک جرم دولت ایران مورد سئوال قرار می گیرد.   

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از همه آزادیخواهان و مدافعین حقوق پناهندگی میخواهد که برای توقف حکم دیپورت و آزادی بیدرنگ مرضیه کمانگر و صنعان اشرافی متحدانه دست به اعتراض بزنند. روز دوشنبه سی ام ماه مه٬ باید به روز اعتراض قدرتمند برای آزادی آنان بدل گردد. پناهندگی حق مسلم فعالین سیاسی است که از جهنم جمهوری اسالمی جان سالم بدر برده اند!

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی ــ استکهلم

تلفن تماس: ۰۷۰۷۱۷۵۵۴۲

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ