تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: در باره تعرض جنسی به زنان در آلمان و سوئد – فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی چهارشنبه, ۲۳ام دی, ۱۳۹۴

بدنبال انتشار اخبار تاسف بار اذیت و آزار جنسی زنان در کلن و چند شهر دیگر آلمان در شب سال نو، موارد مشابهی از تعرض جنسی به زنان در سوئد منجمله در شهرهای کالمار و یه ولههم گزارش شده است. علاوه براین اخیرا روزنامه اخبار روز (دی ان) در سوئد فاش ساخت که دختران جوان در جریان فستیوال موسیقی استکهلم در دو سال گذشته مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند که پلیس این موارد را پنهان کرده است. این مورد آخر به یک رسوایی و افتضاح بزرگ در سوئد تیدیل شده است و همه بدرست اقدام پلیس برای مخفی کردن این مساله را شدیدا محکوم کرده اند. در مورد این اتفاقات ناگوار نظر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی بدین قرار است:

 

۱ -اذیت و آزار جنسی زنان و تعرض به آنها از سوی هر کس که باشد از نظر ما شدیدا محکوم است و متخلفین باید مطابق قوانین همین کشورهامورد مجازات قرار گیرند.مهم نیست که عاملین این تعرض به زناناز کجا آمده اند و یا در چه سرزمینی متولد شده اند. ایجاد مزاحمت جنسی برای زنان جرم است و باید مورد پیگیرد قانونی قرار گیرد. اینکه متاسفانه بخشی از متعرضین به زنان از میان پناهندگان و مهاجرین بوده اند دلیلی بر این نمی شود که این اقدامات مجرمانه تحت عنوان”نگرانی از بهره برداری راسیستها” مورد لاپوشانی قرار گیرد. تامین امنیت زنان و محافظت از حقوق انسانی آنها باید در صدر اولویت های هر جامعه ای باشد. شواهد نشان میدهد که تعرض به زنان در شب سال نو در کلن سازمان یافته بوده و به کار گروههای سازمانیافته اسلامی شباهت دارد. در این صورت باید این گروهها شناسایی شده و به جامعه معرفی شوند و سازماندهندگان ا این اقدامات جنایتکارانه شدیدا مورد مجازات قرار گیرند.

 

۲-راسیستها می کوشند تا این حوادث ناگوار را به ابزاری برای حمله به مهاجرین و پناهندگان تبدیل کنند. حالا بهانه ای یافته اند که تبلیغات نفرت انگیز علیه خارجیان و پناهندگان را شدت بخشند و به تحریک بیشتر علیه مهاجرین بپردازند. تحریکاتی که تاکنون در آلمان در چندین مورد به ضرب و شتم پناهندگان انجامیده است. جامعه باید محکم جلوی این تحریکات راسیستی بایستد و اجازه ندهد که مهاجرین و پناهجویان مورد آماج حملات راسیستها قرارگیرند.

 

۳-به اعتقاد ما تعرضات جنسی به زنان در آلمان و سوئد ریشه در افکار پوسیده مردسالار و باورهایی داردکه زن را آدم حساب نمی کند و به زنان بعنوان اسباب لذت رسانی به مردان نگاه می کند. این همان تفکر و باوری است که در کشورهایی نظیر ایران،عربستان سعودی، افغانستان و عراق با تصویب قوانین و اقدامات شدیدا تبعیض آمیز علیه زنان زندگی آنها را به جهنم تبدیل کرده است. اینکه شماری لمپن و اوباش به زنان غربی فاحشه می گویند ریشه در همین اعتقادات زن ستیز دارد. طبعا برای پپشگیری از بروز چنین اتفاقات ناگواری مبارزه با این افکار پوسیده و اشاعه باورها و ارزش های برابری طلبانه، آشنایی با حقوق زنان در کشورهای غربی از جمله در آلمان و سوئد و حقوق برابر آنها بسیار مهم است. اما مسئله فقط به این ختم نمی شود. در سالهای گدشته با رشد مدارس اسلامی، کودکان در این مدارس با همین ارزشهای تبعیض آمیز تربیت شده و آمورش داده شده اند. در بسیاری از مساجد همین ازرشها از سوی امامان و مفتی ها اشاعه و تبیلغ می شود. در محلات حاشیه شهرها که این تفکرات قدرت دارند زنان زیادی دارند با ترس و لرز زندگی می کنند. اینها همه محصول ساخت و پاخت دول غربی با جریانات عقب مانده و ارتجاعی و پشت کردن به منافع زنان و کودکان بوده است. ما بر این باوریم که در میدان سیاست باید تعرضی همه جانبه به این ارزشهای ارتجاعی صورت بگیرد و هر چه محکم تر از موازین سکولار و ارزش های برابری طلبانه جامعه دفاع کرد. در همین راستا بر یکی از خواسته های دیرینه خود یعنی بستن مدارس مذهبی و اسلامی پافشاری می کنیم تا بدینوسیله آینده بهتری برای کودکان رقم زده شود.

۴-سازمان ما از طریق پیشبرد پروژه های مختلف بیشترین تلاش خود را خواهد کرد که پناهندگان تازه وارد به سوئد را با ارزشهای انسانی و برابری طلبانه آشنا کند و از غلطیدن آنها به دام جریانات واپسگرا و ارتجاعی جلوگیری بعمل آورد. مبارزه با راسیسم و بیگانه ستیزی در هر شکل و فرمش یک بخش مهمی از فعالیتهای روزمره ما را تشکیل می دهد. ما در عین حال به راسیستها اجازه نخواهیم داد که از وقایع اخیر آلمان و سوئد بر ضد همه پناهجویان بهره برداری سیاسی کنند. ما همچنان بر داشتن یک سیاست پناهنده پذیری انسانی و پایان دادن به بستن و یا کنترل مرزها پاقشاری می کنیم.

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۱۳ ژانویه ۲۰۱۶

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ