تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: بستن مرزها اقدامی غیر انسانی علیه پناهجویان است جمعه, ۶ام آذر, ۱۳۹۴

روز جمعه ۲۰ نوامبر کشورهای یونان،مقدونیه و صربستان در اقدامی مشترک مرزهای خود را بر روی شمار زیادی از پناهجویان تحت نام “پناهجویان اقتصادی” بستند.از آن روز تاکنون بجز به پناهجویان از سوریه،عراق و افغانستان اجازه عبور نداده اند.

پناهجویانی که اجازه عبور پیدا نکرده اند در مرز یونان و مقدونیه دست به تحصن زده اند و در میان متحصنین پنج نفر به نشانه اعتراض لب های خود را دوخته اند.سه نفر از این پناهجویان لب دوخته، ایرانی هستند. هر روز به تعداد این پناهجویان که در این نقطه مرزی عبورشان متوقف شده است افزوده می شود. سردی هوا و خستگی و گرسنگی و نداشتن سرپناه برای استراحت و عدم دسترسی آنها به خدمات درمانی و بهداشتی، شرایط زندگی را برای این دسته پناهجویان دشوار و غیرقابل تحمل کرده است.محدودیت های مرزی در سال جاری باعث شد بیش ۳۴۰۰ پناهجو در دریاها و مسیرهای صعب العبور و در کامیون ها جان خود را از دست بدهند.متاسفانه در همین یک ماه گذشته تصمیمات و سیاست ها و محدودیت هایی که دولت های اروپایی و کشورهای منطقه بالکان در خصوص پناهجویان اتخاذ کرده اند می رود که اوضاع پناهندگی از هر دوره ای سخت و دشوارتر شود.

 

از نظر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی، رده بندی پناهجویان به اقتصادی و جنگ زده و غیر جنگ زده و سیاسی و غیر سیاسی پوچ و بی معناست. تا آنجایی که به ایران و پناهجویان ایرانی بر می گردد دلیل پناهندگی آنها فقط اقتصادی نیست و پناهندگی ایرانیان تنها به این دوره حاد پناهندگی بر نمی گردد، این روند بیش از سه دهه است ادامه دارد.

پناهندگی ایرانیان محصول بیش از سه دهه حاکمیت داعشی ها در ایران است.پناهندگی آنها محصول قوانین اسلامی و وجود یک مشت آخوند دزد و جانی و جنایتکار است که تنها به واسطه زندان و اعدام و ایجاد وحشت، خود را سرکار نگاه داشته اند،به واسطه قوانینی که برمبنای آنها دست و پا می برند،تا حد مرگ “متهمین”را شکنجه می کنند،گروهها و دستجات چماق دار سازمان می دهند و بوسیله آنها ترس و وحشت ایجاد می کنند و خواسته ها و مطالبات حق طلبانه مردم را با زندان و شکنجه و اعدام پاسخ می دهند.پناهجویان ایرانی محصول چنین شرایطی هستند.این پناهجویان از کشوری بنام ایران فرار می کنند که در آن بالاترین آمار زندانی سیاسی وجود دارد.کشوری که در آن بیشترین فعالین کارگری و سندیکایی و فعالین حقوق مدنی و بالاترین زندانی عقیدتی دارد. بسیاری به دلیل داشتن باور و افکار چپ گرایانه و آته ایستی و یا بدلیل باور به یک مذهب خاص غیر از مذهب اسلام در زندان نگاهداری می شوند.

صحنه های دلخراش تصاویر تحصن و لب های دوخته پناهجویان ایرانی در سایت ها و شبکه های مختلف خود نشاندهنده اوج بی عدالتی در سیستم قضائی و دادرسی در ایران است.تصور نمی رود دولت های یونان و مقدونیه و صربستان که به مدت یک هفته است مرزهای خود را بر روی آنها بسته اند با شرایط موجود در ایران و دلایل پناهندگی ایرانیان نا آشنا باشند.

اعتصاب غذا

بااین حال فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی در هیچ شرایطی اعتصاب غذا و لب دوزی و خود آزاری را به پناهجویان توصیه نکرده و نخواهد کرد و همینجا از پناهجویان اعتصابی در مرز یونان و مقدونیه می خواهد برای جلوگیری از آسیب های جسمی به خود و به تحلیل رفتن توان فیزیکیشان، لب های خود را باز کنند و به اعتصاب غذای خود پایان دهند و به همراه هزاران پناهجوی دیگر به اشکال گوناگون به مبارزه خود ادامه دهند. مرزها باید بر روی پناهجویان باز شود. پناهجویانی که از سوریه، عراق، افغانستان و ایران و مناطق دیگری که دولت ها و گروهها و دستجات اسلامی مخل آسایش و امنیت زندگی مردم شده اند واجد شرایط پناهندگی هستند و مرزها باید بر روی آنها باز شود.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۲۷ نوامبر ۲۰۱۵

 

 

 9408-22t392 709539_290 709541_852

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ