تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: محمد شکوهی: حملات وحشیانه پلیس مجارستان و اسلوونی به پناهجویان!تعدادی از کودکان در اثر حملات پلیس با گاز فلفل دچار سوختگی چشم شده اند.کرواسی و اسلوونی پناهجویان را به مجارستان دیپورت می کنند. شنبه, ۲۸ام شهریور, ۱۳۹۴

 

*هزاران پناهجو در بالکان و در مرزهای اتحادیه اروپا گیر کرده اند.در یک اقدا م ضد انسانی دولت کرواسی هزاران پناهجو را دستگیر و با اتوبوس به مجارستان بازگردانده است. همزمان دولت اسلوونی نیز اجازه عبور به  پناهجویان را نمی دهد. از بعد از ظهر روز پنجشنبه ۱۷ هزاران پناهجو در کشورهای بالکان گیر کرده اند.

*دولت اسلوونی جلوی عبور پناهجویان را گرفته است. سازمانهای مدافع حق پناهندگی و حقوق بشر اعلام خطر کرد اند.پلیس اسلوونی با گاز فلفل، شب گذشته تلاش کرد تا گروهی از پناهجویان را که خواهان عبور از مرز کرواسی بودند، متفرق کند.

*دولت کرواسی دیروز اعلام کرده که امکان پذیرش و دادن اجازه عبور به هزاران نفر راندارد. و پلیس این کشور واردشوندگاه به خاک این کشور را به کشورهای مرجع باز می گرداند.

* در همین حال هزاران پناهجو در صدد عبور از اسلوونی می باشند.اما مقام‌های اسلوونی و مجارستان تلاش می‌کنند مانع از حرکت آنها شوند.

*رادیو آلمان در این مور نوشته:پس از آنکه مجارستان مرزهای خود را حصار کشید، دولت کرواسی کمک به پناهجویان را آغاز کرد. اما اکنون این کشور هم آنان را با اتوبوس به مرزهای کشور همسایه می‌برد، جایی که نیروهای مسلح دولتی مجار صف بسته‌اند.

 

*در روزهای گذشته نزدیک به ۱۷ هزار نفر وارد این کشورهای شده اند.

تهیه  تنظیم از محمد شکوهی

۲۸ شهریور ۱۳۹۴ برابر با ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۵

 

*******************************

تازه ترین اخبار پناهندگی امروز جمعه ۱۸ سپتامبر!دولت کرواسی مرزهایش را به روی پناهجویان بست! سرگردانی هزاران پناهجو ادامه دارد.

کرواسی هفت گذرگاه مرزی خود را به روی پناهجویان بست.هزاران نفر درمرز کشورهای کرواسی، صربستان، اسلوانی سرگردان شده اند. اسلوونی نیز از حرکت قطار حامل پناهجویان جلوگیری کرد.بدنبال سیاست  ضد انسانی بستن مرز توسط دولت مجارستان و حملات وحشیان به پناهجویان، از روز گذشته هزاران پناهجو مسیر حرکت خود به طرف اروپا را به ناچار به مسیر کرواسی تغییر داده اند.در این میان روز گذشته دولت کرواسی اعلام کرد که اجازه ورود به پناهجویان برای عبور از خاک این کشور یا میدهد.

*در طول یک روزیکه مرز کرواسی برای عبور پناهندگان باز بوده است،تنها ظرف یک روز، بین ٩ تا ١١ هزار پناهجو که در مرز صربستان و مجارستان تجمع کرده بودند وارد کرواسی شدند و از مرز به محل اسکان پناهجویان در نزدیکی زاگرب، پایتخت این کشور انتقال یافته اند.

*از نیمه شب پنجشنبه ۱۷ سپتامبر دولت کرواسی اعلام کرده که به علت” هجوم بیشتر پناهجویان این کشور قدرت  و امکان پذیرش” بیشتر پناهجویان را ندارد. و مرزهایش را می بندد.

*در ۲۴ ساعت گذشته هزاران پناهجو وارد شهر مرزی”تووارنیک” کرواسی نزدیک مرز صربستان شده و منتظر حرکت به طرف اتریش و آلمان می باشند. دولت کرواسی قبلا اعلام کرده بود که اجازه عبور میدهد. ولی  بعد زا ظهر روز پنجشنبه علام کرد که هفت گذرگاه از هشت گذرگاه برای “عبور مجاز” پناهجویان را بسته است.

*مقامات کرواسی همچنین گفته‌اند که در صورت لزوم، نیروهای ارتش برای حفاظت از خط مرزی با صربستان به مرز اعزام خواهند شد تا مانع از عبور”غیرمجاز پناهجویان” از نقاط حفاظت نشده مرزی شوند.

* دولت اسلوونی، واقع در همسایگی کرواسی، اعلام کرده است که به پناهجویانی که وارد کرواسی می‌شوند اجازه نخواهد داد برای ورود به اتریش، از خاک این کشور عبور کنند.

* اسلوونی ورود قطارهای حامل پناهجویان از کرواسی را ممنوع کرده و گفته است شماری از پناهجویانی را که پیشتر با قطار وارد اسلوونی شده‌اند به کرواسی باز خواهد گرداند.

هزارن پناهجو در خاک کرواسی بلاتکلیف و سرگردان در تلاش برای خروج از این کشور می باشند.گروههای امداد و کمک رسانی از اتریش و آلمان مشغول کمک رسانی و تهیه امکانات اولیه برای پناهجو می باشند.

*لازم به توضیح است که طی دو هفته اخیر دولت مجارستان تصمیم گرفت  مسیر ورود پناهجویان را مسدود کند و با احداث حصار در مرز با صربستان و تصویب قانون مجازات عبور غیرمجاز از مرز، مانع از ورود پناهجویان شود. در حال حاضر، چند هزار پناهجو که خود را به صربستان رسانده‌اند پشت حصار مرزی با مجارستان مانده‌اند و وضعیت آنان مشخص نیست.

*در همین حال علیرغم کنترل مرزهای آلمان و اتریش ورود پناهجویان به آلمان ادامه دارد. در دو روز گدشته بیش از ۳ هزار پناهجو از راههای مختلف وارد آلمان شده اند.

*دولت آلمان اعلام کرده که ظرفیت این کشور رو به اتمام است و کشورهای اروپایی باید در این مورد تصمیم بگیرند. ظاهرا کشورهای اروپایی موضوع تقسیم ۱۶۰ هزار پناهجو را تصویب کرده اند اما در میان  در باره چند و چون اجرای این طرح اختلافات دارند.

*در منطقه مرزی «نیکلزدوف» هزاران پناهجو درانتظار حرکت به طرف آلمان می باشند. حرکت قطارهای حامل پناهندگان به آلمان کند ترشده است. توجیه دو لت های آلمان و اتریش” هدایت کنترل شده مهاجران” می باشد.

* در دور وز گذشته به علت تشدید کنترل مرزهای آلمان واتریش، بویژه مسیر حرکت قطارهزاران پناهجو با پای پیاده خودشان را به شهر« زالسبورگ » اتریش رسانده و ازآنجا خودشان را به شهر مونیخ دراستان بایرن آلمان  رسانده اند. طبق اعلام دولت اتریش هزاران پناهجو در منطقه مرزی این کشور در انتظار حرکت به آلمان می باشند.

تهیه و تنظیم محمد شکوهی

۲۷ شهریور ۱۳۹۴ برابر با ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۵

2f7f5_BCED 2482 JamNewsImage08043499 refugee

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ