تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: از «بامسه» برای اخراج پناهجویان سوءاستفاده نکنید! شنبه, ۳۱ام اردیبهشت, ۱۳۹۰

 bamse

اخیرا اداره مهاجرت سوئد با همکاری مجله مصور بامسه شماره ویژه ایی از کارتون بامسه منتشر کرده اند که درباره پروسه پناهندگی برای کودکان پناهجو است. بامسه شخصیتی است کارتونی و مظهر قوی ترین خرس دنیا که معمولا از فرودستان جامعه و از عدالت اجتماعی طرفداری می کند. اما متاسفانه در شماره ویژه این مجله شخصیت محبوب بامسه قلب گشته تا برای توجیه سیاست اخراج کودکان پناهجو مورد استفاده قرار گیرد. در یکی از صحنه های این شماره حتی کودکانی را میبینیم که از اینکه به کشور خود بازگردانده شده اند خوشحال اند چرا که خود را مجددا در کنار نزدیکان و بستگان خود مییابند! 

 

از نظر ما انتشار این داستان مصور از سوی اداره مهاجرت و مجله بامسه تحت عنوان اطلاع رسانی تحریف واقعیت و در بهتری حالت گمراه کننده است. کودکان خانواده هایی که اخراج میشوند در شرایط روحی بسیار بدی قرار دارند و معمولا بزرگسالان در چنین خانواده هایی علاوه بر شرایط نامساعد اقتصادی با خطر زندان٬ شکنجه و یا حتی اعدام در کشور خود روبرو هستند. یک دلیل درخواست پناهندگی آنها خلاصی از این تهدیدات دائمی است که متاسفانه اداره مهاجرت توجهی به این دلایل نمیکند و آنها را مردود میداند.

 

ارائه یک تصویر شاد و سعادتمند از کودکان اخراج شده از نظر ما نهایت بی تفاوتی در قبال انسانهای نیازمند حمایت و امنیت است. اداره مهاجرت سوئد بهتر است منافع کودکان را مبنا قرار دهد و با اتخاذ یک سیاست پناهنده پذیری انسانی موجبات خوشبختی این کودکان و آینده ای مطمئن برای آنان را فراهم کند. بگذارید بامسه همان بامسه مهربان باقی بماند و او را در عمل غیرانسانی اخراج پناهجویان قاطی نکنید.

 

 

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – سوئد

۲۱ ماه مه ۲۰۱۱

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ