تماس با سر دبیر فدراسیون

عبدالله اسدی
شماره تماس ۰۰۴۶۷۳۷۱۷۸۸۱۹
آدرس ایمیل asadiabe@gmail.com


نشریه همبستگی شماره 115

بایگانی

دسته‌ها

_
:: گزارشی از سفر مسئولین فدراسیون به شهرهای شمالی سوئد شنبه, ۲۸ام شهریور, ۱۳۹۴

سوندسوال و انگه

روز جمعه ۱۱ سپتامبر در شهرهای سوندسوال و اونگه یک جلسه پرسش و پاسخ با شماری از پناهجویان و علاقمندان برگزار شد.

دراین جلسه عبدالله اسدی دبیر فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی و فاضل نادری ازمسئولین فدراسیون سوئد و سهیلا ابوالحسنی مجری تلویزیون فدراسیون با پناهجویان به بحث و تبادل نظر پرداختند. ابتدا عبدالله اسدی به نکاتی در مورد شرایط جهانی و اوضاع امروز پناهندگی و ضرورت مبارزه متحدانه در این دوره پرداخت. به دنبال آن به ترتیب فاضل نادری و سهیلا ابوالحسنی هر کدام به جنبه های مهم مبارزه برای دفاع از حقوق پناهندگی و ضرورت وجود ظرف مبارزه پناهجویان صحبت کردند. سپس جلسه به صورت پرسش و پاسخ ادامه یافت.

 

در این جلسه، اطلاعات مهمی در خصوص وضعیت جدید پناهندگی تاثیر و نقش فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی به عنوان ظرف مبارزه پناهجویان ایرانی و اهمیت تقویت بنیه سازمانی فدراسیون و ضرورت مبارزه متشکل و سازمان یافته و همچنین مقررات شنگن و محدودیت های قانونی به شرکت کنندگان ارائه داده شد.این جلسه که به همت پوریا نظارتی در جنب رستورانی در اونگه حومه شهر سونسوال برگزار شد با چای و غذا و قهوه و شیرینی پذیرایی شد. بخش های دیگری از جلسه به مشاوره های فردی با تعدادی از پناهجویان اختصاص یافت.

 

در بحث ها و سئوالات پناهجویان ضرورت تشکیل واحد فدراسیون در همه شهرها و کمپ های پناهندگی به خوبی احساس می شد.عمده شرکت کنندگان از مدتها قبل با فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی آشنایی داشته و از تشکیل واحد فدراسیون در شهر های مذکور ابراز خرسندی کردند.

 

سودرهامن

در ادامه سفر مسئولین فدراسیون به شمال سوئد روز شنبه ۱۲ سپتامبر در شهر سودرهامن نیز جلسه مشابهی با شرکت شماری از پناهجویان و علاقمندان برگزار شد. دراین جلسه که به همت مهناز رضایی برگزار شد بیش از چهل نفر از شرکت کنندگان از پناهجویان افغانستانی بودند که عمدتا تازه به سوئد آمده بودند. پناهجویان افغان با علاقه زیاد در این جلسه مشارکت داشتند.عبدالله اسدی در صحبت های خود به تاریخ جنگ های داخلی و ویرانگر در افغانستان و آوارگی میلیونی مردم آن کشور و سالها دفاع فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی از حقوق شهروندی و زندگی برابر پناهندگان افغانستانی در ایران و در کشورهای غربی پرداخت و از پناهجویان افغانستانی خواست برای دفاع از حقوق پناهندگی خود دست به یک مبارزه سراسری و سازمان یافته بزنند. در این جلسه سهیلا ابوالحسنی و فاضل نادری هر کدام از زوایای دیگر به اهمیت سازمان و تشکل و مبارزه متحدانه پرداختند.بخش بعدی جلسه به پرسش و پاسخ با پناهجویان و مشاوره فردی با تعدادی از آنها ادامه یافت.

 

ادامه این سلسله برنامه ها به ترتیب در روزهای ۲۵ و ۲۶ سپتامبر در شهرهای استکهلم و نورشوپینگ خواهد بود.لازم است اشاره کنیم که در شهرهای سونسوال و سودرهامن ملزومات تشکیل واحد فدراسیون فراهم شد و تا چند روز دیگر تشکیل ۳ واحد فدراسیون را در شهرهای سوندسوال، سودرهامن و نورشوپینگ اعلام خواهیم کرد. جا دارد از زحمات فراوان پوریا نظارتی و مهناز رضایی عزیز برای برگزاری این جلسات تشکر و قدردانی کنیم.این جلسات نشان داد نیاز به تشکیل و احیای واحد های فدراسیون بویژه در این دوره حساس در هر کمپ و شهری که پناهجویان حضور دارند چقدر مهم و کارساز است. از این جهت فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی همه پناهجویان و علاقمندان را به این مبارزه و پیوستن به فدراسیون دعوت می کند.

 

همبستگی، فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

۱۸ سپتامبر ۲۰۱۵

 

IMG_0260

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_9326

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_0276

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_5346

 

 

 

 

قوانین پناهندگی درباره فدراسیون تماس با فدراسیون

1988 - 2017 : تمامی حقوق متعلق به فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی است.

طراحی لاگ