تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 116

بایگانی

دسته‌ها

_
:: شکایت به دادگاه اروپا اجازه ندهید اداره مهاجرت سوئد محمد سیروان فروتن پناهجوی ایرانی را به جمهوری اسلامی تحویل دهد پنجشنبه, ۸ام اردیبهشت, ۱۳۹۰

Sirwan_2_439_x_297

محمد سیروان متولد ۷۷۰۶۲۵

شماره پرونده  ۱۰۸۵۹۰۳۷

 

محمد سیروان در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۰۷ به سوئد آمده و از اداره مهاجرت این کشور تقاضای پناهندگی سیاسی کرده بود. ولی متاسفانه اداره مهاجرت درخواست پناهندگی وی را رد کرده و پس از چهار سال انتظار در تاریخ ۱۰ مارس ۲۰۱۱ پلیس این کشور  سیروان را در محل سکونت خود دستگیر و بازداشت کرده است. سیروان قبل از خروج از ایران با تشکیلات کومه له سازمان کردستان حزب کمونیست ایران در ارتباط بوده و به طور مخفیانه برای این سازمان فعالیت سیاسی میکرده و در سال ۲۰۰۶ هنگامی که موقعیتش به خطر افتاده بود از سنندج شهر محل زندگی خود خارج میشود و خود را به اردوگاه کومه له در عراق میرساند.

 

 سیروان فروتن در مصاحبه خود با اداره مهاجرت به همه این مسایل به عنوان دلایل اصلی پناهندگی خود اشاره است. فدراسیون فکر نمی کند که اداره مهاجرت سوئد فعالیت سیاسی – نظامی سیروان در تشکیلات مسلح و علنی این سازمان را باور نکرده باشد. بلکه برعکس از نظر فدراسیون اداره مهاجرت  فعالیت سیاسی نظامی سیروان در تشکیلات کومله را باور کرده ولی متاسفانه چنین به نظر می رسد که جان و زندگی وی برایشان ارزشی نداشته است.

 

 سیروان برای اثبات دلایل پناهندگی خود کارت شناسایی دوره فعالیت مسلحانه خود را به اداره مهاجرت تحویل داده است. در آن زمان سیروان شناسنامه خود را به همراه نداشته ولی بعدا برای اثبات هویت خود شناسنامه را نیز به اداره مهاجرت تحویل داده است. با این وجود اداره مهاجرت تصمیم به دیپورت وی به ایران گرفته و مهمترین دلایل پناهندگی سیروان را نادیده گرفته است. جهت اطلاع عموم و  دادگاه اروپا، فدراسیون ۲ قطعه عکس مسلح سیروان که در اردوگاه نظامی کومله گرفته شده است به عنوان مهمترین سند دلایل پناهندگی وی به ضمیمه این نامه منتشر خواهد کرد تا افکار عمومی جامعه را متوجه تصمیمات غیر مسئولانه اداره مهاجرت سوئد در برخورد به پناهندگان ایرانی نماید. سیروان فروتن عضو  و فعال سازمانی به نام کومله است که مدت ۳۰ سال است برعلیه رژیم اسلامی ایران فعالیت سیاسی – نظامی می کند. به همین دلیل هیچ وزارتخانه ای و هیچ مقام و دولتی حق ندارد او را به رژیمی تحویل دهد که تابحال صدها نفر از فعالین این سازمان را به جوخه اعدام سپرده است.

 

محمد سیروان فروتن در آموزشگاه نطامی کومه له در سال ۲۰۰۴ درحال تمرین تیراندازی از ناحیه سر زخمی میشود و چشم راست خود را از دست میدهد. نکته مهمتردر مورد پرونده سیروان این است که تشکیلات خارج از کشور کومه له طی نامه ای به اداره مهاجرت سوئد به تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۰۹ هم ارتباط سیروان با کومه له قبل از خروج از ایران و پیوستنش به تشکیلات این سازمان بعد از خروج از ایران را تائید کرده است. همین سازمان به دنبال بازداشت سیروان در نامه دیگری به تاریخ۱۶ مارس ۲۰۱۱ به اداره مهاجرت بر خطر جانی سیروان در صورت بازپس فرستادن وی به ایران تاکید کرده است. متاسفانه اداره مهاجرت هیچ اعتنایی نیز به این نامه ها نکرده و روز سه شنبه ۲۶ آوریل پلیس مرزی سوئد به وی اعلام کرده است که برای ۶ ماه مای بلیط گرفته تا وی را به ایران بازگردانند. نامه های تشکیلات خارج از کشور کومله نیز ضمیمه است.

 

 تصمیم اداره مهاجرت سوئد مبنی بر اخراج محمد سیروان فروتن به ایران بسیاری از هم رزمان سیروان و بسیاری دیگر که این خبر را شنیده اند متعجب کرده و آنها را در نگرانی عمیق نسبت به این تصمیم فرو برده است. محمد سیروان فروتن در سه مصاحبه رادیویی با رادیو همبستگی در شهر گوتنبرگ به تاریخهای ۱۳ و۲۰ و ۲۶  آوریل داستان زندگی خود و خطراتی که در صورت بازگشت به ایران  متوجه وی خواهد بود را توضیح داده و از مردم خواسته است به تصمیم اداره مهاجرت اعتراض نمایند.سیروان در ادامه تلاش خود برای اعتراص به تصمیم اداره مهاجرت روز پنجشنبه ۲۷ آوریل بار دیگر به پلیس مسئول دیپورت خود اعلام کرده که برای بازگشت به ایران  تسلیم تصمیم شما نخواهم شد.

 

با توجه به توضیح نکات فوق فدراسیون مراتب نگرانی خود را در مورد حکم دیپورت سیروان فروتن به ایران اعلام می دارد و از اداره مهاجرت می خواهد نه تنها نباید سیروان را به ایران دیپورت کنند، بلکه باید برطبق اطلاعات موجود، مطابق اصل ۵۱ بند ۲ قانون کنوانسیون ژنو، سیروان باید تحت حفاظت قرار گیرد و حق پناهندگی وی در سوئد برسمیت شناخته شود.

با احترام عبدالله اسدی

دبیر همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۲۸ آوریل ۲۰۱۱

 Sirwan_1_446_x_298_334_x_223

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2018 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ