تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: دولت هلند مسئول خود سوزی کامبیز روستایی است یکشنبه, ۲۱ام فروردین, ۱۳۹۰

215300_10150261623123916_589033915_9281657_3991460_n

روز چهارشنبه ۶ آوریل یک تراژدی هولناک قلب میلیونها نفر مردم شریف و آزادیخواه در هلند و سراسر جهان را به درد آورد. کامبیز روستایی پناهجوی گریخته از یک نظام و سیستم فاشیستی جمهوری اسلامی به دنبال ۱۰ سال آوارگی و رد درخواست پناهندگی اش توسط اداره مهاجرت هلند و مواجه شدن با سیاستهای ضد انسانی پناهندگی دولت هلند و تحت ماهها زندان تنها به جرم فرار و درخواست امنیت از دولت هلند خود را حریق شعله های آتش کرد و جان سپرد.

 

کامبیز روستایی پناهجوی ۳۶ ساله ایرانی در سال ۲۰۰۱ درخواست پناهندگی در هلند کرد ولی درخواست او توسط اداره مهاجرت و دادگاههای هلند رد شد و برای بازگرداندن او به ایران زیر فشار های شدید روحی و روانی قرار داده شد. ۹ ماه زندانی شد و نهایتا پس از بسته شدن راههای حقوقی دفاع از حق پناهندگی اش و در اوج درماندگی و استیصال در اعتراض به این سیاستهای ضد انسانی دولت هلند در میدان دام آمستردام اقدام به خود سوزی کرد و متاسفانه روز بعد در بیمارستان جان سپرد.

 

کامبیز روستایی قربانی سیاست ضد انسانی جمهوری اسلامی و دولت هلند است. او از کشوری گریخته بود که وزیر خارجه هلند تنها ۲ ماه پیش دولت و حکومتش را یک حاکمیت بربری با رفتارهای قرون وسطایی با مخالفینش نامید و مقامات دولت هلند از اتحادیه اروپا درخواست کرده بودند که فشارهای بیشتری برآن  اعمال شود.

 

کامبیز روستایی اما تنها قربانی سیاستهای ضد انسانی پناهندگی دولت هلند نیست. هم اکنون صدها ایرانی در کمپ های پناهندگی این کشور درخواست پناهندگی شان رد شده و کابوس استرداد به ایران بالای سرشان میچرخد.

 

به سیاستهای یک بام و دو هوا، به این ریاکاری ها،  به سیاستهایی که پناهجویان را وادار میکند دست به خودسوزی و لب دوزی و اعتصاب غذا بزنند باید خاتمه داد. کامبیز روستایی باید آخرین قربانی باشد.

 

ما ضمن اظهار تاسف از مرگ دلخراش کامبیز روستایی همه پناهجویان و مخالفین جمهوری اسلامی و مردم شریف و آزادیخواه هلند را به تظاهراتی که در روز شنبه ۱۶ آوریل از ساعت ۲ تا ۴ بعدازظهر در محل میدان دام آمستردام سازمان داده شده است دعوت میکنیم.

 

ما همچنین همگان را به شرکت در مراسم یادبود کامبیز که روز یکشنبه ۱۰ آوریل از ساعت ۳ بعدازظهر، در میدان دام آمستردام  توسط  پلاتفرم ضد نژادپرستی سازماندهی شده است، دعوت میکنیم.

 

ما ایرانیان مقیم هلند و مردم شریف هلند را فرا میخوانیم تا برای دفاع از حق پناهندگی پناهجویان ایرانی و با شعار نه به بازگشت به ایران و نه پشت دربهای بسته پناهندگی (نه ایران نه تراپل) دولت هلند و اداره مهاجرت را تحت فشار قرار داده تا حق پناهندگی کلیه فراریان از جهنم جمهوری اسلامی را برسمیت بشناسند.

 

هیچ پناهجوی ایرانی نباید حکم استرداد به ایران دریافت کند

حق پناهندگی کلیه پناهجویان ایرانی باید فورا برسمیت شناخته شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با فرشاد حسینی تماس بگیرید:

farshadhoseini@yahoo.com

Tel: 0681285184

 

همبستگی فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی – هلند

 

۹ آوریل ۲۰۱۱

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ