تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: الله چیست و چه کرد؟! یکشنبه, ۱ام بهمن, ۱۳۹۶

کعبه در زمان جاهلیت وپیش از اسلام جایگاه بیشتر از چهارصد بت اقوام مختلف اعراب به شمار می‌رفت. در این بت‌خانه، بت‌هایی به نامهای هبل، لات، منات و عزا بودند که از همه بزرگتر و ارزشمندتر نیز بودند. همانطور که میدانید کلمه الله اکبر به معنی الله بزرگتر است، می‌باشد و در روز بارها و بارها از زبان مسلمانان به گوش می‌رسد ولی از خود نمی‌پرسند که واقعاً از چه چیز و یا چه کسی بزرگتر است و این جمله در قیاس با چه چیز ساخته شده؟ اگر مقصود بیان بزرگی الله است باید بگویند الله کبیر.

لات رنگی تیره داشت و از بقیه بت‌ها بزرگ‌تر بود و به دلیل بزرگی آن نسبت به بقیه بتها لقب اکبر هم به آن دادند، لات بت مخصوص قبیله قریش بود و پدر محمد که همان عبدلات (عبدالله) بود (بنده و خادم لات یا الله) از کسانی بود که جز لات هیچ چیز دیگری را نمی‌پرستید. او همچنین خادم کعبه نیز بود ولی پدربزرگ محمد یعنی عبدالمطلب، لات را نمی‌پرستید و بت ساختگی دیگری را بنام مطلب می‌پرستید و به همین دلیل خود را عبدالمطلب نامید. آری همگی آنها بت‌پرست بودند و روی بتهای خود تعصب داشتند. همانطور که شاید کم وبیش در تاریخ مروری کرده باشیم پس از چیره شدن محمد بر مکه، پیمانی با ابوسفیان فرمانروای بزرگ مکه می‌بندد و بجز چها بت بزرگ، دیگر بتها را از بین می‌برد و لات را برتر از بقیه بت‌ها می‌خواند آن را تبدیل به الله – با افزودن الف و لام در ابتدا و تای تأنیث در انتهای آن – و علناً شعار الله اکبر می‌دهد.

این کار محمد باعث خشم مردم مکه شد، پس او را مجبور می‌کنند تا در برابر دیگر بتها و برای اینکه نشان دهد بقیه بتها نیز محترم هستند سجده کند، اما محمد برای اینکه این سجده را توجیه کند آیه‌ای می‌سراید بنام غرانیق (مرغ‌های آبی) به این گمان که بتها، مانند پرندگان به آسمان برای شفاعت پرواز می‌کنند و بدینگونه به سران مکه باج بزرگی می‌دهد؛ اما با ایجاد شک در میان مسلمانان و ابراز خشم آن‌ها نسبت به این عمل محمد، وی این آیات را از کتاب خود حذف می‌کند و مدعی می‌شود که این آیات را نه جبرئیل، بلکه شیطان برای فریب دادن وی بر او نازل کرده است. ماجرایی که به نام غرانیق یا آیات شیطانی در تاریخ اسلام معروف شد.

گفتارها و نوشتارها و تفسیرهای متفاوتی نسبت به این موضوع هست ولی مهم این است که با گذشت قرنها از آن تاریخ، الله همچنان اکبر باقی مانده و محمد توانست رکوردی جهانی و دست نیافتنی در عقب راندن عقل بشریت و همچنین تجارتی بسیار سودآور و پول ساز تا به امروز از خود به جای بگذارد.

الله تا به امروز ماندگار شده واین شریعت و سنت اوست که بر اکثریت جوامع اسلام زده حکومت می‌کند و اوست که اجازه می‌دهد که به جرم جنگ با او (الله) انسان‌ها را گردن بزنند یا به دار بیاویزند. آن کدام الله است و یا کیست و چیست که از نظاره به دار آویختن و رقص مرگ انسانها، شلاق و شکنجه راضی و خشنود شود؟!

ادامه دارد…

خردمند باشید

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ