تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: حمله مرگبار به یک مدرسه در سوئد چهار کشته و زخمی برجای گذاشت!_ همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان – سوئد پنجشنبه, ۳۰ام مهر, ۱۳۹۴

 

صبح روز پنجشنبه ۲۲ اکتبر یک مرد سیاهپوش و نقاب دار با شمشیر به یک مدرسه بنام “کرونا” در “ترول هتتان” واقع در شمال گوتنبرگ حمله کرد و جان دو تن را گرفت. یکی از کشته شدگان این حادثه هولناک یک آموزگار و دیگری یکی از محصلین ۱۷ ساله این مدرسه بود. دو نفر دیگر نیز، یک محصل و یکی دیگر از پرسنل مدرسه، در این حادثه زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است. فرد ضارب با شلیک گلوله پلیس زخمی و دستگیر شد که او نیز سپس در بیمارستان درگذشت.

جوان سوئدی۲۱ ساله ای که مرتکب این جنایت شد با داشتن یک ماسک و پوششی سیاه خود را به شکل یکی از شخصیت های فیلم “جنگ ستارگان” در آورده بود و از شمشیر بزرگی برای ارتکاب این جنایت هولناک استفاده کرده است.

روزنامه عصر سوئد، افتون بلادت می نویسد که فرد ضارب به گروههای نازیستی و راسیتسی سمپاتی داشته است. مدرسه ای که مورد حمله این شخض قرار گرفته است دارای ۴۰۰ دانش آموز از دوره آمادگی تا کلاس نهم است که اکثرا با پیشینه خارجی هستند.

جنایت هولناک روز پنجشنبه ۲۲ اکتبر با محکومیت مردم آزاده در سوئد روبرو شده است اما گروههای راسیستی و نازیستی در مدیای اجتماعی به ستایش جوانی پرداخته اند که این جنایت را مرتکب شده است.

قابل ذکر است که در روزهای گذشته بدنبال ورود سیل عظیمی از پناهندگان به کشور سوئد ساختمانهایی که قرار بود این پناهجویان در آنها اسکان داده شوند مورد آتش سوزی قرار گرفتند. شواهد زیادی وجود دارد که این آتش سوزیها عمدی و با انگیزه نژادپرستانه بوده اند.

حزب راسیستی دمکراتهای سوئد نیز چندی پیش با برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی نسبت به سیل ورود پناهندگان به سوئد اعلان جنگ کرد و اعلام کرد همه ظرفیت سازمانی خود را بکار خواهد گرفت تا جلوی این موج را بگیرد.

جای شکی نیست که این حملات ناشی از رشد راسیسم و نژادپرستی سازمان یافته در کشور سوئد است. این حملات بر خلاف حمایت وسیع و انسانی بیشتر مردم سوئد از پناهجویان، نشاندهنده واکنشی راسیستی و جنایتکارانه به موج ورود پناهجویان به این کشور است. با وجود یک حزب راسیستی با پیشینه نازیستی در پارلمان سوئد بدون شک این فضا علیه پناهجویان تشدید می شود. این در حالیست که دیگر احزاب پارلمانی در باره سیل روی آوری پناهجویان به کشور سوئد با یکدیگر به توافقی نرسیده اند. این نیز به نوبه خود زمینه را برای میدان داری راسیسم هموار می کند. کمااینکه همین امروزبرخی از احزاب دیگر پارلمانی نیز ساز همان سیاستهای حزب دمکراتهای سوئد در زمینه پناهنده پذیری را می زنند.

 

فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی جنایت هولناک در مدرسه “کرونا” را شدیدا محکوم می کند و خود را در غم خانواده ها و بستگان قربانیان این حادثه دلخراش شریک می داند و به آنها صمیمانه تسلیت می گوید. ما همچنین آتش سوزیهای اخیر علیه محل استقرار پناهجویان را نیز محکوم کرده و آنرا مایه نگرانی عمیق می دانیم.

همه ما موظفیم دست در دست هم علیه راسیسم و خشونت به پاخیزیم و برای حفط ارزش های برابر و انسانی و ضد تبعیض تلاش کنیم.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان – سوئد

۲۲ اکتبر ۲۰۱۵trollhetan

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ