تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: پیام به پناهجویان مستقردر مرز کرواسی یکشنبه, ۱ام بهمن, ۱۳۹۶

 

دوستان عزیز حرکت دیروز شما را تا بحال بسیاری از مردم دنیا دیده اند و تلاش و مبارزه شما را برای دسترسی به یک زندگی بهتر و انسانی تر شنیدند. حرکت شما تا همینجا توجه های زیادی را به خود جلب کرده است. ما می دانیم دیشب شب بسیار سرد و سخت و طاقت فرسای برای شما عزیزان بود و کودکان و زنانی که به همراه شما بودند و بسیاری دیگر از پناهجویان از فرط سرمای شدید دیشب در مرز کرواسی به شدت مریض شدید، ولی با این حال بر عزم و اراده خود پا فشاری کردید و توانستید گزارش این شرایط سخت را به داخل رسانه های صربستان و کرواسی و اسپانیا و بسیاری از رسانه های فارسی زبان ببرید.

عزیزانم شما دست به حرکتی بزرگ زدید، با اینکه پلیس صربستان از پیش از حرکت شما به سوی اروپای غربی با خبر شده  بود و در ساعت های اولیه، به دلیل قفل کردن  درب کمپ ها و مستقر کردن پلیس و ممنوع اعلام کردن تردد پناهجویان برای ۴۸ ساعت و تهدید به اینکه کارتهای اعتباریتان را پس می گیرند، بقیه پناهجویان نتوانستید با این حرکت همراه شوید، ولی در طول ۲۴ ساعت گذشته از بلگراد و دیگر کمپ های پناهندگی صربستان، پناهجویان دیگری که دارای شرایط مشابهی در صربستان بودند دسته دسته با تاکسی و قطار و اتوبوس  توانستد خود را به این حرکت برسانند و  همچنان پناهجویان دیگر در حال پیوستن به جمع شما در مرز کرواسی هستند.

دیدیم که خبرگزاری های زیادی از دیروز در کنار شما هستند، و با پناهجویان مصاحبه می کنند و اعتراض شما را منعکس  می کنند. دیدیم که سازمان های بشردوست و مدافع حقوق پناهنده در همان صربستان و کرواسی بلافاصله دست بکارشدند، آب و غذا و چادر و پتو و لباس گرم آوردند و در این لحظات سخت به کمک شما آمدند و کمک کردند شماری از زنان و کودکان و بیماران را به جای گرم و امنتری انتقال دهند.

دیدیم که از دیشب که اولین اطلاعیه فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی خبر اعتراض شمارا منعکس کرد، بسیاری از ایرانیان از طریق فیسبوک و از راه تلفن، با دفتر فدراسیون تماس می گیرند و با شما و حرکت برحق و انسانی شما، اعلام همبستگی می کنند و می خواهند بدانند چگونه می توانند از حرکت شما در حال حاضر حمایت کنند.

دوستان عزیزم، دیدیم که انعکاس اعتراض شما باعث شد امروز مسئولین کمپ های  صربستان که شما از آن خارج شده بودید مجبور شدند به محل تجمع شما در نقطه مرزی کرواسی بیایند و با شما وارد گفتگو شوند.

عزیزان پناهجو، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در اطلاعیه های قبلی و از طریق ویدئوها و تماس هایی که در طول شبانه روز با شما داریم، شرایط سختی که در آن قرار گرفته اید درک می کنیم و از صمیم قلب نگرانتان هستیم، همان طور که پیش بینی کرده بودیم احتمال دارد با توجه به سختگیری های مرزی بویژه در کشورهای بالکان و مجارستان به شما اجازه عبور ندهند،چنانچه بیش از ۴۸ ساعت است پلیس کرواسی مانع عبور شما به خاک آن کشور شده است. این یک طرف قضیه است، طرف دیگر سرمای شدید و طاقت فرسایی است که از دیشب بسیاری از شما و کودکانی که به همراه شما هستند بشدت مریض کرده است.برای ادامه  این مبارزه باید به خیلی مسائل دیگر فکر کنید و مدام راه حل جدیدتری پیدا کنید، حتی اگر هیچ وقت اجازه عبور به سوی آلمان و غیره را پیدا نکنید.

در یادداشت ها و بحث های بعدی  نکاتی دارم  که با شما در میان می گذارم، از دور در آغوشتان می گیریم و برایتان آرزوی موفقیت می کنم

عبدالله اسدی دبیر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۲۶ دسامبر ۲۰۱۷ برابر با سوم دی ماه ۹۶

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ